Paráda. Irgl zničil Švédy hattrickem, Češi vyhráli 6:2

18. 12. 2008 22:01
Švédsko - Česko 2:6
Čeští hokejisté se radují z gólu Tomáše Rolinka do sítě Švédů.
Čeští hokejisté se radují z gólu Tomáše Rolinka do sítě Švédů. | Foto: Reuters

Malmö - Čeští hokejisté vstoupili do druhého turnaje Euro Hockey Tour skvěle. V úvodním zápase moskevského Channel One Cupu, který sehráli v Malmö, smetli domácí Švédy 6:2, když se hattrickem blýskl Zbyněk Irgl.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě

Po slibném vstupu do evropské série, kdy svěřenci Vladimíra Růžičky v Helsinkách dvakrát prohráli až po prodloužení a porazili právě Švédy, pokračují čeští hokejisté ve vynikajících výkonech.

V nové aréně ve švédském Malmö šli do vedení už po 85 vteřinách, když Jan Marek zpoza branky přesně předložil puk Tomáši Rolinkovi, který se nemýlil - 1:0.

Hned na to poprvé prokázal skvělou formu gólman Kopřiva, který zlikvidoval při české přesilovce dorážku Hakanssona. Na druhé straně se ale dvakrát zaskvěl proti Markovi i Modig a po první třetině Češi vedli 1:0.

Miroslav Kopřiva zasahuje proti střele Švéda Jimmie Olvestada.
Miroslav Kopřiva zasahuje proti střele Švéda Jimmie Olvestada. | Foto: Reuters

Ve druhé části nejdříve nepřekonali švédského brankáře Vampola s Vašíčkem, pak ale přišly chvíle domácího týmu. Jenže Kopřiva chytal fantasticky a díky němu svěřenci Vladimíra Růžičky v polovině zápasu byli stále o krok napřed.

Hned po osvobození z obrovského tlaku po švédské přesilovce ale udeřilo na druhé straně. Špatnou rozehrávku Petraska zachytil Zbyněk Irgl a střelou do levého horního rohu nedal Modigovi nárok.

Absolutní šok pro natěšené domácí fanoušky pak znamenaly dvě minuty na konci druhé třetiny. Nejdříve využil po Vašíčkově přihrávce přesilovku Zdeněk Kutlák, po něm se z brejku podruhé trefil Irgl a za necelou minutu zvýšil už na 5:0 Vašíček.

Tři korunky doprovázel do šaten pískot, a ten jakoby domácí hokejisty vyburcoval. Po brankách Weinhandla a Hakanssona to bylo ve 44. minutě 2:5, ale Češi se o vítězství bát nemuseli. Už za šest minut dovršil svůj hattrick Zbyněk Irgl a bylo rozhodnuto.

Ve druhém zápase vyhráli Rusové na finské půdě 4:1.