Nepomohl ani uzdravený Červenka. Omsk prohrál a končí

Aleš Vávra Aleš Vávra
21. 3. 2011 17:54
Rozhodující duel: Omsk - Magnitogorsk 0:2

Omsk - Hokejisté Avangardu Omsk nezvládli rozhodující duel o postup do semifinále play off KHL. Na domácím ledě prohráli sedmý zápas proti Magnitogorsku 0:2 a nepotvrdili tak pozici nejlepšího týmu základní části soutěže.

Magnitogorsk, za který opět kvůli zranění nenastoupil kapitán reprezentace Tomáš Rolinek, postupuje po výsledku 4:3 na zápasy. Českým hráčům Omsku Jaromíru Jágrovi, Romanu Červenkovi, Petru Vampolovi a Martinu Škoulovi naopak skončila klubová sezona.

VIDEO Štěpánkova minela stála Petrohrad semifinále KHL
Magnitogorsk si vynutil sedmý zápas, gól Jágra nestačil

Sedmý zápas se pro Omsk nevyvíjel dobře. Ruská média dokonce spekulovala, že kvůli špatné hře byl po dvou třetinách zápasu odvolán finský trenér Raimo Summanen. Vedení klubu to však odmítlo. Fina prý pár hodin před zápasem postihly zdravotní potíže. Na lavičce ho tak nahradil asistent Igor Nikitin.

O výhře Magnitogorsku rozhodl gól Gleba Klimenka, který se ve 28. minutě prosadil šikovnou tečí  Lisinovi přihrávky. Omsk sice svého soupeře přestřílel, skvělý Gelašvili v brance Magnitogorsku ale za svá záda nepustil ani jednu ze sedmadvaceti střel.

Nepomohl ani návrat nejlepšího střelce týmu Romana Červenky a úspěšná nebyla ani závěrečná power play, při které navíc Platonov zvýšil a definitivně zmrazil naděje Omsku.

V semifinále soutěže se Magnitogorsk utká s Ufou. Druhou dvojici tvoří Mytišči a Jaroslavl.