Kubalíka z NHL mrazilo v zádech. Lepší atmosféra než v Americe, tvrdí Voráček

Daniel Poláček Daniel Poláček
5. 10. 2019 4:15
Zámořská NHL jásá nad rekordem. Nikdo jiný nepřivábil na hokej do pražské O2 areny víc lidí. Atraktivní bitvu Philadelphie a Chicaga sledovalo v pátek 17 463 diváků. "Když jsem slyšel, jak lidé fandili, tak doufám, že za rok tady bude NHL zase," líčil Jakub Voráček.
NHL v Praze, Philadelphia - Chicago: Jakub Voráček.
NHL v Praze, Philadelphia - Chicago: Jakub Voráček. | Foto: Milan Kammermayer

Na straně Chicaga si atmosféru pochvalovali útočníci David Kämpf a Dominik Kubalík, byť jim zážitek pokazila prohra 3:4.

Ani jeden ze tří Čechů nebodoval, ale důvodů k jásotu bylo dost. Padlo hodně gólů, hvězdy ukázaly řadu prvotřídních akcí a týmy rozhodně nehrály "na jistotu". To můžou potvrdit oba brankáři.

"Dobrý hokej na první zápas sezony," pronesl Voráček. "Celkově úžasný zážitek. Už dřív jsem říkal, že Chicago si zakládá na otevřeném líbivém stylu. Hráli jsme dost nahoru dolů, což fanoušci museli ocenit."

Jelikož hlediště zaplnil slušný počet fanoušků v dresech Philadelphie či Chicaga, došlo na tradiční a leckdy až překvapivě hlasité pokřiky "Let's go Flyers" či "Let's go Hawks".

"Jsem za takovou atmosféru rád. Byla daná hokejem. Kdybychom hráli bez šancí, lidé se do varu nedostanou. Moc jsem si tu podporu užíval. Myslím, že byla hlasitější než na normálním zápase v Americe, což je velice pozitivní. Když jsem slyšel, jak lidé fandili, tak doufám, že za rok tady bude NHL zase," vykládal Voráček.

V jednu chvíli ho přerušil trenér Philadelphie Alain Vigneault, který tiskovou konferenci za smíchu novinářů nečekaně "přepadl". Měl jít na řadu až po české hvězdě, ale jelikož chtěl stihnout autobus, vestoje bleskurychle zodpověděl dva dotazy a sedícího svěřence poplácal po rameni: "Teď je to tu celé tvoje, chlapče."

Jak symbolické. Právě kolem Voráčka bylo za posledních pár dní nejvíc ruchu.

"Jake je tady opravdová celebrita, lidé ho zbožňují," všiml si brankář pensylvánského klubu Carter Hart, kterého zároveň potěšilo, kolik diváků v dresu Philadelphie spatřil.

"Je vidět, že NHL tu nabírá na popularitě, k čemuž vlastně tyhle akce slouží," poznamenal. "Dokonce když jdete po Praze, tak vás lidé poznávají. Nemyslel jsem si, že se něco takového stane." 

Hart a spol. si zhruba čtyři dny v české metropoli užili. Zdůrazňovali, že měli dobrého průvodce - Voráčka.

"Spoluhráči vědí, jak mluvím o Česku, naší kultuře. Hodně kluků zjistilo, že je v Praze parádně," vykládal Voráček. "Skvěle jsme tady stmelili náš kolektiv. Třeba v úterý jsme zašli na pivo, což si podle mě každý užil. Tohle je občas důležité, jsem velký zastánce podobných věcí."

Možná ještě emotivnější chvíle než Voráček prožíval Kubalík, jenž v zámořské lize debutoval. Jako první Evropan v historii si odbyl premiéru v rodné zemi.

Když se pár chvil před úvodním buly při ohlašování zahajovacích formací zjevil na kostce a sklidil aplaus, běhal mu mráz po zádech. Celkově si atmosféru užíval: "Byla fajn, ale já ji takovou očekával. Nebo spíš jsem tomu věřil, protože naši lidé za to umějí vzít."

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Soud v Číně poslal do vězení hongkongského knihkupce Minhaie

Soud v Číně poslal za nezákonné poskytování zpravodajských informací do zahraničí na deset let za mříže hongkongského vydavatele a knihkupce se švédským občanstvím Gui Minhaie, napsala agentura Reuters.

Kauza Minhaie, který prodával knihy píšící velmi otevřeně o čínských vůdcích, zkomplikovala vztahy mezi Pekingem a Stockholmem.

Minhai byl jedním z pěti hongkongských nakladatelů a knihkupců, kteří zmizeli na přelomu let 2015 a 2016 a později se objevili ve vazbě v pevninské Číně.

Další zprávy