Plekanec sestřelil hattrickem Boston

ip
24. 9. 2007 14:45
Reprezentační útočník vstřelil v přípravě tři branky
český útočník překonává v přípravném utkání proti Bostonu Bruins podruhé brankáře Mannyho Fernandese | Foto: Reuters

Montreal - Český reprezentační útočník Tomáš Plekanec zaznamenal v přípravném utkání NHL čistý hattrick. Uvedly to oficiální webové stránky Montrealu Canadiens.  Hráč kanadského velkoklubu tak výrazně přispěl k výhře svého týmu nad Boston Bruins v poměru 4:3.

Plekanec otevřel účet zápasu hned na začátku první třetiny, kdy tečoval střelu nové posily Montrealu Briana Smolinského, který přišel jako volný hráč. Další branku zaznamenal ještě v téže třetině, kdy v přesilové hře bekhendovou střelou překonal brankáře Fernandese podruhé.

Čistý hattrick pak rodák z Kladna završil ve druhé třetině po odražené střele spoluhráče Rydera, taktéž v přesilové hře.

"Tomáš končil minulou sezonu velmi silný a nyní jen pokračuje v kde skončil" chválil svého svěřence na stránkách trenér Guy Carbonneau

Montreal si tak připsal třetí výhru v šestém zápase, který jeho hráči odehráli v sedmi dnech.