Obrat ve třetí třetině přinesl Kometě vedení v sérii

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
13. 4. 2012 20:58
HC Kometa Brno - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:1

Praha - Hokejisté Brna porazili ve třetím finálovém zápase Pardubice 2:1 a stejným poměrem nyní vedou sérii.

Východočeši šli do vedení ve 29. minutě Somíkovým gólem a dlouho drželi brněnské střelce na uzdě, ovšem Kometa ve 47. minutě trefou Jakuba Svobody srovnala a v nastalé euforii o chvíli později vstřelil vítěznou branku Hynek Zohorna.

Čtvrtý duel je na programu v sobotu opět v Brně.

Třetí finále Brno - Pardubice se sledovali ŽIVĚ

Zatímco v předchozích dvou zápasech viděli diváci dohromady neuvěřitelných dvacet branek, páteční střetnutí bylo v tomto ohledu mnohem skromnější.

Mela před brankou Martina Růžičky
Mela před brankou Martina Růžičky | Foto: Zuzana Hronová

Přitom Kometa dostala v úvodních minutách hned několikrát možnost přesilové hry, ovšem dobrá pardubická defenziva a skřípající kombinace začínaly Brňanům svazovat ruce. Hostující gólman Růžička sice musel likvidovat nebezpečný závar, ovšem celkově neměl o nic víc práce než jeho protějšek Trvaj.

To Pardubice si s početní výhodou věděli rady. Dvojnásobné vyloučení potrestal v končící 29. minutě po ideální přihrávce Barteka u tyče číhající Somík.

Jednu z mála příležitostí ke srovnání měl krátce před druhou přestávkou Němec, k němuž se od zadního mantinelu mezi kruhy odrazila Žižkova střela. Růžička byl však pozorný.

Kdo ví, jakým směrem by se utkání dál ubíralo, kdyby ve 46. minutě Kočí lépe vyřešil přečíslení dva na jednoho. Jenže neproměnil a o několik desítek sekund později vysunul dlouhým pasem Vašíček Svobodu, který bekhendem odčaroval Růžičkovu neprůstřelnost.

Vyrovnávací gól jakoby v Rondu odpálil bombu brněnského nadšení a frenetičtí fanoušci hnali své borce za další brankou. A po několika neúspěšných pokusech se dočkali. Koreise ještě Růžička vychytal, na dorážku Zohorny však už byl krátký.

Moravané se hned třikrát v tomto utkání provinili proti pravidlům vyhozením kotouče do hlediště a v posledním případě je to mohlo hodně mrzet, za překonaného Trvaje však zaskočil Malec. Pardubicím nevyšla ani hra v šesti, a tak jdou po třetím zápase do vedení 2:1 v sérii Brňané.

Finále play off hokejové extraligy - 3. zápas:

HC Kometa Brno - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky:
47. Jakub Svoboda (Vašíček), 50. H. Zohorna (Koreis) - 29. Somík (Bartek, Sičák). Rozhodčí: A. Jeřábek, Polák - Blümel, Gebauer. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno). Stav série: 2:1.

Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Bičánek, Vašíček, M. Hruška, Malec, Švrček - Jaroslav Svoboda, L. Čermák, Dlouhý - T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda - Erat, Koreis, H. Zohorna - Balej, Polodna, Švaňhal - od 21. navíc V. Němec. Trenéři: Venera a Oslizlo.
Pardubice: M. Růžička - Píša, V. Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II, Klobouček - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Nahodil, Somík - Cetkovský, T. Zohorna, Rákos - Radil, Kousal, Buchtele. Trenéři: Hynek a Lubina.