Aktualizováno 4. 10. 2016 9:22
Jakub Voráček se v pondělním přípravném utkání NHL trefil dvakrát do sítě New Yorku Rangers, přičemž gólem z první minuty prodloužení rozhodl o triumfu Phialdelphie 4:3. Do soupeřovy sítě přesně zamířil i Dmitrij Jaškin, ale jeho St. Louis podlehl Washingtonu 1:2 po nájezdech.
Jakub Voráček.
Jakub Voráček. | Foto: ČTK

New York - Český útočník Jakub Voráček zařídil dvěma góly vítězství hokejistů Philadelphie v přípravě před NHL nad New York Rangers 4:3 v prodloužení. Sedmadvacetiletý kladenský odchovanec svou druhou trefou v pondělním zápase po 27 sekundách nastavení rozhodl a byl vyhlášen první hvězdou utkání. Jedinou branku St. Louis při prohře ve Washingtonu 1:2 po samostatných nájezdech vstřelil forvard Dmitrij Jaškin.

Voráček ve 32. minutě v přesilové hře pěti proti třem zvyšoval na 2:0 a navázal na trefu Jordana Weala, který otevřel skóre o tři minuty dříve. Už za 42 sekund zvýšil v pokračující klasické početní výhodě Travis Konecny, ale Flyers vedení neudrželi.

Ještě ve druhé třetině snížil Ryan Graves a ve třetím dějství smazali ztrátu Brandon Pirri a Jimmy Vesey. Duel ale v prodloužení rozuzlil Voráček. Získal puk na levém kruhu, vybruslil z rohu oblouk a zpět přes střed projel mezi bránící trojicí soupeře a překonal brankáře Mackenzieho Skapského blafákem do forhendu.

Voráček, který reprezentoval na zářijovém Světovém poháru v Torontu, si celkem připsal v utkání pět střel na branku. Ze dvou přípravných duelů má na kontě tři body za dva góly a jednu přihrávku.

Gudas skolil supertalenta

V dresu Flyers se v šestém testovacím duelu objevil poprvé obránce Radko Gudas, který kvůli zraněnému zápěstí přišel o Světový pohár. Stihl ale strávit na ledě jen celkem šest a půl minuty úvodní třetiny a v čase 19:38 duel opustil po faulu u mantinelu na útočníka Veseyho.

Gudas vrazil nováčka NHL hlavou na mantinel a dostal za to trest na pět minut a do konce utkání. Dalších pět minut inkasoval tvrdý český zadák za následnou potyčku s obráncem Dylanem McIlrathem. V součtu s dvouminutovým vyloučením z úvodu utkání šel do šatny s celkem 22 trestnými minutami.

Třiadvacetiletému Veseyovi který podepsal s Rangers po působení na Harvard University v NCAA smlouvu jako volný hráč, způsobil Gudas krvavé zranění. Může za to čelit disciplinárnímu trestu. "Nečekal jsem tak tvrdý zákrok. Šel jsem hlavou napřed do plexiskla, nebyl jsem na to připravený," řekl Vesey.

Jaškin v 15. minutě v přesilové hře při vyloučení australského útočníka Nathana Walkera, bývalého hráče Vítkovic, otevřel skóre ve Washingtonu. O vyrovnání se postaral v úvodu třetí třetiny Paul Carey a ve čtvrté sérii rozstřelu rozhodl ve prospěch Capitals André Burakovsky. Jaškin svůj pokus v první kole nájezdů neproměnil.

Přípravné zápasy před NHL:

New York Islanders - New Jersey 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)

Branky: 10. Markison, 35. Ladd, 44. S. Gionta, 47. Barzal - 29. Boucher, 31. M. Wood, 52. Smith-Pelly.

Philadelphia - New York Rangers 4:3 v prodl. (0:0, 3:1, 0:2 - 1:0)

Branky: 32. a 61. Voráček, 29. Weal, 33. Konecny - 37. Graves, 45. Pirri, 51. Vesey.

Washington - St. Louis 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)

Banky: 42. Carey, rozhodující sam. nájezd Burakovsky - 15. Jaškin.

Winnipeg - Ottawa 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)

Branky: 31. Scheifele, 40. Wheeler, 48. Connor, 60. Ehlers - 24. Dzingel, 37. Pyatt.

Vancouver - Arizona 2:4 (1:2, 1:2, 0:0)

Branky: 7. Markus Granlund, 32. B. Hutton - 3. DeAngelo (Hanzal), 19. Duclair, 26. Ekman-Larsson, 34. Doan.