VIDEO Rváči z Čechova hned po buly zbili Červenku

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
10. 12. 2010 17:15
Vedle Červenky byl zbit i Škoula, Jágr chyběl

Omsk - Hokejisté Viťazu Čechov si už v 6. sekundě zápasu na ledě Avangardu Omsk vyřizovali s protihráči účty z předchozích duelů.

Hráči Čechova, posledního týmu tabulky Kontinentální hokejové ligy, kteří mají pověst spíš výjimečných rváčů než hráčů, napadli hned po buly Romana Červenku, Martina Škoulu a další hokejisty Omsku (včetně brankáře Ramöho), kteří byli v té době na ledě.

Červenka dostal krosček od kanadského bitkaře Darcyho Verota a okamžitě se sesunul k ledu. Škoulu si vybral další Kanaďan Josh Gratton, který jej při pěstním souboji s jiným hráčem Čechova zezadu praštil do hlavy. Škoulu pak udeřil i poté, co ležel na ledě.

Zdravotní stav Červenky, který oslavil v den zápasu 25. narozeniny, ani Škouly není vážný. Podle informací webu sportbox.ru však byli oba čeští reprezentanti převezeni do nemocnice. Škoula s podezřením na blíže nespecifikované zlomeniny, Červenka na otřes mozku.

VIDEO Za napadení sudího si hokejista odsedí 16 zápasů
VIDEO Za brutální faul na hlavu stop do konce sezony
Hašek vychytal první nulu, Brendl dal první hattrick

Naopak další český hokejista Omsku Jaromír Jágr měl 'to štěstí', že je v současné době na marodce.

S drsňákem Verotem má však 'pěstní zkušenost' i Jágr, bil se s ním i Škoula, do nějž se pustil Verot v prvním vzájemném zápase této sezony.

Omsk pomstil oba české hráče výhrou

Kvůli potyčce bylo vyloučeno sedm hračů, pět bylo pochopitelně na straně hostů. Verot dostal dohromady 15 trestných minut, Gratton pak trest ve hře. Ostatní hráči včetně slovenského útočníka Omsku Marka Svatoše inkasovali po dvou minutách.

Roman Červenka
Roman Červenka | Foto: Jaroslav Šindelář, hawk.ru

Hosté kvůli dvěma trestům na pět minut hráli dlouhé oslabení tří proti pěti, v němž dvakrát inkasovali. Čechov sice ve třetí třetině vyrovnal, Omsk však nakonec zvítězil 3:2, když rozhodující branku vstřelil v 58. minutě Alexandr Perežogin.

Hráči obou týmů tak nechali vzpomenout na hromadnou rvačku z minulé sezony. Letos v lednu museli rozhodčí kvůli hromadné bitce obou týmů zápas ve 4. minutě dokonce ukončit.

Utkání bylo tehdy kontumováno 0:5 v neprospěch obou týmů, které navíc vyvázly s pokutou v řádu tisíců eur.

Vedení Omsku chce vyloučení Čechova z KHL

Vedení Omsku na svém oficiálním webu hawk.ru vydalo prohlášení, v němž připomnělo, že vedení KHL v minulé sezoně Čechovu pohrozilo, že pokud podobnou bitku jeho hráči opět vyprovokují, budou ze soutěže vyloučeni.

"Proto požadujeme, aby byl Čechov z KHL vyloučen a aby doživotní zákaz působení v hokeji platný ve všech klubech KHL i nižších soutěžích dostal i trenérský tým a hráči, kteří se bitky účastnili," stojí v prohlášení.

Vedení Omsku dále kritizuje hráče i trenéry Čechova kvůli tomu, že vše dopředu připravili. Navíc upozornilo na chování trenéra Viťazu Andreje Nazarova za obscénní gesta, která dělal směrem ke generálnímu manažerovi domácích Anatoliji Bardinovi, jenž se snažil situaci uklidnit.

Vedení KHL už rozhodlo, že se v sobotu sejde vyšetřovací komise, která bude zápas řešit.

Kontinentální hokejová liga:

Avangard Omsk - Viťaz Čechov 3:2 (2:0, 0:1, 1:1), Chanty Mansijsk - Dynamo Moskva 2:4, Jekatěrinburg - Dinamo Minsk 5:2 (za hosty Sýkora 0+1),

Jaroslavl - Spartak Moskva 6:1, Nižnij Novgorod - Čerepovec 0:2, Kazaň - CSKA Moskva 2:3 sn, Nižněkamsk - Dinamo Riga 3:2 sn, Atlant Mytišči - Petrohrad 5:4 pp.