Skoro 12 milionů ročně. Hvězdný Matthews podepsal s Torontem luxusní smlouvu

ČTK ČTK
5. 2. 2019 20:48
Hokejový útočník Auston Matthews podepsal novou smlouvu s Torontem, která mu za pět let vynese 58,17 milionu dolarů, tedy průměrně 11,634 milionu dolarů ročně. Maple Leafs se s jednou ze svých hvězd dohodli před vypršením současného kontraktu, po němž by se jednadvacetiletý centr stal 1. července chráněným volným hráčem.
Auston Matthews a Calder Memorial Trophy
Auston Matthews a Calder Memorial Trophy | Foto: Reuters

Matthews byl v roce 2016 jedničkou draftu a za dvě a půl sezony v NHL odehrál 182 zápasů, v nichž vstřelil 97 gólů a připsal si 81 asistencí. V tomto ročníku nasbíral americký hokejista ve 38 utkáních 46 bodů (23+23).

Za výkony ve svém prvním ročníku v prestižní soutěži Matthews dostal Calder Trophy pro nejlepšího nováčka. Letos se potřetí za sebou zúčastnil Utkání hvězd.

Matthewsův podpis je třetím velkým kontraktem za posledních osm měsíců v Torontu. V červenci Maple Leafs získali na sedm let průměrně za 11 milionů dolarů centra Johna Tavarese, v prosinci se zase dohodli na šestiletém kontraktu za 6,9 milionu ročně se švédským útočníkem Williamem Nylanderem.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Soud v Haagu vyměřil bývalému veliteli ugandských povstalců Ongwenovi 25 let vězení

Mezinárodní trestní soud (ICC) v Haagu vyměřil bývalému veliteli ugandské povstalecké skupiny Dominiku Ongwenovi trest 25 let, žaloba navrhovala 20 let. Soud Ongwena již na začátku února usvědčil z 61 trestných činů, včetně válečných zločinů, zločinů proti lidskosti, znásilnění, vynuceného sňatku a těhotenství a používání dětských vojáků.

Ongwen sám byl ještě jako dítě unesen a vycvičen v dětského vojáka. Podle žalobce to byl důvod, proč žádat nižší sazbu, ačkoliv zločincům u ICC hrozí až třicetileté tresty, připomínají světové agentury. Obhajoba se proti trestu hodlá odvolat. Činů, za něž byl nyní odsouzen, se muž dopustil na počátku tisíciletí, kdy působil v Armádě božího odporu (LRA), která jej původně unesla. Zatčen byl v roce 2015.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům komunismu

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům někdejšího komunistického režimu a pracovníkům některých jeho bezpečnostních složek. Návrh příslušného zákona ve čtvrtek v prvním čtení schválila slovenská sněmovna. Podle poslankyně nejsilnějšího vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti a spoluautorky předlohy Anny Andrejuvové by zákon mohl postihnout kolem 7000 lidí.

Podle návrhu se zákon bude vztahovat kromě jiných na poslance parlamentu a členy vlády v komunistickém Československu, dále na příslušníky komunistické tajné policie StB, některé řídící pracovníky v oblasti bezpečnostních služeb či členy a zaměstnance ústředního výboru Komunistické strany Československa a Komunistické strany Slovenska, a to do pádu komunismu v roce 1989.

"Má napravit hlavní nespravedlnost, že ti, kteří byli pronásledování, často umírají v chudobě a jejich pronásledovatelé z doby totality mají specifické výsady," řekl k zákonu slovenský ministr životního prostředí Ján Budaj, který byl na podzim 1989 jedním z hlavních řečníků na protikomunistických mítincích v Bratislavě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy