Kovář boj o NHL nevzdává. Zkusí to na farmě Bostonu

Sport Sport
18. 10. 2018 21:04
Jan Kovář v létě odešel z KHL do New York Islanders, ale do prvního týmu se nedokázal prosadit. Proto nyní zkusí svoje štěstí v Bostonu.
Jan Kovář
Jan Kovář | Foto: Michal Eger

Boston - Český hokejový útočník Jan Kovář se do NHL zkusí probojovat v týmu Bostonu Bruins. Ve čtvrtek večer o tom informoval Hokej.cz.

Osmadvacetiletý Kovář přitom v létě zamířil jako hvězda Kontinentální ligy do New York Islanders, ale do prvního týmu se nedokázal prosadit a podle svého agenta Vladimíra Vůjtka mladšího nedostal šanci ani na farmě. 

Proto nyní zkusí svoje štěstí v Bostonu, který projevil zájem si jeho aktuální formu vyzkoušet. Bruins ovšem Kováře rovnou poslali rozehrát na farmu do Providence v AHL, kde si může vysloužit i pozvánku do prvního týmu.

"Boston má o Honzu zájem, ale lidé z vedení ho chtějí vidět hrát. Honza delší dobu neabsolvoval zápasy, nějakou dobu se ani nedostal na led. Potřebuje potrénovat a znovu se dostat do formy. Se situací je srozuměn, na farmu jde s tím, že se popere o první tým," uvedl pro Hokej.cz Vůjtek.

Kovář v KHL strávil posledních pět sezon, všechny v dresu Metallurgu Magnitogorsk, kde v posledním ročníku působil jako asistent. Je pravidelným reprezentantem, zahrál si i na letošní olympiádě v Pchjongčchangu. 

 

Právě se děje

před 32 minutami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy