Palát znovu dvoubodový, v generálce Tampy pomohl porazit Nashville. Výhru Detroitu vychytal Mrázek

9. 10. 2016 8:54
Ondřej Palát nastoupil po Světovém poháru do druhého přípravného zápasu v dresu Tampy Bay a opět z toho byly dva body za gól a asistenci. Tentokrát to prohrou 3:5 odnesl Nashville. Z českých hráčů se vítězství dočkali rovněž Jaromír Jágr s Floridou a Petr Mrázek, který za Detroit odchytal celé utkání proti Torontu.
Ondřej Palát se za Tampu prosadil v přípravě proti Carolině i Nashvillu.
Ondřej Palát se za Tampu prosadil v přípravě proti Carolině i Nashvillu. | Foto: Reuters

New York - Český hokejový útočník Ondřej Palát pomohl gólem a asistencí k vítězství Tampy Bay 5:3 nad Nashvillem v generálce před startem NHL. Jaromír Jágr byl původně označen za střelce prvního gólu Floridy ve West Pointu při výhře nad New Jersey 4:2, ale nakonec byl připsán Jonathanu Marchessaultovi.

NHL 2016-17

Tento ročník je jubilejní 100. v historii
Základní část začne v noci na 13. října
Poslední zápasy ZČ se hrají 9. dubna
Obhájcem titulu je Pittsburgh Penguins
Králem produktivity byl Patrick Kane (46+60)
Do minulé sezony zasáhlo 39 Čechů
Nejproduktivnější byl J. Jágr (27+39)
V Česku vysílá NHL kanál Nova Sport

Pětadvacetiletý Palát nastoupil v přípravě po účasti na zářijovém Světovém poháru v Torontu podruhé. Dva body za branku a přihrávku zaznamenal i při prvním startu, když minulý týden v pátek zařídil i vítěznou trefou výhru na ledě Caroliny 2:1 v prodloužení.

Proti Nashvillu Palát nejdříve ve 43. minutě asistoval u branky Jonathana Drouina, který získal pro Lightning vedení 3:2. Necelých sedm minut před koncem Palát zvýšil na 5:2.

Čtyřiačtyřicetiletý Jágr se představil v posledním testu Floridy před startem NHL, který Panthers sehráli proti New Jersey na vyprodaném stadionu Tate Rink před 2615 diváky na americké vojenské základně ve West Pointu. Jágr předtím hrál jen nedělní duel v Londonu s Dallasem, v němž jednou asistencí nezabránil prohře 1:2 v prodloužení.

V sobotu byl Jágr v polovině úvodního dějství při přesilové hře u trefy na 1:1. Původně se zdálo, že střelu Marchessaulta z pravého kruhu před Corym Schneiderem stínící nejstarší hráč ligy tečoval hokejkou, ale gól byl přiznán autorovi střely.

Panthers rozhodli ve druhé třetině díky gólům Coltona Scevioura, Aarona Ekblada a Vincenta Trochecka. Přišli ale o útočníka Jonathana Huberdeaua, který si po zákroku Sergeje Kalinina poranil levou nohu.

Petr Mrázek odchytal v dresu Detroitu celý zápas proti Torontu a 28 úspěšnými zákroky se podílel na vítězství 4:3. Maple Leafs sice smazali ztrátu 0:2 i 1:3, ale v 52. minutě rozhodl o výhře domácích Anthony Mantha.

Přípravné zápasy před NHL:

Pittsburgh - Columbus 3:5 (0:2, 2:2, 1:1)

Branky: 29. Letang, 32. Malkin, 44. S. Wilson - 9. a 15. O. Bjorkstrand, 35. Saad, 39. Jenner, 45. Calvert.

Boston - Philadelphia 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branka: 62. Spooner.

Detroit - Toronto 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)

Branky: 2. Nyquist, 9. Larkin, 40. Brendan Smith, 52. Mantha - 37. Hyman, 41. W. Nylander, 41. Laich. Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal celý zápas, z 32 střel inkasoval tři branky a úspěšnost zákroků měl 90,6 procenta.

Florida - New Jersey 4:2 (1:1, 3:0, 0:1), hráno ve West Pointu

Branky: 10. Marchessault, 26. Sceviour, 37. Ekblad, 40. Trocheck - 4. Greene, 45. Cammalleri.

Tampa Bay - Nashville 5:3 (0:0, 2:2, 3:1)

Branky: 30. Nestěrov, 37. Point, 43. Drouin (Palát), 47. T. Johnson, 54. Palát - 28. a 34. Craig Smith, 54. C. Wilson.

Minnesota - Winnipeg, 5:1 (1:1, 0:0, 4:0)

Branky: 11. Parise, 42. Reilly, 46. Bertschy, 51. Scandella, 55. Coyle - 12. Armia.

St. Louis - Chicago 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky: 7. Tarasenko, 44. Pietrangelo - 24. Rasmussen.

Edmonton - Vancouver 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Branky: 13. B. Pouliot, 25. McDavid - 14. Brandon Sutter, 45. S. Bärtschi, 58. Markus Granlund.

Los Angeles - Colorado 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1), hráno v Las Vegas

Branky: 39. Carter - 59. Grigorenko, 61. Landeskog.