3. Haas
5. Bäckström (Lindberg, W. Nylander)
34. W. Nylander (Ekman-Larsson)
44. Edler (J. Lundqvist)

Dobrý den, vítejte u online přenosu z čtvrtfinále mistrovství světa mezi Švýcarskem a Švédskem. Zápas začne ve 20:15.

Sestava Švýcarska

Genoni (Schlegel) - Diaz (C), Furrer, Schlumpf, Kukan, Loeffel, Genazzi, Marti - Rüfenacht, Schäppi, Almond - Praplan, Hollenstein (A), Haas - Ambühl (A), Herzog, Malgin - Bodenmann, Brunner, Suter - Suri

Sestava Švédska

Lundqvist (Fasth) - Strålman, Hedman (A), Ekman-Larsson, Brodin, J. Klingberg, Edler, Holm - E. Lindholm, V. Rask, Landeskog (A) - Lindberg, Bäckström, W. Nylander - Everberg, Söderberg, W. Karlsson - J. Lundqvist (C), Eriksson Ek, Nordström

Švédskou branku bude strážit hvězda New Yorku Rangers Henrik Lundqvist. Švýcaři nasadili zpět mezi tři tyče svou jedničku Leonarda Genoniho, který v utkání s českou reprezentací dostal volno.

Henrik Lundqvist
Henrik Lundqvist | Foto: Reuters

Kanadské bodování hokejistů Švédska

10b - William Nylander (5+5)

7b - Elias Lindholm (5+2), Victor Rask (2+5)

5b - John Klingberg (1+4), Gabriel Landeskog (2+3)

Kanadské bodování hokejistů Švýcarska

7b - Vincent Praplan

5b - Andres Ambuhl (3+2), Denis Hollenstein (0+5), Romain Loeffel (1+4), Ramon Untersander (0+5)

Vítěz sledovaného souboje si to v semifinále rozdá s Finy, kteří zdolali USA 2:0. Favoritem čtvrtfinále by měli být Švédové, kteří na šampionátu disponují výběrem složeným z hvězd NHL. Švýcaři ale na mistrovství již ukázali své velké kvality, dokázali porazit jak české hokejisty, tak největšího favorita na zlato Kanadu.

Hokejisté Tre kronor skončili po sedmi odehraných utkáních skupiny A na třetím místě. Švédové podlehli hned na úvod šampionátu Rusku 1:2 po nájezdech, poté ještě padli 3:4 s USA. Zbylá utkání Švédsko ovládlo, svou pravou sílu ještě ale mužstvo složené z 18 hráčů NHL pravděpodobně neukázalo.

MS 2017, Švédsko-Itálie: švédská radost
MS 2017, Švédsko-Itálie: švédská radost | Foto: Reuters

Švýcaři obsadili ve francouzské skupině druhou příčku před Českou republikou. V úvodu turnaje se reprezentace helvetského kříže trápila, poslední Slovince Švýcaři zdolali až po nájezdech, v nájezdech naopak padli s domácí Francií. Proti favoritům se ale Švýcarsku dařilo. S nejsilnější trojicí skupiny: Kanadou, Českem a Finskem, uhráli Švýcaři celkem 6 bodů. Česko zdolali 3:1, Kanadu 3:2 po prodloužení, s Finskem po prodloužení padli 2:3.

MS 2017, Česko-Švýcarsko: Dominik Schlumpf (27) a Niklas Schlegel
MS 2017, Česko-Švýcarsko: Dominik Schlumpf (27) a Niklas Schlegel | Foto: Michal Eger

Zápas právě začíná!

1.

První útok Švédska skončil na útočné modré, puk se po zásahu švýcarského hokejisty odrazil mimo mantinely.

1.

Hollenstein nepustil do zakončení Lindberga, hra se otáčí na druhou stranu.

2.

Hollenstein opět dobře zasáhl v obranné práci, když zablokoval střelu Nylandera.

3.

Bodenmann pronikl do švédského pásma, v pokračování útočné akce ho ale zastavil ofsajd.

4.

Lundqvist nyní musel poprvé zasahovat po střele Rüfenachta z mezikruží!

4.

Genoni nyní odolal po rychlé akci Švédska, Tre Kronor se snažili procpat puk za brankovou čáru, Švýcaři se ubránili.

5.

Švédsko vede 1:0! Další velkou šanci však švédští hokejisté dokázali proměnit! Bäckström dorazil střelu Lindberga do odkryté branky, Genoni byl bez šance!

MS 2017, Švédsko-Švýcarsko: švédská radost - Nicklas Bäckström
MS 2017, Švédsko-Švýcarsko: švédská radost - Nicklas Bäckström | Foto: Reuters
6.

Švédové měli dobrou příležitost navýšit vedení, Genoni svůj tým nyní podržel a předvedl reflexivní zákrok!

6.

Tre kronor mají navrch a mačkají svého soupeře. Střela Hedmana od modré čáry skončila na zadním mantinelu.

7.

Klingberg dokázal udržet útočné pásmo, jeho střelu ale dokázali Švýcaři zablokovat.

8.

Herzog si snažil kotouč narazit do jízdy o mantinel, puk ale skončil za hrazením a bude se vhazovat ve středním pásmu.

8.

Furrer nastřelil kotouč z poloviny hřiště na švédskou branku, Lundqvist pro jistotu utlumil kotouč ve své výstroji a přerušil hru.

9.

Söderberg zakončil z levého kruhu, Genoni musel předvést další zákrok.

9.

Bodenmann nyní za švédskou brankou narazil do brankáře Lundqvista a srazil jej k ledu. Rozhodčí nechal hru pokračovat.

10.

Klingberg projel celým hřištěm a přichystal střeleckou pozici pro Raska, ten ale neprostřelil švýcarského hokejistu, který se obětavě vložil do jeho střely.

11.

Švýcaři měli prozatím největší příležitost, Lundqvist si ale dobře pokryl spodní část branky a dobře zasáhl!

12.

Po řadě nepřesností na obou stránách se nyní hra převážně odehrála ve středním pásmu.

13.

Švýcarsko vyrovnává na 1:1! Haas zadovkou zpoza branky posílal puk zpět před brankoviště a Ekman-Larsson si jej nešťasně srazil do vlastní branky za záda Lundqvista!

14.

Nylander měl možnost vrátit svému týmu vedení, z mezikruží ale poslal puk mimo tři tyče.

14.

Loeffel předvedl hezkou individuální akci a dostal se až do zakončení, radost mu překazil Lundqvist.

15.

Švýcaři se vyrovnali Švédům i herně, Tre kronor nyní marně hledají prostor k výraznějšímu ohrožení švýcarské branky.

16.

Kapitán Joel Lundqvist to vzal na sebe, s pukem projel přes tři hráče do útočného pásma, zakončit se mu ale nakonec nepodařilo.

17.

Diaz byl u kotouče dříve než Bäckström a o mantinel ho odehrává do středního pásma.

18.

Proběhl zmatek ve švédském brankovišti, Švýcaři se snažili kotouč protlačit za brankovou čáru, Lundqvist i s podporou spoluhráčů odolal.

19.

Bäckström vypálil z pravého kruhu mimo. Švédové získali kotouč zpět na své hole a nyní kombinují v útočném pásmu.

20.

Tre Kronor stále nepustili Švýcary vystřídat, hokejisté helvetského kříže jsou ale v obraně dobře organizovaní a nepouští Švédy k dalšímu zakončení.

20.

Tlak Švédska ukončila až siréna, ohlašující konec první třetiny.

První třetina právě skončila.

Švédové vstoupili do čtvrtfinále aktivně a už v 5. minutě utkání vedli po gólové dorážce Bäckströma, který kotouč dorazil do odkryté branky po střele Lindberga.

Zhruba od poloviny první třetiny ale Švýcaři dokázali hru vyrovnat, z čehož nakonec vyústila i branka na 1:1, když si zpětnou přihrávku před brankoviště od Haase srazil do vlastní sítě obránce Ekman-Larsson.

Střely na branku v první třetině: 5 - 8

MS 2017, Švédsko-Švýcarsko: Jonas Brodin - Fabrice Herzog
MS 2017, Švédsko-Švýcarsko: Jonas Brodin - Fabrice Herzog | Foto: Reuters

Právě začala druhá třetina.

21.

Švýcaři vystavili Švédům stopku na své modré čáře. Helvetský kříž si následně nekomplikoval život a raději vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.

22.

Po zajímavé šanci Švýcarska se bude poprvé vylučovat. Za vysokou hůl obdržel 2+2 minuty Bäckström.

22.

Švýcarsko zahájilo přesilovku tlakem v útočném pásmu, střela Loeffela prosvištěla nad břevnem.

23.

Hedman vybojoval kotouč u mantinelu a bleskově ho vyhazuje přes všechny čáry.

23.

Švýcaři se opět dostali ke kombinaci. Ránu Diaze vykopl betonem Lundqvist, dorážka Švýcarů zamířila mimo.

24.

Rána Loeffela skončila na zadním mantinelu, Švédové se osvobozují.

24.

Švýcarsko hraje přesilovku velmi dobře, Lundqvist nyní opět musel řešit zmatek před svým brankovištěm.

25.

Nyní Lundqvist viděl nahození Diaze až na poslední chvíli, ještě však stačil svou lapačkou vytěsnit kotouč mimo tři tyče.

25.

Švýcaři jsou vyhnáni z útočného pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

25.

Zbývá 30 sekund švýcarské přesilovky, Švédové vyhazují kotouč až k Genonimu.

26.

Bäckström už je zpět na ledě, Švédsko přežilo dlouhé čtyřminutové oslabení.

27.

Genoni ve druhé třetině nyní poprvé zasáhl proti střele Bäckströma.

27.

Za brankou Lundqvista se srazili dva Švédové, Švýcaři ale ze situace nedokázali nic vytěžit.

28.

Edler nahazoval kotouč od modré na Genoniho, jeho střela ale mířila vedle.

28.

První přesilovku si nyní zahrají i Švédové. Za nedovolené bránění potrestán Schäppi.

28.

Švýcaři se po buly zmocnili kotouče a vyvezli ho až k brance Lundqvista. Zakončit se jim už ale nepodařilo a hra se otáčí zpět do pásma Švýcarska.

29.

Bodenmann se v oslabení natlačil do brankoviště, Lundqvist dobře pokryl prostor u své bližší tyče.

29.

Švédsku se přesilová hra vůbec nedaří, nebezpečnější zatím byli Švýcaři.

30.

Až nyní Švédsko v útočném pásmu něco předvedlo, nahození Nylandera z otočky ale pro soupeře nebezpečné nebylo.

31.

Švýcarsko je už kompletní a Schäppi měl z prostoru mezi kruhy výbornou možnost, Lundqvist ale opět prokázal své kvality!

32.

Stralman zastavil ve středním pásmu Praplana čistým hitem.

33.

Klingberg hledal zpoza branky kapitána Lundqvista, Švýcaři ale přihrávku v klíčové chvíli zablokovali.

33.

Na druhé straně zakončoval z podobné situace Suter z první těsně mimo!

34.

Švédsko vede 2:1! Po dobrých šancích Švýcarů se mění skóre na druhé straně! Nylander zpracoval na útočné modré dlouhý pas, byl faulován, v pádu ale dokázal svůj samostatný únik proměnit ve vedoucí branku!

35.

Ambühl zavezl kotouč do pásma Švédů, po něm pálil z otočky na branku Bodenmann, Lundqvist vyráží.

36.

Dlouhý souboj v rohu kluziště ovládli Švédové, ti se ale následně vyhnali z útočného pásma nepřesnou kombinací.

37.

Denis Hollenstein se natlačil do šance, kličkou na dlouhou hokejku se snažil zasunout kotouč za Lundqvista, svůj blafák ale nedotáhl a puk doklouzal mimo branku.

37.

Henrik Lundqvist byl po zakončení Hollensteina mírně otřesen, po krátkém ošetření je už ale v pořádku a pokračuje ve hře.

38.

Lundqvist musel být opět ve střehu. Opět to byl Hollenstein, který zavezl kotouč až před švédskou branku, Lundqvist stačil včas vysunout svou hůl.

39.

Další dva zákroky pro Lundqvista! Nejdříve si na něm vylámal zuby Brunner, švédský brankář následně pokryl i dorážku!

39.

Na druhé straně musel zasahovat Genoni po střele Landeskoga.

40.

Bodenmannovi utekl kotouč od hole a hrát tak od své brankou mohou Švédové.

Právě skončila druhá třetina.

Ve druhé části byli jednoznačně lepší Švýcaři, svého soupeře dokázali přestřílet, vytvořili si i řadu nadějných příležitostí, ve všech případech ale ztroskotali na fantastickém Lundqvistovi.

Švédové navíc dokazali svou jedinou větší šanci ve druhé třetině proměnit v zatím rozdílový gól, když svůj samostatný únik úspěšně zakončil v pádu William Nylander, a tak reprezentace Tre kronor vede po čtyřiceti minutách 2:1.

Střely na branku ve druhé třetině: 13 - 9

Střely na branku celkem: 18 - 17

MS 2017, Švédsko-Švýcarsko: Gabriel Landeskog - Leonardo Genoni
MS 2017, Švédsko-Švýcarsko: Gabriel Landeskog - Leonardo Genoni | Foto: Reuters

Právě začala třetí třetina.

41.

Rask pas od Lindholma nezpracoval, s kotoučem hrají Švýcaři.

42.

Střela švihem Malgina se srazila do protipohybu Lundqvista, ten ale zareagoval výborně a opět podržel Švédy.

42.

Everbergova střela na švýcarskou branku neprošla. Z další útočné akce Švédska skončil kotouč v ochranné síti.

43.

Stralmanovi utekl kotouč do středního pásma a jeden ze Švýcarů už zamýšlel samostatný únik. Chybu svého kolegy ale napravil Hedman a kontr Švýcarska zmařil.

44.

Švédsko uzamko svého soupeře v pásmu, Landeskog svou střelu namířil do ramena Genoniho.

44.

Švédsko vede 3:1! Švédům se povedla pohledná kombinace, tečovanou střelu Genoni ještě dokázal vyrazit betonem, na dorážku Edlera už byl ale krátký.

45.

Nepřesná rozehrávka Švýcarska končí na zakázaném uvolnění.

46.

Ekman-Larsson vypálil ihned po vyhraném buly, Švýcaři ale dokázali jeho ránu zablokovat.

46.

Po další střele Švédska našel Genoni puk ve své lapačce a přerušuje hru.

46.

Edler mohl během chvíle vstřelit svůj druhý gól, jeho sražená střela se odrazila od tyče!

47.

Švédsko je aktivní a vytvořilo na svého soupeře veliký tlak. Švýcaři se musí bránit.

48.

Hollenstein zkusil překvapit Lundqvista bekhendovým pokusem od pravého mantinelu, švédský brankář vyráží.

49.

Nylander vypálil z první od modré čáry, Genoni ale jeho ránu dobře viděl a vyrazil ji svým betonem do rohu kluziště.

49.

Na druhé straně pálil z podobné pozice z voleje Ambühl, Lundqvist schoval kotouč po jeho střele ve výstroji.

50.

Nordström si obhodil bránícího Švýcara a Švédům se naskytla situace 2 na 1, přečíslení ale Tre kronor nevyřešili dobře a příležitost skončila bez zakončení.

50.

Ambühl obdržel od svého spoluhráče přihrávku před brankoviště, z první ale švýcarský útočník nezakončil dostatečně přesně a jen trefil Lundqvista!

51.

