Nejvyšší finská pokuta za překročení rychlosti. Ristolainen zaplatí tři miliony

ČTK ČTK
7. 7. 2019 18:04
Hokejista Rasmus Ristolainen zaplatí ve Finsku rekordní pokutu za překročení rychlosti při jízdě autem. Obránce Buffala Sabres byl 3. května přistižen v rodném Turku, jak jede se svým terénním mercedesem rychlostí 81 km/h v úseku s maximální povolenou rychlostí 40 km/h. Přestupek ho bude stát 120 tisíc eur (tři miliony korun).
Rasmus Ristolainen
Rasmus Ristolainen | Foto: Reuters

Ve Finsku se výše pokut určuje na základě příjmů. Ristolainen má v NHL smlouvu na 5,4 milionu dolarů (přes 122 milionů korun) ročně.

Podle listu Ilta-Sanomat jde o nejvyšší pokutu, jakou kdy ve Finsku za dopravní přestupek někdo zaplatil.

Čtyřiadvacetiletému hráči navíc hrozí, že za překročení rychlosti v době, kdy byl na silnici hustý provoz, přijde na tři měsíce o řidičský průkaz.

 

Právě se děje

před 21 minutami

U Černožic se při předjíždění čelně střetla dvě vozidla, tři lidé zemřeli

Při dopravní nehodě u Černožic na Královéhradecku v neděli dopoledne zemřeli tři lidé. Silnice I/33 je uzavřena, policie dopravu odklání po jiné trase, řekla mluvčí krajské policie Alena Kacálková.

U Černožic se srazila dvě osobní auta. Ředitel dopravní policie Jiří Zlý uvedl, že jedno z osobních vozidel předjíždělo, přičemž se čelně srazilo s protijedoucím autem.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Česká firma Lanex dodá Rusku lana na upevnění tankerů za miliony

Výrobce lan a produktů z technického textilu Lanex z Bolatic na Opavsku získal v Rusku unikátní zakázku na dodávku vysokopevnostních lan, která budou sloužit v přístavech k upevnění velkých tankerů. Dodá sedm tun lan za více než pět milionů korun, řekla Ivana Gračková, mluvčí skupiny BR Group, do níž Lanex patří.

Vysokopevnostní lodní lano o průměru 48 milimetrů dodá firma společnosti Morservis z Novorossijsku. "Celá dodávka je ve finančním objemu přesahujícím pět milionů korun a expedovat se bude nejpozději do 20. června. Lana jsou tak pevná, že na ně můžete zavěsit třeba kamion. Nahrazovat budou i lana ocelová," řekla Gračková. Zakázka je podle ní výjimečná celkovým objemem i velkým průměrem lana.

Zdroj: ČTK
Další zprávy