Babcock v Columbusu skončil. Měl nutit hráče, aby mu ukázali fotky ze svých telefonů

ČTK ČTK
17. 9. 2023 22:52
Slavný hokejový trenér Mike Babcock skončil po čtvrt roce v Columbusu, když kvůli aféře s hráči rezignoval na svůj post. Místo něj povede Blue Jackets Pascal Vincent, který s nejhorším týmem Východní konference minulého ročníku NHL podepsal dvouletou smlouvu.
Mike Babcock.
Mike Babcock. | Foto: Michal Eger

Bývalý hokejista Paul Bissonnette v úterý ve svém podcastu uvedl, že Babcock nutil své svěřence, aby mu ukázali fotky z mobilních telefonů, a ukazoval je i ostatním hráčům. Babcock to zdůvodnil tím, že se je tak snažil lépe poznat. Případ nicméně začala prošetřovat hráčská asociace.

Šedesátiletý Babcock je jediným trenérem v takzvaném Triple Gold Clubu. S Detroitem v roce 2008 získal Stanley Cup, kanadskou reprezentaci dovedl ke zlatu na mistrovství světa 2004 a na olympijských hrách v letech 2010 a 2014. Naposledy Babcock vedl Toronto, které ho odvolalo v listopadu 2019. Po nástupu do Columbusu prohlásil, že se po vyhazovu od Maple Leafs naučil lépe jednat s hráči.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy