Lvi Nakládal a Řepík budou hrát hokej ve Finsku

ČTK ČTK
28. 7. 2014 12:30
Reprezentační hokejový obránce Jakub Nakládal bude po konci Lva Praha v Kontinentální lize oblékat dres finského TPS Turku.
Jakub Nakládal.
Jakub Nakládal. | Foto: CPA Eduard Erben

Turku - Reprezentační hokejový obránce Jakub Nakládal bude po konci Lva Praha v Kontinentální lize oblékat dres finského TPS Turku. Klub potvrdil jeho příchod na svém webu. Pro šestadvacetiletého rodáka z Hradce Králové půjde o první zahraniční angažmá mimo KHL. S Turku podepsal roční kontrakt.

"Jde o ambiciózní klub s nejvyššími cíli a Jakub mu dal přednost před nabídkami z KHL i kvůli tomu, že bude mít významnou roli v týmu a chtěl také zkusit nový styl," uvedl hráčův agent Robert Spálenka, jehož společnost SPORT INVEST hockey hráče zastupuje.

Sám je však zklamán tím, jak se KHL zachovala vůči hráčům, kteří nemohli po krachu Lva Praha najít rychle angažmá.

"Většina míst byla rozebrána, a tak jsem navrhoval, aby k těmto hráčům na rok bylo přistupováno jako k domácím hokejistům - ne jako k cizincům, protože pak by měli větší možnost uplatnění. Reakci jsem neobdržel," dodal Spálenka.

V TPS, předposledním týmu minulé sezony, si od Nakládalova příchodu hodně slibují.

"Jakub je hodně silný okolo vlastní branky a velmi platný při oslabeních. Zároveň ale dokáže podpořit útok a má tvrdou střelu. Máme štěstí, že hráč takových kvalit se objevil v tuto dobu na trhu," pochvaloval si sportovní ředitel finského celku Ari Vuori.

Řepík bude hrát za Pelikány

Hokejový útočník Michal Řepík, který byl nucen si po konci Lva Praha v Kontinentální lize najít nové angažmá, zakotvil ve Finsku. S týmem Pelicans Lahti se dohodl na ročním kontraktu. Jeho příchod na sever Evropy potvrdil klubový web.

"Michal odpovídá profilu hráče, po jakém jsme toužili. Jeho charakteristickým znakem je bojovný styl hry, ale také umí dělat body," prohlásil sportovní ředitel Mika Saarinen na adresu pětadvacetiletého forvarda se zkušenostmi z NHL, kde se však nedokázal natrvalo prosadit do prvního týmu Floridy.

Řepík sice o něco více upřednostňoval setrvání v KHL, teď má ale jistotu angažmá. "Určité varianty tam byly, ale situace na trhu momentálně není příznivá. Po odstoupení Lva a ukrajinského Donbassu je na trhu hodně volných hráčů. Najít angažmá bylo za současných podmínek složitější," uvedl pro hokej.cz jeho zástupce Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services.

"Pelikáni" se ozvali přibližně před třemi týdny. "Dal na něho mimo jiné dobré reference kouč Kari Jalonen, který vedl v minulé sezoně Lva. Michala doporučil, klub měl o jeho angažmá velký zájem," připomněl Sivek. "Pro Michala je finská liga dobrým řešením. Patří k vynikajícím bruslařům, existuje velký předpoklad, že se prosadí. V Lahti o jeho schopnostech vědí, měl by dostat hodně herního prostoru," věří Sivek.

Jedním z jeho nových spoluhráčů bude i Tomáš Kudělka, vítkovický zadák, který do Lahti zamířil už v polovině května.

 

Právě se děje

Další zprávy