Patera si nedává s Kladnem přehnané ambice a o Jágrovi mlží. Až něco přijde, tak to přijde, řekl

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
14. 9. 2017 6:00
Kladno zvítězilo ve WSM lize také na ledě Frýdku-Místku a po dvou kolech zůstává stoprocentní, trenéra Pavla Pateru ale hráči svým výkonem rozhodně nenadchli. "Jen brankář Cikánek podal parádní výkon, jinak nás Frýdek přehrával, projev našeho mužstva se mi vůbec nelíbil," zhodnotil Patera kriticky. Jedna z ústředních postav zlatého období českého hokeje tuší, že ho s omlazeným kádrem Rytířů čeká ještě spousta práce. O situaci kolem Jaromíra Jágra se vyjadřovat příliš nechtěl. "Já vím houby, co bude," řekl s úsměvem.
Pavel Patera působí na lavičce Kladna v roli trenéra již druhou sezonu.
Pavel Patera působí na lavičce Kladna v roli trenéra již druhou sezonu. | Foto: Twitter

Frýdek-Místek - Pavel Patera stojí druhým rokem na lavičce prvoligového Kladna, tentokrát po boku Miloslava Hořavy. "Uvidíme, jak budeme vypadat později během sezony, ale ani v jednom z prvních dvou zápasů jsme nebyli lepším týmem," prohlásil majitel čtyř zlatých medailí ze světových šampionátů a zlata z Nagana po výhře Rytířů na ledě Frýdku-Místku poměrem 3:0.

V prvním kole zdolalo Kladno doma Kadaň 3:2, a tak má po dvou kolech plný počet bodů. Jenže především proti partnerskému klubu extraligových Ocelářů stálo na straně Středočechů velké štěstí. "Naší hře chybí více hokejovosti," zmínil Patera, který má k ruce mladý tým bez loňských opor, jakými byli Tenkrát, Cetkovský nebo Burger.

Jaromír Jágr, jenž stále čeká na nabídku ze zámoří a připravuje se v Kladně individuálně, do WSM ligy dosud nezasáhl, ač takovou možnost nedávno připustil. Trenér Patera se o Jágrovi příliš vyjadřovat nechtěl. "Já tohle nemůžu vědět. Záleží na jeho nabídkách. On je majitel klubu a díky němu můžeme postavit silný tým," řekl jeden z trenérů Kladna.

Jak jste byl spokojen s výkonem svého mužstva v zápase proti Frýdku-Místku?

Už jsme klukům v kabině říkali, že se nám to vůbec nelíbilo. Frýdek tahal celý zápas za delší konec a my jsme vyhráli jedině díky gólmanovi Cikánkovi, který jako jediný z týmu podal výborný výkon. Samozřejmě jsme rádi za vítězství, to nebudeme zastírat, ale výkon musíme zlepšit, jinak bychom se daleko nedostali.

Berete aspoň vysokou střeleckou efektivitu jako pozitivum?

Hlavním pozitivem jsou tři body zvenku, to je krásné. Slušná byla i třetí třetina, kterou jsme ubojovali, ale musíme si přiznat, že jsme tady vyhráli s velkým štěstím a díky brankáři.

Z úvodních dvou zápasů máte šest bodů, ale s výkonem jste nebyli spokojeni ani doma s Kadaní. Stále se tým ještě sehrává?

Samozřejmě, s tím jsme i počítali. Ale očekávali jsme i zpočátku sezony více hokejovosti, a ta nám zatím chybí.

V létě odešlo spoustu zkušených hokejistů a mužstvo teď stojí na mladších. Jaké jsou vůbec letos kladenské ambice?

Máme za sebou teprve dvě kola, uvidíme, jak budeme vypadat v březnu a dubnu. Teď je těžké mluvit o nějakých ambicích, když jsme ani v jednom z prvních dvou zápasů nebyli lepším týmem.

Chcete jít po odchodu starších hráčů cestou postupného omlazování kádru, který by třeba mohl Kladno posunout zase výše?

To bychom si samozřejmě přáli a byli bychom rádi (úsměv), ale to už je plánování až příliš dopředu.

V týmu máte mimo jiné dva švédské hráče (Johan Lorraine a Linus Svedlund). Jak se to stane, že se dva Švédové octnou ve druhé nejvyšší české soutěži?

Miloš Hořava tam působil dlouho, ať už jako hráč, nebo trenér. Dodnes tam máme velkého kamaráda Otu Vejvodu a ten nám poradí, kteří hráči jsou dobří, kam bychom se mohli podívat. Řekneme mu, jaký typ hráče potřebujeme, a on nám pomůže. Teď máme v týmu dva Švédy a jsme s nimi zatím spokojeni.

Johan Lorraine dvěma brankami rozhodl právě utkání ve Frýdku-Místku. Očekáváte od Švédů, že se stanou tahouny?

Byli bychom rádi, kdyby se tak stalo, ale my doufáme, že tahounů bude více a nebude to stát na jedné lajně. Chceme být týmoví a mít všechny čtyři lajny vyrovnané. Je jedno, jestli jsou to Češi, nebo Švédové.

V současné situaci se musím zeptat i na Jaromíra Jágra. Jak prospěšná pro tým je aktuálně jeho přítomnost v Kladně?

Jarda Jágr je majitel klubu, díky němu můžeme postavit velmi silný tým a bojovat o přední příčky.

Jak probíhá jeho pomoc při tréninku vašeho týmu?

To už jsou vnitřní záležitosti klubu, které bych nerad hodnotil.

Ani s vámi trenéry neprobíral možnost, že by za Kladno nastoupil v zápase WSM ligy?

Ne, ne. To já vůbec nemůžu vědět, záleží na Jardových nabídkách. To už je spíš otázka na něho. Jak bych to řekl slušně (úsměv), já o tom vím úplný houby.

Je ta současná situace okolo Jágra pro mužstvo vzpruhou, anebo vám ten mediální humbuk spíše škodí?

Ne, my to vůbec neřešíme. Až něco přijde, tak to přijde, ale to teprve uvidíme. Zatím pracujeme bez Jardy a nechceme zbytečně řešit věci, které nemůžeme ovlivnit.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

S NASA poletí příští měsíc do vesmíru první Američanka domorodého původu

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) vyšle 29. září posádku na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS). Její součástí a zároveň i velitelkou mise bude astronautka Nicole Anuapuová Mannová, která se stane první domorodou Američankou ve vesmíru. Informoval o tom dnes web stanice BBC.

Mannová má kořeny v indiánském kmeni Vailakiů a jako velitelka mise bude zodpovědná za všechny fáze letu. S sebou si může do vesmíru vzít maximálně 1,4 kilogramu osobních věcí. Mannová serveru Indian Country Today řekla, že mezi nimi nebude chybět indiánský lapač snů, který jí dala matka, když byla malá.

"Myslím, že je důležité, abychom zprávy jako tyto šířili v naší komunitě, aby si i jiné domorodé děti uvědomily, že překážky, které tu vždycky byly, skutečně začínají mizet," uvedla astronautka.

Společně s Mannovou se mise Crew-5 v kosmické lodi Dragon 2 společnosti Space X zúčastní americký astronaut Josh Cassada, ruská kosmonautka Anna Kikinová a japonský astronaut Kóiči Wakata. Tým během pobytu na ISS provede 250 vědeckých experimentů, které jsou podle NASA zaměřené jak na život na Zemi, tak na další objevování vesmíru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy