Pöpperle odchází ze Sparty, jedničkou bude nově Schwarz

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
4. 4. 2012 13:30
Schwarz podepsal ve Spartě tříletou smlouvu
Marek Schwarz ještě v dresu Mladé Boleslavi
Marek Schwarz ještě v dresu Mladé Boleslavi | Foto: ČTK

Praha - Novou jedničkou hokejistů pražské Sparty se od příští sezony podle očekávání stane Marek Schwarz. Mladoboleslavský odchovanec, který uplynulou sezonu působil v TPS Turku, podepsal v holešovickém klubu tříletou smlouvu.

Z týmu naopak odchází dosavadní jednička a nejlepší brankář po základní části Tomáš Pöpperle, o jehož novém působišti stále není jasno. Mluví se však o odchodu do zahraničí.

"Marek Schwarz je brankář prvotřídních kvalit. Tomáš Pöpperle byl naší velkou oporou a u Marka to bude platit stejně tak," uvedl v tiskové zprávě Sparty trenér a zároveň sportovní manažer týmu Josef Jandač.

Čtěte také:
Kdo zařízl v play off Spartu? Jeden muž a jeden tým

"S Petrem Břízou jsem se o této možnosti nezávazně bavil už dřív, pak se mi Sparta ozvala s nabídkou. Je to pro mě pocta, něco takového se neodmítá," uvedl Schwarz pro hokej.cz.

"Mohl jsem čekat dál, čas by asi na to byl. Ale když se ozvala Sparta, věděl jsem, že to je hodně zajímavá záležitost. Dohodli jsme se a já musím říci, že se na to angažmá strašně těším. Je dobře, že to takhle dopadlo," dodal brankář, který má na kontě šest startů v české reprezentaci.

Pöpperle: Rozhodl jsem se, že chci ještě ven

Pöpperlemu naopak skončila po sezoně smlouva a nové se se Spartou nedohodl.

"Už v průběhu ročníku jsme se s Tomášem bavili o případném pokračování, ale projevil zájem zkusit štěstí v zahraničí. Rozešli jsme se v dobrém, odvedl pro Spartu spoustu práce a moc si jeho přístupu vážíme," poznamenal Jandač.

Tomáš Pöpperle
Tomáš Pöpperle | Foto: HC Sparta Praha

"Už v průběhu ročníku jsme se dohodli s agentem, že bych chtěl ještě zkusit štěstí v zahraničí. Zájmu i jednání Sparty se velmi vážím, ale teď jsem se rozhodl, že chci ještě ven. Uvidíme, kde přesně nakonec budu chytat," poznamenal sedmadvacetiletý Pöpperle.

O rok mladší Schwarz právě ve Spartě vstoupil do velkého hokeje. V sezoně 2002/03 v jejím dresu odchytal první extraligový zápas, poté však odešel na hostování do Plzně a do Třince. V roce 2005 se však do Sparty vrátil a přispěl k zisku mistrovského titulu.

O rok později putoval do zámoří a ještě ve stejný rok zažil v dresu St. Louis premiéru v NHL, v roce 2009 se však vrátil do mateřské Mladé Boleslavi, které třikrát pomohl k záchraně v extralize. Loni se pak rozhodl zkusit štěstí v Turku, s nímž vypadl v předkole play off.

 

Právě se děje

Další zprávy