Video: Gudas musí znovu před disciplinárku, Czarnik utrpěl po jeho hitu otřes mozku

ČTK ČTK
10. 10. 2016 9:50
Radko Gudas po tvrdém zákroku na Austina Czarnika v přípravě na NHL musí znovu před disciplinární komisi. Třiadvacetiletý útočník po Gudasově hitu utrpěl otřes mozku. V přípravě už Gudas srovnal útočníka Jimmyho Veseyho, žádný trest ale po slyšení u disciplinární komise neobdržel.
Další tvrdý hit Radka Gudase v přípravě na NHL 2016-17 | Video: Sport

New York – Obránci Radku Gudasovi hrozí před začátkem NHL disciplinární trest. Kvůli zákroku na bostonského útočníka Austina Czarnika v sobotním přípravném utkání čeká dnes českého hokejistu Philadelphie telefonické slyšení s oddělením bezpečnosti hráčů.

Gudas narazil v první třetině Czarnika zezadu na mantinel a dostal trest na dvě minuty. Pro třiadvacetiletého útočníka, který teprve čeká na svou premiéru v NHL, zápas skončil. Podle zámořských médií bude s otřesem mozku mimo hru nejméně týden.

"Viděli jsme úder ramenem do hlavy. Vypadá to, že má (Gudas) nadání dostat se do potíží v každém zápase," uvedl trenér Bostonu Claude Julien s odkazem na časté kontroverzní zákroky českého obránce. "To naražení se mi nelíbilo. Přišlo pozdě a bylo to ramenem do hlavy. Je to zklamání," řekl kouč Bruins, kteří vyhráli zápas 1:0 v prodloužení.

Gudas byl kritizován za příliš tvrdou hru v některých zápasech už v minulé sezoně. V přípravě na nový ročník vyvolal diskuse jeho zákrok na útočníka Jimmyho Veseyho v utkání s New York Rangers, po kterém však žádný postih nepřišel.

 

Právě se děje

Další zprávy