Aktualizováno 2. 4. 2017 7:08
Michal Neuvirth z Philadelphie nedochytal noční zápas NHL proti New Jersey. V čase 7:37 se mu z ničeho nic podlomily nohy a svalil se v brankovišti na záda. Po rychlém lékařském zákroku zamířil do nemocnice. "Poslali jsme ho tam z preventivních důvodů, vše vypadá dobře," uvedl generální manažer Philadelphie Ron Hextall.
Kolaps brankáře Philadelphie Michala Neuvirtha.
Kolaps brankáře Philadelphie Michala Neuvirtha. | Foto: Reuters

New York - Brankář hokejové Philadelphie Michal Neuvirth zkolaboval v sobotním utkání NHL a zhruba minutu zůstal nehybně ležet. Český gólman byl okamžitě v péči zdravotníků a ledovou plochu opustil viditelně otřesený na nosítkách se zdviženým palcem jako gestem, že vše bude v pořádku.

Náhlý zdravotní problém

Incident se odehrál v čase 7:37, kdy se před vhazováním ve středním pásmu Neuvirthovi z ničeho nic podlomily nohy a svalil se v brankovišti na záda. Zdálo se, že je v bezvědomí, ale během zásahu zdravotnického týmu otevřel oči a začal s jeho členy komunikovat a spolupracovat. Po zhruba desetiminutovém zákroku na ledě odvezli rodáka z Ústí nad Labem do nemocnice.

Neuvirthův kolaps během zápasu NHL:

"Poslali jsme ho tam z preventivních důvodů, vše vypadá dobře," uvedl generální manažer Philadelphie Ron Hextall s tím, že k dalšímu utkání do New Yorku Neuvirth s týmem rozhodně nepoletí. "Necháme ho tady. Plán je takový, že chceme, aby ho v pondělí znovu prohlédli lékaři, abychom měli jistotu, že je v pořádku," dodal.

Několik hráčů Flyers v den utkání tvrdilo, že jim není nejlépe a Neuvirth byl mezi nimi. "Někdy vás nachlazení může unavit a dehydratovat. To mohla být příčina toho, že omdlel. Jsem hlavně rád, že je v pořádku. Když vidíte, že se něco takového přihodí některému z vašich spoluhráčů, vyděsí vás to," uvedl útočník Philadelphie Jordan Weal.

O zdravotním stavu Neuvirtha se trenéři i hráči dozvěděli již v první přestávce. "Nejlepší zprávu jsme dostali, ještě než ho odvezli z ledu. Viděli jsme, že se hýbe a že se všemi komunikuje," prohlásil trenér Dave Hakstol, který v zápase postrádal i druhého brankáře Stevea Masona. Ten pár hodin před zápasem Hextallovi oznámil, že onemocněl.

Proto klub narychlo povolal z farmy Anthonyho Stolarze, který nestihl ani rozbruslení a na střídačku usedl v první minutě zápasu. "Nikdy jsem nic takového nezažil. Byla to smršť emocí. Mám hlavně radost, že je Neuvy v pořádku a že jsme pro něho vybojovali vítězství," uvedl Stolarz.

Šest střel a vítězný zápas

Neuvirth v utkání kryl všech šest střel New Jersey a připsal si výhru, protože ze hry odstoupil za stavu 1:0 pro Philadelphii a jeho náhradník Anthony Stolarz dovedl tým k výhře 3:0. U druhé branky si připsal asistenci Radko Gudas, třetí gól připravil Jakub Voráček.

Gudas také nakonec zápas nedohrál, jelikož byl otřesen po střetu s Daltonem Proutem. Český obránce sice ještě poté naskočil k několika střídáním, ale do třetí třetiny už nenastoupil.

Jágr se trefil, ale na vítězství to nestačilo

David Krejčí vstřelil vítězný gól Bostonu, kteří porazili 5:2 Floridu a polepšili si v boji o play off. Dvě asistence si v dresu Bruins připsal nejproduktivnější Čech v sezoně David Pastrňák, naopak čtvrtou porážku Panthers za sebou neodvrátil gólem Jaromír Jágr.

Boston otevřel skóre po nepovedeném momentu Jakuba Kindla, jehož střelu od modré čáry zblokoval Noel Acciari a samostatný únik i přes faul českého obránce dotáhl ke gólu. Florida vyrovnala na 1:1 a 2:2 - ve druhém případě po akci Jágra, který v polovině zápasu zamířil v přesilové hře z mezikruží přesně pod horní tyčku.

Podívejte se na trefu Jaromír Jágra:

Za necelých pět minut odpověděl Krejčí rozdílovou brankou, kdy zachytil puk rozehraný brankářem Floridy Retem Berrou a trefil odkrytou klec. Zbývající dvě branky přidal Boston v závěrečných dvou minutách a ve Východní konferenci drží poslední postupovou příčku do play off s náskokem čtyř bodů před Tampou Bay, která podlehla Montrealu 1:2 v prodloužení. Shodně šest bodů ztrácejí New York Islanders, Carolina a Philadelphia, která v sobotu zdolala New Jersey 3:0.

Kvůli zranění kyčle do hry nenaskočil Aleš Hemský, i bez něho ale Dallas vyhrál 3:0 v Carolině.

Pozici v elitní osmičce Východní konference si upevnilo Toronto, které i s přispěním jedné asistence Romana Poláka uspělo v Detroitu 5:4. Hlavní hvězdou byl Auston Matthews, který dvěma góly a přihrávkou potvrdil pozici nejproduktivnějšího nováčka sezony. Tři body zaznamenal i lídr kanadského bodování soutěže Connor McDavid, který zařídil Edmontonu výhru 3:2 v prodloužení nad Anaheimem.

Výsledky NHL:

Boston - Florida 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)

Branky: 28. a 60. Bergeron (na první Pastrňák), 18. Acciari, 35. Krejčí, 59. Marchand (Pastrňák) - 22. Vanek, 30. Jágr. Střely na branku: 29:26. Diváci: 17.565. Hvězdy utkání: 1. Rask, 2. Bergeron (oba Boston), 3. S. Thornton (Florida).

Nashville - Minnesota 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky: 38. Forsberg, 38. Fiala, 58. Subban. Střely na branku: 36:31. Diváci: 17.113. Hvězdy utkání: 1. Rinne, 2. Fiala, 3. Forsberg (všichni Nashville).

Detroit - Toronto 4:5 (1:0, 1:3, 2:2)

Branky: 15. Nyquist, 37. Jensen, 55. Kronwall, 60. Green - 23. a 59. Matthews, 34. Marner, 36. Nylander (Polák), 58. Van Riemsdyk. Střely na branku: 42:27. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. Marner, 3. Van Riemsdyk (všichni Toronto).

Tampa Bay - Montreal 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 52. Gourde - 35. Danault, 61. Radulov. Střely na branku: 22:36. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Price (Montreal), 2. Vasilevskij (Tampa Bay), 3. Radulov (Montreal).

Philadelphia - New Jersey 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Branky: 8. B. Schenn, 12. McDonald (Gudas), 31. Weal (Voráček). Střely na branku: 41:32. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 7:37 minuty a ze šesti střel neinkasoval. Diváci: 19.911. Hvězdy zápasu: 1. Stolarz, 2. McDonald, 3. Weal (všichni Philadelphia).

Carolina - Dallas 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky: 25. Spezza, 59. Klingberg, 59. Shore. Střely na branku: 25:24. Diváci: 14.201. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen (Dallas), 2. Ward (Carolina), 3. Spezza (Dallas).

Winnipeg - Ottawa 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)

Branky: 24. Wheeler, 31. Lowry, 48. Perreault, 60. Ehlers - 17. a 24. Hoffman. Střely na branku: 28:31. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Ehlers (Winnipeg), 2. Hoffman (Ottawa), 3. Lowry (Winnipeg).

Edmonton - Anaheim 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 20. McDavid, 59. Lucic, 62. Draisaitl - 24. Getzlaf, 49. Eaves. Střely na branku: 37:18. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. McDavid (Edmonton), 2. Gibson (Anaheim), 3. Lucic (Edmonton).

před 5 hodinami

Fotbalisté Turína uhráli remízu na Laziu a zachránili se, sestupuje Benevento

Fotbalisté FC Turín uhráli v dohrávce 25. kola italské ligy bezgólovou remízu na hřišti Lazia Řím, jež v závěru nastřelilo dvě tyče, a zachránili se v Serii A. Nejvyšší soutěž jako třetí opouští Benevento, které se připojí už k dříve známým sestupujícím Crotone a Parmě.

Turín získal potřebný bod navzdory tomu, že v posledních minutách čelil velkému tlaku favorizovaného Lazia. V 84. minutě domácí kanonýr Ciro Immobile nastřelil z penalty jen tyč, stejně jako v šesté nastavené minutě hlavou Manuel Lazzari.

Kolo před koncem tak Turín získal čtyřbodový náskok před osmnáctým Beneventem, které trénuje bývalý hvězdný útočník Filippo Inzaghi. Lazio vedené jeho mladším bratrem Simonem skončí šesté a bude hrát v příští sezoně Evropskou ligu.