Vtipkoval o sexu s přáteli z práce, dostal vyhazov. Směšné, reaguje legenda NHL

jzp jzp
17. 2. 2020 15:27
Vtipkoval o sexu se svými kolegy a dostal vyhazov. Slavný Jeremy Roenick už nebude dělat hokejového analytika pro stanici NBC.
Hokejista Jeremy Roenick v dresu San Jose, kde dohrával svou hráčskou kariéru.
Hokejista Jeremy Roenick v dresu San Jose, kde dohrával svou hráčskou kariéru. | Foto: ČTK

Je čtvrtým nejproduktivnějším Američanem v historii NHL, má olympijské stříbro ze Salt Lake City 2002. Proslul brilantní střelbou, tvrdými srážkami a také břitkými komentáři.

Proto Roenick už ke konci kariéry sbíral první zkušenosti coby televizní expert. Od roku 2010, krátce poté, co uklidil brusle do skříně, pracoval pro NBC.

V minulém týdnu s ním stanice rozvázala smlouvu, a to po předchozí suspendaci. "Jsem hodně zklamaný a naštvaný. Směšné," reagoval 50letý bouřlivák, byť přidal i poděkování za dosavadní spolupráci.

Osudnou chybu udělal v prosinci minulého roku. V populárním podcastu, který nespadá pod NBC, vtipkoval o sexu se svými spolupracovníky.

Například vyprávěl historku z Portugalska, kde trávil dovolenou s kolegyní Kathryn Tappenovou a manželkou. Monolog zakončil slovy: "Kdybychom každý večer chodili do postele všichni tři společně, bylo by to vážně dobré. Ale to se nikdy nestane."

Roenick následně mluvil v sexuálním kontextu také o kolegovi a bývalém spoluhráči Patricku Sharpovi. "Je vážně krásný. Kdyby mě oslovil, dal mi nabídku, musel bych o ní přemýšlet," spustil. "Určitě bych ho hned neodmítl."

Zároveň vyzdvihl profesní kvality obou spolupracovníků.

O pět dní později nicméně dostal od NBC trest v podobě suspendace.

Tappenová se proti Roenickovi, s nímž má jinak kamarádský vztah, ohradila: "S Jeremym budeme nadále dobří přátelé, ale to, co řekl, je nepřijatelné. Především mezi kolegy. Jeho výroky neomlouvám."

Bývalý hokejista později přispěchal s omluvou, ale nijak mu nepomohla. Po suspendaci, která trvala zhruba měsíc a půl, dostal vyhazov.

"Musím si o trochu lépe uvědomovat, v jaké kultuře momentálně žijeme a co můžu říct, ať už veřejně, nebo třeba v podcastu, kde se mi dobře vyprávějí různé historky," komentoval nucený odchod pro TMZ Sports.

"Kathryn patří mezi moje nejlepší kamarády," pokračoval. "V podcastu jsem vyprávěl o své ženě, o cestách, na které vyrážíme. Byl jsem až příliš uvolněný, když jsem začal mluvit o něčem, o čem jsme se jinak všichni normálně bavili. Naletěl jsem. V dnešní době musíte být více uvědomělí vůči okolí a pocitům lidí."

Roenick zřejmě nezůstane "na dlažbě" dlouho. Po vyhazovu od NBC podle svých slov dostal pět nebo šest pracovních nabídek.

"Přemýšlím o vlastním pořadu, kde můžu být sám sebou, kde můžu bez náhubku rozebírat sport a hokej a mít co nejsilnější názor," prohlásil někdejší centr. "Nemám rád, když mě někdo řídí, což NBC bohužel dělala až moc. Hlavně můj šéf Sam Flood. Kvůli tomu jsem nemohl být sám sebou."

Že je Roenick svéráz po všech stránkách, potvrdil pár let nazpět, kdy předvedl, jak golfovými holemi odchytává chřestýše kolem svého domu v Arizoně:

 

Právě se děje

před 8 minutami

V Británii zatkli kvůli rasistickým urážkám fotbalistů po finále ME 11 lidí

Jedenáct lidí zatkla britská policie během vyšetřování rasistických útoků na anglické fotbalisty na internetu po finále mistrovství Evropy. Terčem urážek se stali hráči tmavé pleti Marcus Rashford, Jadon Sancho a Bukayo Saka, kteří v zápase s Itálií neuspěli v penaltovém rozstřelu. Anglie kvůli tomu finálové utkání ve Wembley prohrála.

Policie nyní oznámila, že 207 příspěvků na sociálních sítích vyhodnotila jako spáchání trestného činu. Pocházely z 34 účtů v Británii a 123 ze zahraničí. Jedenáct majitelů britských účtů bylo zatčeno, zahraniční případy předala příslušným úřadům v jednotlivých zemích.

"Lidé se domnívají, že se mohou schovat za profil na sociálních sítích a zveřejňovat takové odporné komentáře. Musí si to rozmyslet. Máme vyšetřovatele, kteří vyhledávají urážlivé komentáře v souvislosti se zápasem, a pokud půjde o trestný čin, budou jejich autoři zatčeni," uvedl policejní důstojník Mark Roberts. Příspěvky z dalších účtů se ještě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Nejvyšší soud v Brazílii nařídil vyšetřování Bolsonara, prezident reagoval pohrůžkou

Soudce nejvyššího brazilského soudu nařídil ve středu vyšetřování prezidenta země Jaira Bolsonara kvůli jeho výrokům o tom, že brazilský volební systém je náchylný k podvodům. Soudce tak rozhodl na základě žádosti nejvyššího volebního soudu, který zahájení vyšetřování hlavy států oznámil v pondělí. Informovala o tom agentura AFP.

Vyšetřování se bude soustředit především na více než dvouhodinové vystoupení prezidenta, přenášené živě minulý týden na Facebooku, během něhož prezident bez předložení důkazů tvrdil, že brazilský elektronický hlasovací mechanismus otevírá prostor volebním podvodům. Krajně pravicový lídr také silně kritizoval několik soudců nejvyššího soudu.

Bolsonaro na zprávu reagoval pohrůžkou, že by jeho odpověď na vyšetřování mohla překročit rámec ústavy. "Tohle vyšetřování není v mezích ústavy, takže protilék na to také není v mezích ústavy," prohlásil podle agentury Reuters bez dalšího upřesnění na sociálních sítích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy