Omsk oslabený rvačkou dovedl k výhře uzdravený Jágr

12. 12. 2010 15:45
Omsk - Astana 3:2, Jágr dal dvě branky

Praha - Hokejový Omsk se úspěšně sebral z páteční divoké hromadné rvačky v zápase s Čechovem. V nedělním zápase porazil Astanu i bez zbitých Čechů Martina Škouly a Romana Červenky.

Omsk vyhrál 3:2 a klíčem k úspěchu byla další česká hvězda Jaromír Jágr, který se do sestavy ruského týmu vrátil po třech zápasech. Útočník chyběl kvůli blíže nespecifikovanému zdravotnímu problému.

VIDEO Rváči z Čechova hned po buly zbili Červenku

Proti Astaně se prosadil už po 53 vteřinách hry, kdy si najel svým typickým způsobem před branku od pravého mantinelu. A na 2:0 zvýšil v 9. minutě po dorážce zblízka.

Omsk pak sice o slibný náskok, který Jágr zařídil, přišel, ale šest minut před koncem zařídil výhru Alexej Bondarev. Jágr zaznamenal druhý dvoubrankový zápas v této sezoně, celkem má letos na kontě dvanáct gólů.

Vynikající zápas odehrál také Josef Vašíček, který se čtyřmi gólovými asistencemi podepsal pod vysoké vítězství Jaroslavle 8:2 nad Čerepovcem. Svou bilanci v této sezoně vylepšil na 17 branek a 19 asistencí a poskočil na třetí místo v kanadském bodování celé soutěže. O jeden bod Vašíček předstihl i Červenku a je nejproduktivnějším Čechem v soutěži.

Kontinentální hokejová liga:

Omsk - Barys Astana 3:2 (za domácí Jágr 2+0), Chanty Mansijsk - Viťaz Čechov 5:2, Dynamo Moskva - CSKA Moskva 3:2 (za hosty Marek 1+0), Jaroslavl - Čerepovec 8:2 (Vašíček 0+4), Kazaň - Dinamo Riga 2:1, Nižněkamsk - Dinamo Minsk 1:0 (Brendl 1+0), Nižnij Novgorod - Petrohrad 5:2 (za hosty Čajánek 0+1), Spartak Moskva - Atlant Mytišči 3:4 v prodl. (za hosty Bulis 0+1).