Brutální šikana pod dohledem šéfů. Hokejem otřásá skandál u elitních juniorů

Sport Sport
22. 6. 2020 22:40
Během koronavirové pauze dopadl na kanadský juniorský hokej temný stín. Daniel Carcillo, vítěz dvou Stanley Cupů s Chicagem, a jeho kolega Garrett Taylor rozkrývají šikanu v mládežnických soutěžích.
Daniel Carcillo oblékal v NHL například dres Chicaga.
Daniel Carcillo oblékal v NHL například dres Chicaga. | Foto: ČTK

Český hokej nedávno nadzdvihla "kauza" trenéra Martina Stloukala, který na uniklé nahrávce častoval dorostence hrubými výrazy, aby je motivoval k lepším výkonům.

Kanadu nicméně šokovalo mnohem závažnější odhalení. A má ho na svědomí muž, do něhož by to kdysi řekl málokdo.

Carcillo zakončil kariéru v NHL před pěti lety s 1233 trestnými minutami. Uměl soupeře sestřelit daleko za hranicí pravidel. Poté, co odložil brusle do skříně, však ukázal podstatně jinou tvář. Začal bojovat za zdraví hráčů, kteří po kariéře někdy prožívají muka kvůli předchozím otřesům mozku.

Teď Carcillo společně s Taylorem, jenž mezi profesionály nenakoukl, zažaloval CHL, která zastřešuje tři elitní juniorské ligy v zámoří (OHL, QMJHL a WHL). Ty plodí hokejisty pro NHL, ale podle všeho mají s výchovou talentů dost problémů.

Carcillo si v klubu Sarnia Sting, kde dřív hrál například také Pavel Zacha, zažil své. Během nováčkovské sezony 2002/03 poznal peklo, kvůli němuž má i ve 35 letech psychické problémy.

Coby 17letý mladík musel podle svých slov například sedět ve sprše, zatímco jeho spoluhráči na něj močili a plivali.

Trenér Jeff Perry, jenž šokující scénu zahlédl, když šel náhodou kolem, údajně nezareagoval. Jen se usmál a odešel. Jindy se měl do šikany sám zapojit, když mlátil páskem jednoho ze svých svěřenců, v tu chvíli přivázaného ke stolu.

Zelenáči jako Carcillo museli snášet nejrůznější formy trýznění. Pod dohledem starších členů týmu tak masturbovali, namáčeli svůj pohlavní orgán do dráždivých látek nebo konzumovali různé tělní tekutiny včetně výkalů. Toť jen malá ukázka ze šokujícího výčtu.

A co je podle dvojice, která podala žalobu, nejhorší - dospělí ani po upozorněních, co se v kabině děje, nehodlali nic řešit.

Proto se teď bude kauzou zabývat soud v kanadském Ontariu. Dva hráči už časopisu The Hockey News potvrdili, že k brutální šikaně, kterou odvážlivci Carcillo a Taylor popsali, skutečně docházelo.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Domažlicku se srazil vlak s autem, řidič automobilu je lehce zraněný

V obci Trhanov na Domažlicku se před 8. hodinou ranní srazil vlak s osobním autem. Podle Andrey Divišové z plzeňské záchranné služby je na místě jeden zraněný z osobního auta. Doprava na železnici je zastavená. Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému.

"Záchranná služba transportuje pouze řidiče osobního automobilu, ročník 1964, do Domažlické nemocnice s lehkým zraněním," uvedla Divišová.

Nehoda se stala na trati z Plané u Mariánských Lázní do Domažlic, v úseku mezi Havlovicemi a Klenčí pod Čerchovem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy