Pardubicím domácí led neprospěl, výhru vydoloval Zlín

Ondřej Roubínek
16. 10. 2007 20:37
Zlín si připsal páté vítězství v ČEZ Areně v řadě
Miroslav Ďurák (RI Okna Zlín) otevřel skóre gólem ve třetí třetině.
Miroslav Ďurák (RI Okna Zlín) otevřel skóre gólem ve třetí třetině. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Pardubice - První zápas na domácím ledě fanoušky pardubického hokeje nepotěšil. V předehrávaném zápase 34. kola prohráli Východočeši se Zlínem 1:2, a konec bídné série na začátku nové sezony se tak znovu odkládá.

Úvod zápasu odpovídal tomu, že se střetla dvě trápící se mužstva. Ale domácí hnaní ne zcela zaplněnou ČEZ Arenou měli přeci jen více odvahy a dostávali se do šancí.

Jenže Rolinek trefil ve třetí minutě jen boční síťku Murínovy branky, ve zkrácené přesilovce po vyloučení zlínského Zubíčka Somíkovo prostrčení před branku na úplně volného Ondřeje zastavili na poslední chvíli obránci.

Pardubice znovu ožily hokejem i smutnými vzpomínkami - čtěte ZDE

Když neuspěla ani střela Havíře a Sýkorovo vyjetí zpoza branky, bylo to ze strany domácích na dlouhou dobu všechno. Naopak udeřit mohl Zlín. Po pěkné kombinaci se ocitl před Lašákem Balaštík, ale z otočky ho překonat nedokázal.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Navíc do pardubického gólmana sekl, což vyvolalo menší potyčku a vyústilo v pardubickou přesilovku. Jenže ta domácím vůbec nevycházela, dlouho se nedokázali vymotat z vlastní třetiny a z tribun se ozval nesmělý pískot.

Pardubický zmar nepotrestal Okál

Nakonec dvakrát pálil Sýkora, ale branku netrefil. Největší šanci Moelleru tak spálil necelé dvě minuty před koncem první části Tvrdík, který se ocitl sám před Murínem, ale puk do odkryté branky nedostal.

Začátek druhé části patřil Zlínu, Martin Záhorovský ovšem sám před brankou zaváhal, totéž předvedl o chvíli později i Lučka, který zblízka neprostřelil Lašáka. Domácí se do šancí příliš nedostávali, Sýkora nepálil příliš nebezpečně, Murínovo zaváhání za brankou Zohorna se Starým nepotrestali.

Pardubice se vrací domů, přijede trápící se Zlín - více ZDE

S překvapivou střelou neuspěl ani Richter, a když se hráči Moelleru nemohli v přesilovce znovu dostat do útočné třetiny, množil se na tribunách pískot. Uklidnění do pardubických řad nevnesl ani Tomáš Blažek, který po závaru zblízka nepropálil Murína, ani Petr Sýkora.

Jeho bomba z ideální pozice skončila mimo branku a pardubický ostrostřelec se jen naštvaně ohnal rukou. Utrápené domácí hokejisty tak musel několikrát podržet brankář Lašák, který necelou minutu před koncem druhé třetiny při přesilovce vlastního týmu zastavil levým betonem samostatný únik Miroslava Okála. Ten byl navíc faulován, což vyvolalo bouři nevole u pardubických fanoušků.

Balaštík vystřelil konec černé série

Konec druhé třetiny se tak dohrával ve čtyřech. Těsně poté, co skončila na začátku třetí třetiny zkrácená přesilovka Zlína, šli hosté do vedení. Nenápadná střela Miroslava Ďuráka od modré čáry zapadla k překvapení všech až do Lašákovy branky - 0:1.

A gól ve vlastní síti domácí ještě více uzemnil. Hosté z jihu Moravy hráli v pohodě a Pardubice mohly děkovat Jánu Lašákovi, že náskok Zlína se v následujících minutách ještě nezvýraznil.

Domácí pak ale přeci jen trochu zvedli hlavu, ale zvýšená aktivita gól nepřinesla, naopak Východočeši inkasovali při vlastní přesilovce. Šest minut před koncem vystihl Leška pardubickou rozehrávku na modré a poslal do úniku Balaštíka, který se tváří v tvář Lašákovi nemýlil - 0:2.

Hráči Moelleru se po druhém gólu nepoložili a hned o necelou minutu později snížil po Pivkově přihrávce Havíř. Probudili se i pardubičtí diváci a domácí hokejisty hnali za vyrovnáním. Jenže Murín už za svá záda puk nepustil ani v přesilovce po vyloučení Čecha, ani při pardubické power play.

Východočeši tak musí na konec tragické série čekat dál, domácí prostředí je nespasilo. Zato Zlín díky Balaštíkovu proměněnému nájezdu přerušil černou šňůru šesti prohraných zápasů.

Výsledek:
Moeller Pardubice - RI Okna Zlín 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 55. Pivko (Havíř) - 42. Ďurák (Záhorovský), 54. Balaštík (Leška). Rozhodčí: Homola - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 8847.