Navrátilec Petr Ton: Musím si to užít, i když se prohrálo

V modrém pekle je neusmažili! Historické Winter Classic ovládla Sparta
Před rekordní návštěvou 21 500 diváků dokázali vyhrát hokejisté Sparty v areálu za Lužánkami nad domácí Kometou Brno 4:2.
Před zahájením utkání brněnské hokejové legendy František Mašlaň, Jaromír Meixner, Ivo Winkler a brankář Vladimír Kříž odhalili na ledové ploše maketu nové hokejové haly, která by měla stát na místě současné arény za Lužánkami.
Druhá maketa přiblížila celý komplex včetně nového fotbalového stadionu a také lávky od lužáneckého parku k nové hale. "Hokejové hry, jejichž vrcholem byly dva extraligové zápasy pod otevřeným nebem, byly prvním krokem k realizaci této myšlenky," řekl majitel brněnského klubu Libor Zábranský.
Zápasu předcházela minuta ticha za bývalého reprezentanta Bronislava Dandu, který zemřel v poslední den loňského roku ve věku 85 let. Někdejší útočník se podílel na všech jedenácti brněnských mistrovských titulech.
Foto: Milan Kammermayer
Lukáš Caha Lukáš Caha
9. 1. 2016 7:30
První zápas po zranění odehrál v pátek za Lužánkami brněnský útočník Petr Ton. Ten přiznává, že zápas si užil i přes prohru.

Brno - Po téměř čtyřech měsících se vrátil na soupisku brněnské Komety útočník Petr Ton a mohl si tak užít jedinečný zápas proti Spartě pod otevřeným nebem v brněnských Lužánkách, kam v pátek zavítalo 21 500 fanoušků.  

„Jsem rád, že jsem to utkání mohl odehrát. Špatný pocit z toho nemám. Byla to skvělá akce, úžasní fanoušci,“ řekl dvaačtyřicetiletý útočník po derby, ve kterém zvítězila Sparta 4:2. Ton odehrál celý zápas s celoobličejovým krytem kvůli zranění v obličeji

Jaký to bylo hrát po tak dlouhé době?
Stejné jako pro kteréhokoliv jiného hokejistu, který nastoupí po tak dlouhé době. Zápas byl dobře rozehraný, vedli jsme 2:0, ale pak jsme dostali ty góly. Je to zklamání nemít žádný bod. Musím ale uznat, že Sparta byla lepší.

Kdy jste se rozhodl, že budete hrát?
Už minulou sobotu (smích).

Pak ale během tréninku přišlo další zranění, tentokrát v obličeji…
Je to vážnější zranění. Kdyby to spravil jeden steh, tak ten kryt nepotřebuji. Tušil jsem už v úterý, že by se s tím krytem dalo hrát. Takový je sport. Když člověk dlouho nehraje, vypadne z rytmu a nenahradí to tréninkem.

Vyříkali jste si to s Tomášem Dujsíkem, jehož hokejka vám to zranění způsobila?
Ano. Ten kluk z toho byl také špatný, ale co mu mám na to v tu chvíli říct. Stalo se to při nácviku přesilovky. Pro mě úplně zbytečná situace. Pár nadávek schytal. To nebudu zastírat. Štvalo mě to. Jsem ale rád, že mě to nezastavilo a proti Spartě jsem mohl nastoupit.

Nepřemýšlel jste i nad tím, že už tu sezonu nedohrajete?
To zklamání je velké. Je to vidět i na mé náladě. To, že jsem mohl hrát po tak dlouhé době, mě žene dál na sklonku mé kariéry. Musím si to užít, i když se prohrálo.

Jak vznikal ten váš netradiční kryt obličeje?
Viděl jsem to u Martina Straky. Měl jsem to připravené už loni pro play off, když jsem měl vyražené zuby, ale použil jsem to až teď. Je to vzdušnější a pevnější, ale nemůžu se napít a utřít si pot.

Ceníte si tedy zážitku i přes porážku?
Hráli jsme o tři body, ale zápasů do konce základní části je ještě osmnáct a já věřím, že týmu pomůžu.

Hráči říkali, že ten led byl tvrdší. Máte z toho více utahané nohy?
Neřekl bych. Ledaři udělali obrovský kus práce. Na ty venkovní podmínky to bylo vynikající. Nelze to srovnávat s podmínkami v hale. Bylo to na špičkové úrovni. Chyba se může stát i na stadionu.

Mrzí prohra o to víc, že to bylo proti Spartě?
Mrzí každá porážka. Tu Spartu jsem ani neřešil. Soustředil jsem se na náš tým a na to, že jsem po tak dlouhé době byl jeho součástí.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

 

Právě se děje

před 7 minutami

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy