Mediální gigant rozvázal s Roenickem smlouvu v únoru letošního roku, a to po předchozí suspendaci, za níž stálo prosincové vystoupení v populárním podcastu Spittin' Chiclets, který nespadá pod NBC.
Roenick, který i během své hráčské kariéry mluvil velmi otevřeně, v podcastu vtipkoval o sexu se svými spolupracovníky.
Například vyprávěl historku z Portugalska, kde trávil dovolenou s kolegyní Kathryn Tappenovou a manželkou. Monolog zakončil slovy: "Kdybychom každý večer chodili do postele všichni tři společně, bylo by to vážně dobré. Ale to se nikdy nestane."
Roenick následně mluvil v sexuálním kontextu také o kolegovi a bývalém spoluhráči Patricku Sharpovi. "Je vážně krásný. Kdyby mě oslovil, dal mi nabídku, musel bych o ní přemýšlet," spustil. "Určitě bych ho hned neodmítl." Zároveň vyzdvihl profesní kvality obou spolupracovníků.
Pět dní nato nicméně dostal trest v podobě suspendace. Později následoval vyhazov.
Roenick, který patří k nejlepším americkým kanonýrům v historii NHL, se však s nedobrovolným odchodem nesmířil a na bývalého zaměstnavatele podal žalobu. Osudnou se mu prý stala diskriminace na základě genderu a sexuální orientace.
Američan ve své žalobě poukázal na případ bývalých kolegů Johnnyho Weira a Tary Lipinskiové, kteří společně komentovali vystoupení krasobruslařky Bradie Tennellové v sexuálním kontextu, ovšem bez následků. Když na to Roenick poukázal, od svého tehdejšího šéfa Sama Flooda měl slyšet, že Weir je gay a "může říct cokoliv".
Roenick si postěžoval také na to, že když Flooda žádal o svolení mluvit na sjezdu Republikánské strany, jejímž členem je i současný americký prezident Donald Trump, dostal následující doporučení: "Neříkám ti, co můžeš a nemůžeš udělat. Víš, pro koho pracuješ. Pracuješ pro NBC. Něco takového by v tvém profilu nevypadalo dobře."
Momentálně je Roenick bez práce. Žije v Arizoně se svou manželkou, s níž vychoval dvě děti.