reklama
 
 
12:15 • MS v hokeji 2018 • Skupina B
6:2
2:0 1:0 3:2
Finsko. Vlajka
Finsko
USA - vlajka - Sport 2016
USA
 • 11. Aho (Savinainen)
 • 18. Aho (Nutivaara)
 • 38. Rantanen (Nutivaara, Granlund)
 • 48. Antilla (Manninen)
 • 54. Kapanen (Tolvanen, Savinainen)
 • 57. Aho (Kivistö)
 • 52. Kane (McAvoy)
 • 55. Ryan (Kane, Kreider)

Vítejte u online reportáže z posledního utkání skupiny B mezi Finskem a USA. Zápas začne v úterý 15. května ve 12:15.

Finsko začalo šampionát v Dánsku skvěle. Dvěma debakly 8:1 ponížilo Jižní Koreu a posléze také Lotyšsko. Následně deklasovalo 7:0 Nory a poté je čekal duel proti domácím Dánům. V něm se zrodilo velké překvapení, když Dánsko udolalo celek Suomi 3:2. Chuť si ovšem Finové napravili proti Kanadě, která si odnesla ostudnou porážku 5:1. V zatím poslední duelu však přišlo malé vystřízlivění, když Finsko zachraňovalo alespoň remízu 2:2 s Německem v 58. minutě. V prodloužení získali bod navíc právě Němci, kteří tak zvítězili 3:2. Aktuálně tedy Finsku patří 2. místo se 13 body a situaci mají zcela ve svých rukou. V případě jakékoliv výhry nebudou horší než druzí. V opačném případě se budou muset ohlížet na výsledky dalších zápasů. Výrazně by jim k vítězství mělo pomoci útočné duo Aho - Teräväinen, kteří získali shodně 14 kanadských bodů.

USA na turnaji doposud nepoznalo hořkost porážky. V zahajovacím zápase po strhující bitvě udolalo Kanadu 5:4 po nájezdech. Následně udržely Spojené státy dvakrát čisté konto proti Dánsku a Německu. Američané slavili výhry 4:0, potažmo 3:0 a pozitivně se tak naladili na utkání s Lotyšskem. To ovšem favorita připravilo o jeden bod a nakonec se muselo USA spokojit pouze s vítězstvím 3:2 v prodloužení. Potom si už připsalo další debakly. Jižní Korea byla zdevastována 13:1 a Norsko 9:3. Američané tak sídlí na čele skupiny B a k jistotě prvenství jim stačí uhrát jediný bod. Navíc se mohou spolehnout na služby nejproduktivnějšího hráče turnaje Patricka Kanea, který nasbíral 15 bodů.

Poslední vzájemné utkání sehrály oba týmy v rámci čtvrtfinále loňského mistrovství světa. Po brankách Rantanena a Kemppainena slavilo postup do falší fáze po výhře 2:0 právě Finsko.

Úvodní sestavy:

 

Finsko: Säteri (Husso) - Pokka, Heiskanen, Nutivaara, Koivisto, Honka, Kivistö, Riikola - Rantanen (A), Mikael Granlund (C), Tolvanen - T. Teräväinen, Aho (A), Savinainen - Kapanen, Manninen, Jormakka - Palola, Anttila, Pesonen - Mäenalanen

 

USA: Kinkaid (Darling) - Martinez, C. Murphy (A), Butcher, McAvoy, Pionk, Jensen, Hughes - Atkinson, Bonino, P. Kane (C) - Lee, D. Larkin (A), J. Gaudreau - Kreider, White, DeBrincat - Gibbons, D. Ryan, Coleman

 

Rozhodčí: Iverson, Sjöqvist - Lhotský, Malqvist

Přečtěte si hodnocení včerejšího zápasu českých hokejistů s Rakušany. Mimo jiné se zde také dovíte, koho by si přáli jako čtvrtfinálového soupeře.

V dnešním duelu budeme sledovat nejen souboj dvou prozatím nejlepších týmů skupiny B, ale zároveň také střetnutí nejproduktivnějších hráčů turnaje, kterými jsou Kane s 15 body a Aho s Teräväinenem se čtrnáctibodovým ziskem. Zajímavé bude také sledovat dosavadní nejlepší střelce mistrovství Cama Atkinsona a právě Sebastiana Aha.

Oba celky jsou již přítomny na ledové ploše a utkání za malou chvíli začne.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Hned v úvodu se do útočného pásma vydali Američané. Larkin vyslal nebezpečnou ránu z levého kruhu, která ovšem minula bránu Finska.

2.

Nutivaara se s trochou štěstí dostal ke kotouči mezi kruhy, ovšem ani jeho pokus nebyl z kategorie přesných a vpřed opět vyrážejí hosté.

2.

První zákrok si nyní připisuje brankář Kinkaid. Ten však neměl větší problémy se slabou střelou Kapanena od pravého hrazení.

3.

Koivisto si následně našel odražený kotouč na útočné modré čáře a ihned pálil směrem na americkou bránu. Ke Kinkaidovi se však touš nedostal díky dobrému zákroku hostující obrany.

4.

Sudí nyní pustili hraniční zákroky na obou stranách a poté z velmi dobré pozice pálil Gibbons. Säteri však dobře povyjel a jeho ránu ukryl ve své rukavici.

4.

Po dobré práci první formace Finska Spojené státy vyhodily na zakázané uvolnění. Po následné domluvě sudích je však icing zrušen a vhazovat se bude ve středním pásmu. Zřejmě tam došlo k teči finského hráče.

5.

McAvoy pouze nahodil kotouč do pásma a Finové tak mohli založit další útok. Jenže Savinainen s Ahem situaci překombinovali a Kinkaid nakonec zasahovat nemusel.

6.

Koivisto nahodil kotouč ze středního pásma pouze ke Kinkaidovi a při následném protiútoku Američanů se již bude vylučovat. Dvě minuty za nedovolené bráněnísi odpyká Miika Koivisto.

7.

Američané si hned vypracovali tlak na brankovišti. Po Kaneově nahození z úhlu se snažili dotlačit kotouč za brankovou čáru za ležícího Säteriho, který však touš za svá záda nepustil.

7.

Tlak USA ale pokračuje. Nahození McAvoye se ještě snažil tečovat Lee, ale Säteri ani tentokrát nekapituloval.

autor: Radomír Fukala | 15. 5. 2018 11:37

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama