Voráček si dobíral Jágra kvůli kilům. Už ale balí do Ameriky a těší se na NHL v Praze

Lukáš Caha Lukáš Caha
28. 7. 2019 11:06
Ač plánoval první led až v polovině srpna v zámoří, kvůli hokejové exhibici legend ve Znojmě udělal kapitán národního týmu Jakub Voráček výjimku. Akce podobného typu vyhledává, navíc pokud se konají na jižní Moravě.
Jakub Voráček na hokejové exhibici ve Znojmě.
Jakub Voráček na hokejové exhibici ve Znojmě. | Foto: Lukáš Caha

Ve čtvrtek jste si zahrál exhibiční zápas ve Znojmě. Jak se vám akce líbila?

Moc jsme si to užili. Na to, že se hrálo už v polovině července, tak ta úroveň nebyla špatná. Samozřejmě nám trochu skákaly puky a byla tam vidět ta letní únava. S tím se ale dalo počítat.

Na koho jste se nejvíc těšil?

Těch příležitostí vidět nás takto všechny pohromadě moc není. Potěšilo mě, že jsem si mohl zahrát s Michalem Frolíkem a Jirkou Tlustým v jedné pětce. Byli jsme spolu v žácích a juniorech, ale takhle jsme se nikdy nepotkali. Navíc po čtyřech letech jsem hrál i s Jardou Jágrem v jednom dresu.

Ten si stěžuje na nadváhu. Bylo to na něm vidět?

Nějaká kila navíc tam má. Bylo to poznat, ale určitě nebyl jediný (smích).

Před měsícem jste měl charitativní akci v Mikulově, teď exhibice ve Znojmě. Na jižní Moravě se vám asi líbí, že?

Markéta (přítelkyně - pozn. redakce) je z Moravy, takže mám k tomu kraji blízko. Rád se sem vracím a vždycky to tak bude.

Už jste zahájil letní přípravu?

Na suchu ano, ale na ledě jsem kromě té znojemské exhibice nebyl. Plánoval jsem ho až někdy v půlce srpna. Chodím později než ostatní kluci, protože přes sezonu je toho ledu hrozně moc.  

Jaké jsou vaše další plány?

Příští týden odlétám za oceán. Tam se zavřu a budu se soustředit jenom na sezonu. Tady se furt děje něco okolo. Tři neděle budu na suchu v posilovně, přidám nějaké běhání. Pak začnu bruslit a připravovat se na kemp, který je v polovině září. Dohromady pojedu dva a půl měsíce.

Do Česka se vrátíte až začátkem října na zápas NHL v Praze?

30. září sem letíme, máme zápas ve Švýcarsku. Pak strávíme pět dní v Praze, tak se na to moc těším.

Co pro vás ten pražský zápas znamená?

Vždycky, když se na něco hrozně těším, tak to stojí za houby. Jsem rád, že přijde široká rodina, známí a kamarádi. V tom to bude speciální. Doufám, že to bude zajímavý hokej.

Píšou vám lidi s žádostí o lístky?

Známí a rodina se nikdy neptají. Většinou píšou ti, které jsem třeba čtyři roky neviděl. A to potřebují hned šest až osm lístků, takže takovéto nápady tam mám (úsměv).  

Jaká máte vůbec očekávání od nové sezony?

Čeká mě to stejné, co za posledních jedenáct let. Konkrétní vize nemám, ale věřím, že sezona bude úspěšnější než ta minulá.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy