Příští sezona jim může změnit život. Patnáct Čechů, kteří mají šanci prosadit se v NHL

Příští sezona jim může změnit život. Patnáct Čechů, kteří mají šanci prosadit se v NHL
Jakub Vrána (Washington Capitals, útočník, 20 let) - O tom, že letos napevno získá pozici v NHL, de facto nikdo nepochybuje. V nejlepší lize světa si zahrál už loni, teď jde o to, aby si trvalé místo v sestavě jednoho z nejlepších klubů soutěže udržel natrvalo. Nastal na to čas. Capitals v létě opustila řada klíčových hráčů a pro mladého Čecha se v elitních formacích vytvořilo místo. Zámořští experti předpokládají, že by mohl hrát ve druhé formaci s Jevgenij Kuzněcovem.
Tomáš Nosek (Vegas Golden Knights, útočník, 24 let) – Těžce dřel na farmě Detroitu, kde si prokousával cestičku nahoru. Vedení klubu se několikrát nechalo slyšet, že v nadcházející sezoně přichází jeho šance. Nosek – klíčový útočník farmy při cestě za triumfem v AHL – však nečekaně zamířil do Las Vegas. Nový klub si jej v rozšiřovacím draftu nečekaně vybral, třeba na úkor nechráněného brankáře Petra Mrázka. I to znamená, že mu nový klub věří a dá v sezoně šanci.
Martin Frk (Detroit Red Wings, útočník, 23 let) - Vítězným gólem rozhodl finále AHL, s farmou Detroitu zvedl nad hlavu Calder Cup a ve 23 letech letos prodloužil o rok smlouvu s jednoznačnou vidinou, že si konečně NHL naplno vychutná. Loni do soutěže nastoupil jen ve dvou zápasech za Carolinu, teď to vypadá na mnohem větší šanci. Tím spíš, že konkurence v útoku Red Wings není kdovíjak veliká.
Filip Chlapík (Ottawa Senators, útočník, 20 let) – Loni v létě to vypadalo, že je na odpis. Ale on šel do sebe a stal se v poslední sezoně jednou z největších hvězd kanadských juniorských soutěží. Vyloženě válel a vysloužil si profesionální smlouvu. Na letošním kempu nováčků od Senators slyšel, že byl nejlepším z nich. A že jestli takhle připravený dorazí i na start sezony v září, je místo v sestavě jeho.
Foto: Michal Eger
Adam Sušovský Adam Sušovský
25. 7. 2017 12:01
Řada z nich v zámoří válela v juniorských soutěžích, jiné zase k životní šanci vystřelily výkony v Evropě. Všichni ale mají společné jedno: tohle je patnáct českých hokejistů, kteří mají největší šanci v nové sezoně získat pevné místo v NHL. Jsou mezi nimi vicemistři světa do 18 let i extraligou prověření borci. Podívejte se.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
Další zprávy