Radim Zohorna může přidat další zápasy v NHL. Získalo ho Calgary

ČTK ČTK
3. 10. 2022 20:56
Útočník Radim Zohorna se stal hráčem Calgary. Kanadský klub NHL si šestadvacetiletého českého hokejistu stáhl z takzvaného waiver listu, kam ho v neděli umístil Pittsburgh.
Radim Zohorna v zápase národního týmu.
Radim Zohorna v zápase národního týmu. | Foto: Lukáš Caha

Zohorna byl členem Penguins od roku 2020, kdy s klubem podepsal smlouvu jako nedraftovaný hráč. V obou sezonách strávil více času na farmě ve Wikes-Barre/Scrantonu. Za hlavní tým NHL odehrál dvojnásobný mistr republiky s Kometou Brno a bývalý hráč Mladé Boleslavi 25 zápasů, v nichž vstřelil čtyři góly a připsal si šest asistencí.

Téměř dvoumetrový útočník, jenž si zahrál za reprezentaci i se staršími bratry Hynkem a Tomášem, nastoupil v přípravě za Pittsburgh ke třem zápasům a nebodoval.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 31 minutami

V Česku se čím dál víc lidí nakazí akutními respiračními nemocemi, nákaza chřipkou roste hlavně u dětí

V Česku dochází k nárůstu akutních respiračních infekcí včetně chřipky a respiračně syncytiálních virů. Ukazují to údaje Státního zdravotního ústavu. V některých evropských zemích včetně sousedního Německa už se chřipka šíří se střední intenzitou, v Česku zatím počet případů roste hlavně u dětí ve věku šest až 14 let. Ústav ale upozorňuje na to, že vzorků, které lékaři odesílají do národní referenční laboratoře, není dostatek.

"Ve 48. týdnu 2022 se nemocnost akutních respiračních infekcí v Česku zvýšila o téměř 15 procent. Nárůsty nemocnosti jsou evidovány ve všech krajích a ve všech věkových skupinách, což odpovídá zvyšujícím se počtům pozitivních záchytů chřipkových virů a dalších respiračních agens v populaci," uvedl ústav.

Zdroj: ČTK
Další zprávy