Brutální šikana pod dohledem šéfů. Hokejem otřásá skandál u elitních juniorů

Sport Sport
22. 6. 2020 22:40
Během koronavirové pauze dopadl na kanadský juniorský hokej temný stín. Daniel Carcillo, vítěz dvou Stanley Cupů s Chicagem, a jeho kolega Garrett Taylor rozkrývají šikanu v mládežnických soutěžích.
Daniel Carcillo oblékal v NHL například dres Chicaga.
Daniel Carcillo oblékal v NHL například dres Chicaga. | Foto: ČTK

Český hokej nedávno nadzdvihla "kauza" trenéra Martina Stloukala, který na uniklé nahrávce častoval dorostence hrubými výrazy, aby je motivoval k lepším výkonům.

Kanadu nicméně šokovalo mnohem závažnější odhalení. A má ho na svědomí muž, do něhož by to kdysi řekl málokdo.

Carcillo zakončil kariéru v NHL před pěti lety s 1233 trestnými minutami. Uměl soupeře sestřelit daleko za hranicí pravidel. Poté, co odložil brusle do skříně, však ukázal podstatně jinou tvář. Začal bojovat za zdraví hráčů, kteří po kariéře někdy prožívají muka kvůli předchozím otřesům mozku.

Teď Carcillo společně s Taylorem, jenž mezi profesionály nenakoukl, zažaloval CHL, která zastřešuje tři elitní juniorské ligy v zámoří (OHL, QMJHL a WHL). Ty plodí hokejisty pro NHL, ale podle všeho mají s výchovou talentů dost problémů.

Carcillo si v klubu Sarnia Sting, kde dřív hrál například také Pavel Zacha, zažil své. Během nováčkovské sezony 2002/03 poznal peklo, kvůli němuž má i ve 35 letech psychické problémy.

Coby 17letý mladík musel podle svých slov například sedět ve sprše, zatímco jeho spoluhráči na něj močili a plivali.

Trenér Jeff Perry, jenž šokující scénu zahlédl, když šel náhodou kolem, údajně nezareagoval. Jen se usmál a odešel. Jindy se měl do šikany sám zapojit, když mlátil páskem jednoho ze svých svěřenců, v tu chvíli přivázaného ke stolu.

Zelenáči jako Carcillo museli snášet nejrůznější formy trýznění. Pod dohledem starších členů týmu tak masturbovali, namáčeli svůj pohlavní orgán do dráždivých látek nebo konzumovali různé tělní tekutiny včetně výkalů. Toť jen malá ukázka ze šokujícího výčtu.

A co je podle dvojice, která podala žalobu, nejhorší - dospělí ani po upozorněních, co se v kabině děje, nehodlali nic řešit.

Proto se teď bude kauzou zabývat soud v kanadském Ontariu. Dva hráči už časopisu The Hockey News potvrdili, že k brutální šikaně, kterou odvážlivci Carcillo a Taylor popsali, skutečně docházelo.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 38 minutami

Tunisko zmařilo připravovaný teroristický útok na turistické lokality

Tuniská policie oznámila, že zmařila teroristický útok na turistické lokality v této severoafrické zemi. Uvedlo to tuniské ministerstvo vnitra. Útok podle něj plánovala žena, která přicestovala ze Sýrie, kde obdržela výcvik od teroristických skupin. Nyní je ve vězení, uvedly agentury.

Žena, která měla v úmyslu útočit s použitím výbušného pásu, se podle ministerstva vnitra vrátila ze Sýrie do Tuniska přes Turecko 10. ledna. Akci podle ministerstva plánovala v Sýrii, kde strávila rok a získala výcvik od teroristů.

Tuniské úřady v posledních letech zmařily většinu plánovaných atentátů a na útoky reagovaly efektivněji, píše agentura Reuters s odkazem na západní diplomaty. V listopadu policie v hlavním městě Tunisu postřelila extremistu, který na strážníky zaútočil s nožem a sekáčkem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Šéfka Finanční správy ČR Richterová požádala o odvolání z funkce

Generální ředitelka Generálního finančního ředitelství Tatjana Richterová požádala o odvolání, ve funkci tak skončí 28. března. Ministerstvo financí mezitím vypíše na místo výběrové řízení. Informovalo o tom ministerstvo financí. Richterová správu vedla od roku 2018.

"Děkuji paní ředitelce za odvedenou práci v čele Finanční správy ČR. Na uvolněné místo vypíšeme řádné výběrové řízení na nového generálního ředitele, od kterého očekávám, že dá Finanční správě ČR nový impulz a posune ji směrem k více proklientskému přístupu tak, jak jsem o něm mluvil v opozici i při svém nástupu na ministerstvo financí," uvedl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).

Zdroj: ČTK
Další zprávy