Nedvěd o pražské NHL: Jiný svět oproti české lize. Může pomoct k novým Jágrům

jzp jzp
5. 10. 2019 12:24
Jak v jednu chvíli odhalila kostka nad ledem, páteční klání NHL v Praze sledoval také Petr Nedvěd. Ale ne tak úplně jako fanoušek. Coby generální manažer hokejové reprezentace chtěl vidět v akci Jakuba Voráčka, Dominika Kubalíka a Davida Kämpfa. "Musel jsem zkontrolovat, jestli se neděje něco nekalého," smál se před šatnou Philadelphie.
NHL v Praze, Philadelphia - Chicago: Dominik Hašek při čestném vhazování mezi Davida Kämpfa a Jakuba Voráčka.
NHL v Praze, Philadelphia - Chicago: Dominik Hašek při čestném vhazování mezi Davida Kämpfa a Jakuba Voráčka. | Foto: Milan Kammermayer

NHL odehrála v Česku soutěžní zápas po devíti letech. Jak se jí expanze daří? Lidé vytvořili slušnou atmosféru, často na sobě měli dres jednoho z klubů.

Je to nejlepší liga na světě, a tak se logicky snaží svůj produkt ukazovat. Evidentně se jí to daří. Jinak my na mistrovství světa v Praze i Bratislavě ukázali, že co se týče fanoušků, patříme k top zemím na světě, takže mě super atmosféra nepřekvapila.

Přišlo dost dětí, přičemž někteří malí hokejisté byli součástí předzápasového ceremoniálu. Může takováhle událost trošku povzbudit českou mládež?

Samozřejmě. A my právě u ní potřebujeme zvednout zájem, který nám malinko hapruje. Není to takové jako před dvaceti třiceti lety. Co si budeme povídat, doba je jiná a zájem ochladl. Proto je dobře, že tady byly malé děti. Doufám, že to nastartuje novou éru Jágrů.

Jak se vám utkání líbilo třeba ve srovnání s českou ligou?

To nemůžeme porovnávat, jde o dva různé světy. Hokej byl vynikající, z toho třetí třetina úplně perfektní. Myslím, že si všichni museli přijít na své.

Potěšil vás výsledek? Komu jste přál víc?

Fandil jsem Philly, protože jsem tam působil. Takže spokojenost. Ale oba týmy byly vynikající. Pro fanoušky by možná nebylo špatné, kdyby utkání šlo do prodloužení tři na tři nebo ještě do nájezdů. To by byla vyloženě třešnička na dortu. Flyers jsou ale rádi, že vyhráli, protože v takhle dlouhé sezoně bude důležitý každý bod.

Jaký výkon podali tři čeští hráči? Ani jeden z nich nebodoval.

Všichni ale hráli vynikající hokej. Proto jsem tady vlastně byl, abych zkontroloval, jestli se tady neděje něco nekalého.

Užíval jste si zápas jako divák, nebo vám to pracovní funkce nedovolila?

Samozřejmě jsem tady nějaké povinnosti měl. Kluky jsem sledoval bedlivěji, než bych to dělal jako fanoušek. Jinak bych si to asi užíval víc. Na druhou stranu hráli první zápas základní části, takže nemá cenu v hodnocení nějak předbíhat.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 39 minutami

V Česku loni ubylo 1300 živnostníků, v předchozích letech jich naopak přibývalo

V loňském roce ubylo v ČR 1300 živnostníků, v předchozích letech se přitom jejich počet zvyšoval. V Česku začalo v roce 2022 podnikat na živnostenský list 7 000 lidí, o 10 600 více než o rok dříve. Zároveň podnikání ukončilo asi 78 300 podnikatelů, o 36.000 více než v roce 2021. Vyplývá to z analýzy dat společnosti CRIF - Czech Credit Bureau.

"Paradoxem této situace je, že celkový počet živnostníků se sice snížil, ale zároveň začalo v loňském roce podnikat 77 000 živnostníků, což je nejvíce od roku 2011. Úbytek je tak dán počtem podnikatelů, kteří se rozhodli s podnikáním skončit," uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková. Právě živnostníci, kteří na rozdíl od firem ručí za podnikání celým svým majetkem, podnikání podle ní v případě problémů raději ukončí, než by riskovali bankrot.

Měsícem, který nejvíce zahýbal počty živnostníků, byl prosinec. Během něj začalo podnikat 4700 lidí. To je ve srovnání se stejným obdobím v předchozích letech spíše nadprůměr. Zároveň se ale 16.700 podnikatelů rozhodlo podnikání ukončit, což je zhruba čtyřikrát více než v prosinci 2021, vyplývá z dat.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zeman se Šarapatkovi za výrok o neschopnosti zatím omlouvat nemusí, rozhodl Nejvyšší soud

Prezident Miloš Zeman se zatím nemusí omlouvat svému bývalému poradci Zdeňku Šarapatkovi za výrok, že ho z úřadu vlády před lety vyhodil pro neschopnost. Nejvyšší soud vyhověl prezidentovu návrhu na odklad vykonatelnosti verdiktu, podle kterého se má Zeman Šarapatkovi omluvit. Novinářům to dnes řekl Zemanův advokát Marek Nespala.

Omluvu Zemanovi pravomocně nařídil soud. Ve stanovené lhůtě se ale prezident neomluvil a Nespala podal dovolání k Nejvyššímu soudu. Současně se na soud obrátil se žádostí, aby odložil vykonatelnost rozhodnutí o omluvě, dokud sám verdikt nepřezkoumá. Šarapatka kvůli vymáhání omluvy podal na prezidenta exekuční návrh.

Zdroj: ČTK
Další zprávy