Trenérka českých hokejistek bude koučovat tým v ženské NHL

ČTK ČTK
16. 9. 2023 12:20
Trenérka české hokejové reprezentace žen Carla MacLeodová povede tým Ottawy v severoamerické Professional Women's Hockey League (PWHL), jež má být obdobou mužské NHL
Kanadská trenérka českých hokejistek Carla MacLeodová.
Kanadská trenérka českých hokejistek Carla MacLeodová. | Foto: Barbora Reichová / Český hokej

Premiérový ročník soutěže odstartuje v lednu s šesti kluby, jejichž generální manažeři v pátek jmenovali šestici hlavních trenérů. O angažmá MacLeodové informovali na sociální síti X zástupci české ženské reprezentace.

Bývalá vynikající kanadská hokejistka MacLeodová trénuje český národní tým od roku 2022 a dovedla ho ke dvěma bronzovým medailím na světových šampionátech.

Tento týden dvojnásobná olympijská vítězka a mistryně světa prodloužila smlouvu do olympijských her v Itálii v roce 2026 a od Českého svazu ledního hokeje dostala povolení, že může vedle reprezentace působit i na klubové úrovni.

PWHL budou tvořit tři týmy z USA a tři z Kanady. Americké kluby z takzvané Original Six budou mít základny v Bostonu, Minneapolis-St. Paulu a New Yorku, kanadské budou sídlit v Montrealu, Torontu a Ottawě.

Názvy klubů zatím oznámeny nebyly, v pondělí 18. září se uskuteční draft, při kterém si budou kluby vybírat hokejistky podobně jako týmy NHL. První ročník začne v lednu a potrvá do konce května nebo začátku června, přičemž se počítá se s přestávkou na dubnové mistrovství světa.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy