Ruttu si z listiny volných hráčů nikdo nestáhl. Chicago jej poslalo na farmu

ČTK ČTK
14. 12. 2018 19:40
Českého hokejového obránce Jana Ruttu si nevybral žádný jiný klub z listiny volných hráčů a Chicago jej poslalo na farmu do Rockfordu do nižší AHL. Představí se tam poprvé, protože loni po příchodu k Blackhawks z extraligového Chomutova si hned vybojoval místo v prvním týmu.
Jan Rutta se přesune z Chicaga na farmu do Rockfordu v AHL.
Jan Rutta se přesune z Chicaga na farmu do Rockfordu v AHL. | Foto: ČTK

Osmadvacetiletý odchovanec Písku v březnu uzavřel nový jednocestný kontrakt na 2,25 milionu dolarů a má tento příjem zaručený i v AHL. V tomto ročníku NHL nasbíral v 23 duelech šest bodů za dvě branky a čtyři přihrávky. Před zařazením na listinu volných hráčů se nevešel do sestavy Chicaga ve čtyřech z posledních sedmi zápasů.

Do Chicaga přišel Rutta loni jako nedraftovaný volný hráč a podepsal s klubem roční dvoucestnou smlouvu. V premiérové sezoně v NHL si v 57 zápasech připsal 20 bodů za šest branek a 14 asistencí.

 

Právě se děje

před 52 minutami

O víkendu bude vystaven Kupkův rekordní obraz

Ve výstavní síni areálu zámku v Opočně je tento víkend možné prohlédnout si obraz Františka Kupky nazvaný Plochy příčné II. V květnu byl vydražen za 78 milionů korun, čímž přepsal rekordy českých aukcí. Královéhradecký kraj dvoudenní výstavu připravil ve spolupráci s opočenskou radnicí ke 148. výročí narození Františka Kupky a ke 100. narozeninám mecenášky umění Medy Mládkové. Plochy příčné II jsou jedním z nejdůležitějších Kupkových děl a ukázkou progresivního výtvarného jazyka, kterým autor předstihl vývoj světového malířství. Dílo namaloval ve Francii, v roce 1946 ho věnoval pražskému příteli za pomoc s retrospektivou v Mánesu. V roce 1968 bylo plátno součástí velké Kupkovy výstavy ve Valdštejnské jízdárně, pak se ale vytratilo z povědomí veřejnosti. Až do letošní aukce jej vlastnila rodina původního majitele.

Zdroj: ČTK
Další zprávy