31. 1. 2011 18:15
Chanty Mansijsk - Omsk 2:6 (Jágr 1+2, Červenka 1+1)
Roman Červenka
Roman Červenka | Foto: Jaroslav Šindelář, hawk.ru

Chanty Mansijsk - Třináct. Takový je počet výher v řadě, které mají na svém kontě hokejisté Omsku po výhře 6:2 na ledě Chanty Mansijsku.

K výhře vedoucího týmu celé Kontinentální hokejové ligy přispěl gólem a dvěma asistencemi Jaromír Jágr, Roman Červenka si připsal jednu branku a přihrávku.

Červenka si navíc devětadvacátým gólem v sezoně pojistil vedení v tabulce střelců KHL. Omsk se pak znovu vrátil do čela soutěže o dva body před Ufu.

Útočník Marek přestoupil z CSKA Moskva do Mytišči

Avangard vstoupil do sibiřského derby na ledě nováčka soutěže zhurta. Už v první třetině se dostal do dvoubrankového vedení, o to však v úvodu do druhé třetiny části přišel.

Závěrečná část však patřila znovu Omsku, když se v 52. minutě trefil Jágr a o pět minut později Červenka.

Haškův Spartak si zajistil účast v play-off

Opět se dařilo i moskevskému Spartaku, kterému Dominik Hašek pomohl k sedmé výhře z posledních osmi zápasů. Přestože šestačtyřicetiletý gólman na ledě Novokuzněcku třikrát inkasoval, Spartak zvítězil 4:3 a zajistil si postup do play off.

K výhře Petrohradu 2:1 v Novosibirsku přispěl Jakub Štěpánek, který inkasoval až v 55. minutě.

Výsledky KHL:

Chabarovsk - Čerepovec 2:3 po sam. nájezdech, Novokuzněck - Spartak Moskva 3:4 (za domácí Nedorost 0+1), Novosibirsk - Petrohrad 1:2, Chanty Mansijsk - Omsk 2:6 (za hosty Jágr 1+2, Červenka 1+1).

11. Viťaz Čechov 49 12 4 5 28 111:156 49

Poznámka: Na prvních dvou místech jsou vedoucí týmy divizí. Týmy označené "x" mají jistý postup do play off.