Gólman Rittich uzavřel nový jednoletý kontrakt s Calgary

ČTK ČTK
23. 7. 2017 9:05
Talentovaný gólman, jenž v extralize oblékal dres Mladé Boleslavi, během 20 minut v NHL jen jednou inkasoval.
David Rittich.
David Rittich. | Foto: ČTK

Calgary - Hokejový brankář David Rittich bude dál bojovat o svou šanci v NHL. Čtyřiadvacetiletý hráč podepsal nový jednoletý kontrakt s Calgary. Právě v dresu Flames si jihlavský rodák v posledním utkání základní části minulého ročníku odbyl debut ve slavné lize. Nyní věří, že k odchytané třetině připojí i další starty.

I proto chce v kanadském celku pokračovat, přestože klubem nabídnutá smlouva je dvoucestná. "S mým agentem Robertem Spálenkou jsme řešili i další možné varianty, ale rozhodli jsme se pokračovat v Calgary. Chci vytrvat a zabojovat o další starty v NHL. Jsem rád, že jsem v sezoně vedení klubu přesvědčil a dostal jsem možnost dalšího kontraktu," uvedl Rittich v tiskové zprávě společnosti Sport Invest.

Talentovaný gólman, jenž v extralize oblékal dres Mladé Boleslavi, během 20 minut v NHL jen jednou inkasoval. O svých kvalitách však přesvědčil především ve farmářské AHL. Ve 31 utkáních základní části obdržel v průměru 2,27 gólu na zápas a měl úspěšnost zákroků 92,4 procenta. V play off měl ve čtyřech utkáních bilanci 2,88 inkasovaného gólu a úspěšnost 91,7 procenta.

"Davidovi se v zámoří povedla fantastická premiérová sezona. Postupně se propracoval na pozici jedničky na farmě v Stockton Heat a nahlédl do NHL. Calgary novou smlouvou potvrdilo to, že v něm vidí potenciál pro NHL. Měli jsme nabídky z KHL či ze Švýcarska, ale David chce zabojovat o svůj hokejový sen," přiblížil Spálenka.

V současnosti se Rittich již připravuje na tradiční předsezonní kemp a tvrdě na sobě pracuje.

"Kromě týdenního volna jsem neustále v tréninku. Čas trávím doma v Jihlavě, posilovnu kombinuji s přípravou na ledě. Chci být na novou sezonu stoprocentně připraven. S minulým ročníkem jsem mohl být spokojený, ale to mi nestačí. Chci se zlepšovat, posunout se výš a nastavenou laťku ještě překonat," prohlásil odhodlaně Rittich.

Motivací je pro něho šance stát se trvaleji součástí NHL. "O NHL sní každý kluk, který kdy obuje brusle a vezme hokejku. Právě s tímto cílem jsem loni podepisoval první kontrakt. A možnost ochutnat soutěž naživo moji touhu ještě posílila. V přípravě a celé následující sezoně udělám maximum pro to, abych možnost startu v NHL dostal znovu," doplnil Rittich.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy