Útočník Kaše se vrátil z Anaheimu na farmu do San Diega

ČTK ČTK
1. 4. 2017 9:53
Český hokejový útočník Ondřej Kaše se po jediném dnu vrátil z Anaheimu na farmu do San Diega do nižší AHL. Jednadvacetiletý odchovanec Kadaně do čtvrtečního duelu na ledě Winnipegu (3:4 v prodloužení) nezasáhl. Kaše v této sezoně v NHL, v které debutuje, sehrál 51 zápasů a připsal si 14 bodů za pět branek a devět asistencí. V AHL v tomto ročníku nasbíral v 11 utkáních osm bodů za čtyři góly a čtyři přihrávky.
Ondřej Kaše.
Ondřej Kaše. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Airbnb kvůli pandemii ztrojnásobila čtvrtletní ztrátu na 1,2 miliardy dolarů

Americká společnost Airbnb, která zprostředkovává ubytování v soukromí, v prvním čtvrtletí hospodařila s čistou ztrátou 1,17 miliardy dolarů (24,6 miliardy Kč), což je meziročně nárůst na více než trojnásobek. Tržby se ale zvýšily o pět procent na 887 milionů USD (18,7 miliardy Kč), uvedla firma ve své výsledkové zprávě. Na hospodaření stále doléhají dopady koronavirové krize a s ní spojené omezení cest.

Tržby jsou ale vyšší i ve srovnání s rokem 2019, tedy s obdobím před pandemií. Firma také zaznamenala nárůst počtu rezervací, což dává do souvislosti s ustupující pandemií a s očekávaným návratem k masovému cestování. K vysoké ztrátě v prvním čtvrtletí částečně přispěly i výdaje, které má firma s obsluhou dřívějších úvěrů.

Protipandemická opatření mají negativní dopady na tržby Airbnb v celém světě, zejména ale v Evropě. Růst poptávky po cestování firma zaznamenala ve Spojených státech, zájem registruje u pronájmů blízko pláže a na horách. U rezervací ve městech, kde byl před pandemií zájem tradičně velmi silný, se zatím nic zásadního nezlepšilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy