ŽIVĚ Pardubice - Liberec 4:2, série je vyrovnaná 1:1

25. 3. 2012 21:00
Sledujte online reportáž z druhého semifinálového utkání play off extraligy mezi Pardubicemi a Libercem.

Minuta po minutě

- To je pro dnešek vše. U dalšího hokejového online přenosu napočtenou.

- Pardubice dnešní výhrou 4:2 vyrovnávají sérii s Libercem na 1:1. A nutno říct, že si vítězství zasloužily. Poučily se ze včerejších chyb a přidaly hlavně důraz. Zápas ale hodně kouskovaly šarvátky a vyloučení. Příště snad uvidíme pohlednější utkání play off.

60. Zápas skončil.

60. Rothovu střelu vyrazili pardubičtí obránci do bezpečí.

60. Zohorna si po gólu půjde také vyzkoušet trestnou lavici. Domácí si před oslabením berou oddechový čas. Liberec vyrazí do útoku v šesti hráčích.

59. Domácí jsou kompletní. Na chvíli byl Vošvrda i na střídačce, ale musel se vrátit, protože se bude vhazovat před jeho brankou.

58. Dál ale přetrvává přesilovka Liberce.

57. Pardubice vedou 4:2! Domácí opět hráli oslabení, ale i přesto se dokázali prosadit. Tomáš Zohorna ujel do samostatného úniku, při zakončení byl faulován, hosté přestali hrát a to se jim stalo osudným. Zohorna pak puk doklepl za rozhozeného Vošvrdu.

56. Teď jsou to Pardubice, kdo mají o jednoho muže v poli navíc. Stále totiž dobíhá trest Bulíře.

55. Bulíř vzápětí fauluje vysokou holí a po dvacetivteřinové přesilovce Liberce se počet hráčů na ledě vyrovná a opět na číslo čtyři.

54. A další vyloučení Rákos jde ven za zdržování hry. Na trestných se nám začíná opakovat frekvence z první třetiny. Liberec hraje 4 na 3.

54. Růžička vyjel daleko z branky, aby Libereckým vypíchl puk těsně před nosem. To se mu ale nepodařilo a požár hasil Kolář II., který puk vyvezl.

53. Sičák ale chtěl asi udělat libereckému kapitánovi radost a předvedl stejný přestupek. Dál tedy ve čtyřech.

53. Deset minut se těšil, až bude moct zpátky na led a teď se bude muset na trestnou lavici vrátit. Dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

52. Pardubice z krátké přesilovky vytěžily územní převahu, ale to je asi tak všechno. Neškodné přihrávky nakonec přerušila nepřesnost a Liberec se bez potíží ubránil.

50. Vantuch a Zohorna se dostali do klinče a půjdu pěkně oba na trestnou lavici.

50. Brzy na to ale Trončinský fauloval také a počet hráčů na ledě se vyrovná.

49. Druhý dnešní trest pro gólmana Růžičku znamená, že si Liberec zahraje přesilovou hru. Trest za podražení si za něj odsedí Semorád.

48. Liberečtí opět předvedli skvělé napadání i ve čtyřech a Bartovič z toho těžil zajímavou střelou. Růžička si asi oddychl, protože kotouč jen těsně minul branku.

47. Po dlouhé době je na ledě k vidění slušná strkanice. Cetkovský se Štichem si chtěli něco vyříkat pomocí hrubé síly a vyfasovali každý dvě minuty. Týmy tak budou hrát ve čtyřech.

46. Dobré střídání Pardubic. Nejprve Somík a po něm Píša měli velmi dobré příležitost. V první případě se do rány položil jeden z obránců Liberce, při druhé situaci zakročil Vošvrda.

44. Znovu se hraje rychlý hokej. Trončinský nebezpečně pálil na Růžičku, puk ale branku těsně minul.

43. Dlouho si jí ale neužili. Stejný trest dostává i Starý. Hraje se ve čtyřech.

43. Domácí si zahrají další přesilovku. Za podražení totiž pyká liberecký Klimenta.

42. Roth na druhé straně šikovně tečoval střelu od modré. Gól z toho ale nebyl.

41. Pardubice vstupují do třetiny lépe. Kočího střelu vyrazil Vošvrda betonem.

41. Začala třetí třetina.

- Druhá třetina už byla o něco klidnější co se týče šarvátek a hrál se atraktivnější hokej. Efektivnější byli tentokrát domácí. Pardubice totiž už vedly dokonce 3:1, když v závěru snížil po nenápadné akci Bartovič. Před posledním dějstvím se tedy jistě máme na co těšit.

