Pardubice se pomstily Tygrům a srovnaly stav série

Aleš Vávra Aleš Vávra
25. 3. 2012 21:03
Semifinále play off: Pardubice - Liberec 4:2
Jeden z hrdinů zápasu: pardubický útočník Daniel Rákos, autor rozhodující branky v prodloužení, jež znamenala postup do semifinále. Prodloužení se v 7. duelech hraje až do rozhodnutí, tedy teoreticky i celou noc. Tentokrát stačila necelá minuta. | Foto: Zuzana Hronová

Pardubice - Hokejisté Pardubic vrací úder. Východočeši ve druhém utkání semifinále play off české extraligy vrátili Bílým Tygrům porážku z úvodního duelu a po výhře 4:2 srovnali stav série na 1:1.

Domácí znovu prohrávali 0:1, zápas však dokázali otočit a svou šanci už nepustili. Libereckým nebyly nic platné ani dvě trefy slovenského útočníka Milana Bartoviče. Hrdinou byl Tomáš Zohorna, autor jedné branky a dvou gólových asistencí.

Oba týmy ve druhém utkání vyměnily brankáře. V domácí brance stál místo Salfického znovu Růžička, v té liberecké nahradil Pince Vošvrda.

ŽIVĚ Pardubice - Liberec 4:2, série je vyrovnaná 1:1
Kudrna vystřílel Liberci první vítězství v semifinále

Zápas nabídl řadu potyček a tvrdých zákroků. Už ve druhé minutě se poprali Kolář s Trončinským. Ve třetí minutě šli hosté do vedení. Ve hře čtyř proti čtyřem se krásnou ranou so horního růžku blýskl Bartovič.

Tygři mohli po dalších chybách pardubické obrany vést o dvě branky. Jenže přečíslení třech proti jednomu, ani nájezd Vantucha gólem neskončil.

To se Liberci stalo osudným. Ve čtrnácté minutě po akci Zohorny vyrovnal obránce Kočí. Hosté pak neproměnili dlouhou dvojnásobnou početní výhodu a ve druhé třetině pykali.

V polovině utkání se po Píšově přihrávce prosadil zblízka Somík. Ve 38. minutě už bylo 3:1. V přesilovce skóroval Radil, který využil přihrávku Buchteleho. Do kabin ale odcházeli domácí opět jen s těsným náskokem, protože Bartovič v závěru třetiny snížil.

Definitivní potvrzení výhry Pardubic přišlo v 57. minutě, ve vlastním oslabení se prosadil Zohorna a rozjásal pardubickou arénu.

Důležité zápasy se hrály také ve skupině o udržení. V souboji dvou nejvíce ohrožených týmů uspěl Litvínov v Mladé Boleslavi, kde vyhrál 3:1. Karlovy Vary porazily doma pražskou Slavii 4:1.

Semifinále play off hokejové extraligy - 2. zápas:

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Bílí Tygři Liberec 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 14. V. Kočí (T. Zohorna, Semorád), 30. Somík (Píša, T. Zohorna), 38. Radil (Buchtele, Kousal), 57. T. Zohorna (Rákos, Píša) - 3. Bartovič (P. Nedvěd, Holub), 40. Bartovič (Roth, Špaček). Rozhodčí: Fraňo, Husička - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 16:17, navíc Píša - P. Nedvěd oba 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 9727. Stav série: 1:1.

Pardubice: M. Růžička - Píša, V. Kočí, Sičák, Kolář II, Benák, Borer, od 21. navíc M. Drtina - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Markovič (21. Cetkovský), Somík - Semorád, T. Zohorna, Rákos - Radil, Kousal, Buchtele. Trenéři: Hynek a Lubina.

Liberec: Vošvrda - Trončinský, Čakajík, Moravec, Výtisk, Holub, Roth, Štich, Ulrych - T. Urban, P. Nedvěd, Klimenta - Špaček, Vantuch, Bartovič - Kudrna, Bulíř, Víšek - Bárta, Bortňák, Kica. Trenéři: Kalous a Pešán.

Skupina o udržení v hokejové extralize - 8. kolo:

BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 34. Rýgl (Vrbata) - 9. F. Lukeš (Jareš), 31. Černošek (Černý), 60. Trávníček technický gól. Rozhodčí: Hradil, Hribik - Bláha, Jindra. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: 3240.

Mladá Boleslav: J. Hübl - Rýgl, Baldwin, Žabka, Beňovič, Chaloupka, Hay, Čutta, Mozík - Tomas, D. Výborný, Pabiška - Balaštík, Podkonický, Goertzen - Nouza, Vrbata, Mikulík - Loskot, Bahenský, Stieler. Trenéři: P. Novák a Hiadlovský.

Litvínov: Franěk - Kousalík, Kubát, Jareš, Stříteský, Černošek, Brejčák, Gula, Šlégr - Kubinčák, V. Hübl, F. Lukeš - Majdan, Frolík, Ručinský - Černý, Hujsa, Trávníček - Kafan, Laš, Gerhát. Trenéři: V. Jeřábek a V. Lukeš.

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 4:1
(0:0, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 36. Kumstát (Gřegořek), 46. Zaťovič (Pech), 47. Kumstát (Pech, Gawryletz), 50. Pech (Zaťovič, Kumstát) - 22. Kuboš (Krenželok, Dušek). Rozhodčí: Minář, Kalivoda - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:1. Diváci: 2710.

Karlovy Vary: Mensator - Gřegořek, Gawryletz, Lučka, Mocek, Gulaši, Gründling, Prošek - Koblasa, Skuhravý, Kotrla - Kumstát, Pech, Zaťovič - Skladaný, T. Sýkora, Dej - Mikeska, Vachovec, Kuběna. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.

Slavia Praha: M. Kopřiva - Kadlec, Valach, Kuboš, Šulc, Kolařík, J. Krejčík, Špelda - Vondrka, P. Jelínek, Tomica - Pospíšil, Dušek, Krenželok - Micka, Jaškin, Sklenář - Doležal, T. Hertl. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský, Weissmann a Beránek.