Bäckström obkroužil s pukem švýcarskou branku a přichystal palebnou pozici Klingbergovi, jeho ránu vyrazil Genoni.

52.

Švýcaři se snaží zvýšit svou aktivitu, proti dobře organizované obraně Švédska to jde ale těžko.

53.

Karlsson vybojoval kotouč v útočné třetině, spoluhráči už mu ale vystřídali a proti přesile neměl Karlsson šanci, proto nahodil kotouč jen za švýcarskou branku.

54.

Lundqvist nyní musel předvést úspěšný zákrok po střele Schäppiho, švédský brankář následně v leže dobře pokryl prostor u své tyče a zneškodnil i dorážku!

55.

Hraje se bez přerušení ve velkém tempu, Ambühl centroval do jízdy před branku Malginovi, ten ale kotouč nedokázal na branku Švédska usměrnit.

56.

Na druhé straně Genoni raději přerušuje hru před napadajícím Edlerem. Švýcarům se krátí čas.

56.

Švýcaři se radovali ze vstřelené branky, rozhodčí ale ihned rozpažil! Lundqvistovi se po střele Schlumpfa vykutálel kotouč za brankovou čáru až po odpískání.Rozhodčí nyní pravděpodobně poškodili Švýcary, jelikož zapískali příliš brzo.

57.

Raskovi se nepovedlo založení útoku a po zakázaném uvolnění Švédska se bude vhazovat před Lundqvistem.

57.

Švýcarsko si bere oddechový čas.

57.

Genoni zůstal na střídačce a Švýcarsko to zkusí v powerplay!

57.

Loeffel zachytil kotouč až za modrou čarou, rozhodčí přerušuje hru pro ofsajd. Genoni se vrací do branky.

57.

Krüger mířil z pravé strany ke vzdálenější tyči, včas ale zasáhla Genoniho vyrážečka.

58.

Švýcarsko vybojovalo kotouč na své hole a Genoni spěchá znovu na střídačku!

58.

Landeskog vyvezl kotouč za červenou čáru, v tísni si ale na zakončení do prázdné branky nevěřil.

59.

Švýcarsku se nedaří usadit se v útočném pásmu.

59.

Brodin vyhodil puk z obranné třetiny přes mantinel a je vyloučen. Švýcaři ještě mají šanci, budou hrát přesilovku, kterou umocní ještě powerplay!

59.

Zbývá minuta a 37 sekund, Švýcaři hrají 6 na 4, musí ale začít ze svého pásma, jelikož Švédům se podařilo vyhodit.

59.

Rána Brunnera na branku Lundqvista neprošla. Švédové vytlačili hru do středního pásma.

60.

Nordström střílel ze strany do prázdné branky, jeden ze Švýcarů ale jeho pokus zablokoval! Švýcarsko spěchá rychle dopředu.

60.

Ránu Loeffela dokázal zneškodnit Lundqvist, který přerušuje hru. Zbývá 11 sekund, Švýcaři to už nestihnou.

Zápas právě skončil.

Švédové ve třetí části předvedli nejlepší výkon, k výhře posunul reprezentaci Tre kronor ve 44. minutě Edler, který pohotovou dorážkou zvyšoval na 3:1. Po chvíli se ještě navíc Edlerova střela odrazila od tyče.

Čtyři minuty před koncem byli Švýcaři vinou rozhodčího obráni o kontaktní branku, jelikož docílili regulérního gólu. Puk po střele Schlumpfa však prošel za brankovou čáru až po unáhleném písknutí.

Závěrečná powerplay umocněná přesilovou hrou už Švýcarsku v ničem nepomohla, Švédsko ubránilo své vedení a po fantastickém výkonu Lundqvista v brance postupuje do semifinále.

MS 2017, Švédsko-Švýcarsko: Joakim Nordström - Dominik Schlumpf
MS 2017, Švédsko-Švýcarsko: Joakim Nordström - Dominik Schlumpf | Foto: Reuters

Dnešní online přenos je u konce, přejeme Vám hezký zbytek večera.