- Po ukončení třetiny si ještě liberecký kapitán Nedvěd vyměňoval názory s domácí stídačkou a v návalu emocí hodil na led svojí helmu. Rozhodčí tento výstup ohodnotili desetiminutovým osobním trestem. Nedvěd tak bude polovinu třetí třetiny svému mužstvu chybět.

40. Skončila druhá třetina.

40. Urban ještě z úhlu protřepal boční síť.

40. Ihned po gólu si domácí vyžádali oddechový čas.

40. Liberec ale snižuje na 2:3! Z čistajasna hosté udeřili. Bartovič přejel modrou čáru, rychle vystřelil zápěstím a ani sám Růžička pořádně neví, jak mu mohl puk propadnout do branky.

38. Pardubice vedou 3:1. Nakonec ale početní výhodu domácí přeci jen využívají. Buchtele dobře našel u druhé tyče číhajícího Lukáše Radila, který z první poslal puk za záda Vošvrdy.

37. Pardubičtí se nemohou dostat do pásma a dlouhá přesilovka se rychle krátí.

36. Zatím měl ale šanci pouze liberecký Nedvěd, který po souboji jeden na jednoho vyprášil Růžičkovi beton.

36. Další početní výhoda, tentokrát pro domácí. Štich hrál vysokou holí, a protože se po jeho zásahu objevila v obličeji pardubického hráče krev, bude to dokonce přesilovka čtyřminutová.

35. Rychlý hokej na obou stranách utnul až zákrok Vošvrdy, kterého vyzkoušel střelou k tyči Starý.

34. Bulíř se dobře probíjel ke střele i po přesilovce. Jeho pokus ale někdo před brankou zblokoval.

33. Pardubice jsou opět v plném počtu.

32. Kudrna měl trochu prostoru a z otočky vystřelil na Růžičku. Ten kotouč vyrazil nad branku.

31. Liberec si teď zahraje přesilovku. Benák fauloval kolenem Víška a dostává za to dvě minuty.

30. Ne však už teč Radovana Somíka. Pardubice vedou 2:1! Somík před Vošvrdou dobře clonil a ještě stihl ťuknout do nahození Píši.

30. Domácí ale mají i po přesilovce převahu. Střelu přes obránce Vošvrda ale dobře viděl a chytá.

28. Liberečtí se v oslabení pustili do útoku, zapomněli ale na zadní vrátka a potrestat to mohl Bartek. V rozhodující chvíli netrefil puk tak, jak by si představoval. To byla ale jediná šance Pardubic v početní výhodě.

27. Tak dlouho Pardubičtí kombinovali v útočném pásmu, až se hosté dostali k puku a osvobodili se.

26. A dokonce si zahrají i přesilovou hru. Liberecký Víšek si jde odpykat dvě minuty za podražení.

25. Východočeši se ale v útoku osmělili. Od modré to zkoušel Borer, ale netrefil branku.

24. Liberec teď trochu přitlačil domácí v jejich vlastním pásmu. Pardubice se brání jen vyhozením do středního pásma.

22. Druhé dějství začíná klidně. Oba týmy zřejmě vyčkávají, co udělá soupeř, a do ničeho se nehrnou.

21. Začala druhá třetina.

- Viděli jsme třetinu plnou vyloučení a ostrých osobních soubojů. Úvod sice vyšel Liberci, který se díky Bartovičově přesné střele dostal do vedení. O vyrovnávací branku se ale následně postaral Kočí. Festival trestných minut značí, že dnešní utkání je mnohem vyhecovanjší než to včerejší a nevypadá to, že by se v dalších třetinách něco mělo měnit.

20. Skončila první třetina.

20. Souboje u mantinelů se hodně přiostřují. Dobře, že už třetina za pár vteřin končí.

19. Další pošťuchování před brankou Růžičky a další vyloučení. Tentokrát dostává dvě minuty sám pardubický gólman za krosček na Nedvěda. Ten si jde odpočinout zase za napadení. Hraje se ve čtyřech.

18. A Pardubice už hrají ve čtyřech.

17. Liberec sice dobře kombinuje, ale nestřílí. Pardubice se zatím zvládají bránit i ve třech.

16. Kompletní dvouminutovou přesilovku pěti proti třem "zařídil" Píša, který krosčekoval Kudrnu do obličeje.

16. Vrátka na trestných lavicích se dnes skutečně netrhnou. Teď konkrétně opět na straně domácích. Rákos dostal dvě minuty za napadení. Přesilovka 5 na 3 pro Liberec.

15. A opět se vylučuje. Za krosček si šel odpočinout Koukal a Pardubice budou hrát pro změnu oslabení.

14. Pardubice vyrovnaly na 1:1! Zohorna objel branku, natáhnul na sebe dva hráče a našel před brankou volného Václava Kočího, který střelou po ledě nedal Vošvrdovi šanci.

14. Domácí opět z přesilové hry nic nevytěžili. Liberec má na ledě už všechny hráče.

13. Kolář I. si v jednou ze soubojů nepříjemně přisedl nohu a odchází na střídačku s bolestivou grimasou.

12. Zajímavá šance Pardubic. Rákos našel před brankou volného Semoráda, který ale puk nedokázal usměrnit za záda přemisťujícího se Vošvrdy. Bude se ale opět vylučovat na liberecké straně.

11. Hosté se bez potíží ubránili a jsou v plném počtu.

10. Píšova rána byla zblokována a domácí musí začínat opět až od Růžičky. Početní výhoda se jim zatím vůbec nedaří. Liberečtí se totiž dobře pohybují a padají do střel.

9. Nedvěd s Bartovičem opět motali hlavu Pardubickým. Růžička si nakonec puk ve skrumáži našel a ještě byl přitom seknutý Urbanem. Liberecký hráč jde na trestnou lavici a domácí budou hrát další přesilovou hru.

8. Na konci přesilovky ještě nepřesně pálil Benák, jinak ale domácí nic nevymysleli a Liberec už je kompletní.

7. Pardubicím se ale nedaří udržet v pásmu a už hrají jen proti čtyřem.

6. 44 sekund budou hrát Pardubice přesilovku 5 na 3. Za vyhození puku pyká Vantuch

5. Vantuch v oslabení ujížděl sám na Růžičku. Kličku do bekhendu ale domácí gólman vystihl. Obrovská šance Liberce.

5. Přesilovka Pardubic. Výtisk si jde odpočinout za podražení a Pardubice mají šanci vyrovnat.

4. Další velká šance Liberce! Severočeši jeli v přečíslení tři na jednoho obránce. Nakonec zakončoval Čakajík, který ale netrefil branku.

3. Liberec vede 1:0! Nedvěd zavezl puk do útočné třetiny, přistrčil Milanu Bartovičovi a ten krásně trefuje horní růžek branky. Tak to je bleskový nástup Tygrů.

2. Urban po odpískání ofsjadu vjel do Růžičky a to si domácí obránci nenechali líbit. Strhla se mela po které se opět otevírají vrátka na trestné lavici. Pokračuje se ale dál ve čtyřech

2. A hned v úvodu tu máme i první vyloučení. Reskepktive na každé straně jedno. Hraje se ve čtyřech.

1. První šanci i připsal Liberec. Urban se lehce dostal do útočné třetiny a vystřelil. Kotouč se odrazil až do ochranné sítě.

1. Zápas právě začal.

- Podle oficálních sestav oba týmy udělaly změny na postu brankařů. Salfického nahradí Růžička. A hostující svatyni bude hlídat místo Pince Vošvrda.

Sestava Liberec: Vošvrda - Trončinský, Ulrych, Čakajík, Výtisk, Roth, Moravec, Holub, Štich - Klimenta, Nedvěd, Urban - Špaček, Vantuch, Bartovič - Víšek, Bulíř, Kudrna - Bortňák, Kica, Bárta.

Sestava Pardubice: Růžička - Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II, Drtina - Kolář I, Koukal, Starý - Semorád, Zohorna, Rákos - Bartek, Markovič, Somík - Radil, Kousal, Buchtele - Cetkovský.

- Dodrý den, vítejte u online přenosu z druhého semifinálového utkání play off hokejové extraligy. Střetnou se v něm stejně jako včera Pardubice a Liberec. Výhodu mají po včerejším duelu Bílí tygři, kteří dokázali zvítězit na ledě soupeře 5:3.