Zkazil mu rozlučku, přesto Jágra obdivuje: Patří mezi čtyři nejlepší hráče historie

Sport Sport
23. 4. 2020 6:01
Tvrdý chlapík John Scott, který se kdysi navzdory hokejové nemotornosti nečekaně stal hvězdou zámořské NHL, rozjel po konci kariéry podcast. A s obdivem zavzpomínal na Jaromíra Jágra.
Jaromír Jágr zakončil svou zámořskou kariéru v Calgary.
Jaromír Jágr zakončil svou zámořskou kariéru v Calgary. | Foto: ČTK

NHL Scottovi tleskala před čtyřmi lety.

Dvoumetrový bijec, který za kariéru vstřelil jen pár gólů a technikou hole zrovna nevynikal, získal pozvánku na All-Star Game. Navzdory nevoli ligových šéfů. Scotta mezi hokejovou smetánku katapultovali fanoušci, kteří tím chtěli z recese ozvláštnit (téměř) každoroční show.

Populární bitkař tak jako kapitán vedl Pacifickou divizi a turnaj v novém formátu tři na tři s ní vyhrál. Navíc byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem večera. 

O pár týdnů později odehrál v Montrealu za domácí Canadiens poslední zápas kariéry. Odstartoval ho při vhazování na pravém křídle naproti Jágrovi, který tou dobou táhl Floridu.

"Naklonil se ke mně a řekl: 'Super kariéra, chlape.' Po buly si sjel do útočného pásma a při prvním střídání nám tam šoupl gól. Za tohle mu musím dát minus!" hořekoval Scott v nadsázce na sociální síti.

Ve skutečnosti tehdy Jágr na gól "jen" nahrával Aleksanderu Barkovovi. Později přidal další asistenci. Florida i díky tomu zvítězila 4:1.

Scott na českou osmašedesátku rád vzpomíná, přestože mu zkazila rozlučku. Ve svém podcastu Dropping The Gloves zařadil Jágra na hokejový Mount Rushmore, tedy sportovní obdobu ikonické skály v Jižní Dakotě, kde jsou vytesáni do žuly čtyři významní američtí prezidenti.

Na seznamu vyvolených má bývalý rváč Waynea Gretzkyho, Martina Brodeura, Raye Bourquea a Jágra.

"Jenom dva hráči jsou v top pětce historie jak v gólech, tak v nahrávkách - Wayne Gretzky a Jaromír Jágr," vysvětloval Scott svou volbu. "Jágr měl neuvěřitelnou kariéru, táhnul kluby, dělal všechno, co po hráči můžete chtít. Šíleně dobrý hokejista."

Ačkoliv Jágrova zámořská kariéra už skončila, na českou extraligu 48letý veterán stále stačí. V minulé sezoně byl druhým nejlepším střelcem Kladna, s nímž ale sestoupil do první ligy.

Scott v hokejovém důchodu vyrábí podcasty a také si vyzkoušel natáčecí plac. Zahrál si v epizodě seriálu S.W.A.T.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Policista, který zabil George Floyda, bude obviněn z vraždy druhého stupně

Generální prokurátor Minnesoty Keith Ellison zvýší obvinění bělošského policisty Dereka Chauvina z vraždy neozbrojeného černocha George Floyda z třetího na druhý stupeň, za což mu hrozí delší vězení. Vznesena budou obvinění také proti třem dalším policistům, kteří byli na místě a kteří po incidentu dostali výpověď. Informoval o tom dnes americký list Star Tribune.

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel poté, co mu Chauvin skoro devět minut 25. května při zatýkání klečel na krku. Nahrávka incidentu obletěla celý svět a v USA spustila vlnu protestů proti rasově motivované policejní brutalitě, které v místech provázelo rabování a vandalismus.

Čtyřiačtyřicetiletý Chauvin dostal minulý týden výpověď a byl obviněn z vraždy třetího stupně a zabití druhého stupně. Nyní ho prokurátor podle tisku chce obvinit z vraždy druhého stupně, za kterou by mohl dostat až 40 let za mřížemi, což je o 15 víc než maximální trest za vraždu třetího stupně.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Sněmovna se zatím nedistancovala od slov Vojtěcha Filipa k legiím

Sněmovna se zatím nedistancovala od výroků svého místopředsedy a šéfa KSČM Vojtěcha Filipa o československých legionářích, jak to požaduje STAN. Debatu dnes poslanci nedokončili. Filip v diskusi opětovně jakékoli pochybení odmítl. Podle něj mohly být jeho výroky zkresleny.

Filip v nedávném rozhovoru pro ruský armádní deník Krasnaja zvezda kritizoval odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva z Prahy 6, označil je za "zločinné". Pražské komunální politiky nařkl z neofašismu. Současně pochválil ruskou vládu za to, že nenutí místní úřady, aby svolily k budování pomníků československým legionářům, kteří padli v boji s bolševiky.

"Žádný výrok, který by poškodil dobré jméno československých legií, jsem neřekl. Řekl jsem, že v České republice existují lidé, kteří mají různý názor na československé legie," hájil se Filip.

Zdroj: ČTK
Další zprávy