reklama
 
 
20:15 • Mistrovství světa • Skupina B
4:3
0:3 0:0 3:0
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česká republika
Finsko - vlajka - Sport 2016
Finsko
 • 48. Horák (Pastrňák, Červenka)
 • 58. Gudas (Krejčík, Řepík)
 • 59. Kovář (Pastrňák)
 • Rozhodující nájezd Hanzl
 • 1. Filppula (Aho, Rantanen)
 • 3. Jaakola (Rantanen, Filppula)
 • 14. Lajunen (Pihlström, J. Aaltonen)

Dobrý den, vítejte u online reportáže z dalšího zápasu české hokejové reprezentace, kterou čeká těžká bitva s Finskem.

Po úvodním zápase, ve kterém český národní tým prohrál 4:1 s obhájcem titulu z Kanady, Češi zvítězili v důležitém zápase s Běloruskem. Národní tým měl zápas plně pod kontrolou a od úvodní minuty směřoval za vítězstvím. Pozitivem tohoto zápasu bylo nejen vysoké skóre, kterým naši hokejisté zvládli zvítězit, ale předevštím to, že se o každou z šesti vstřelených branek postaral jiný střelec.

I přes výhru byl ale trenér Jandač nespokojený s výkonem druhé formace ve složení Pastrňák - Plekanec, Červenka. A tak v průběhu zápasu sáhl ke změně a Červenku posunul do první formace místo Jakuba Voráčka, který se zařadil právě vedle Plekance a Pastrňáka. Zdá se, že tento tah Jandačovi vyšel, protože proti Bělorusům se prosadil nejen Červenka, ale také Voráček. Uvidíme, zda se bodově probere také nejlepší český hráč letošní NHL David Pastrňák.

V utkání s Běloruskem hrála prim také česká defenziva, která se podepsala pod tři branky českého týmu. Mezi střelce se zapsal Šimek, Gudas, ale také Kempný. Jandačovi se tak opět vyplatil tah zařadit do přesilovky Šimka místo zatím neviditelného Kundrátka. Šimek se také postaral o největší rozruch zápasu, když čistě sestřelil klíčového hráče Běloruska Andreje Kosticyna.

Podle původního Jandačova plánu se v brance zatím střídají oba čeští brankáři. Petr Mrázek podržel český tým v úvodním zápase s Kanadou. V zápase s Bělorusy nezklamal ani Pavel Francouz, který se musel vypořádat s malým počtem střel, které na něj v průběhu zápasu směřovaly. V dnešním zápase tak v akci opět uvidíme brankáře Detroitu Red Wings Petra Mrázka.

Statistiky českých hokejistů na MS:

4b - Voráček (1+3)
2b - Radil (1+1)
1b - Červenka (1+0), Gudas (1+0), Kempný (1+0), Šimek (1+0), Vrána (1+0), Birner (0+1), Hanzl (0+1), Horák (0+1), Jeřábek (0+1), Kovář (0+1), Kundrátek (0+1), Pastrňák (0+1), Řepík (0+1), Zohorna (0+1)

Statistiky finských hráčů na letošním MS

2b - Aho (1+1), Rantanen (0+2)
1b - Lehtonen (1+0), Osala (1+0), Savinainen (1+0), Filppula (0+1), Pihlstrom (0+1)

Finský výběr nepožívá povedený vstup do letošního MS, když v prvním zápase tak tak porazili Bělorusko 3:2. O vítězství rozhodl přesilovkovým gólem Savinainen v 50. minutě zápasu. Včera se zrodilo zatím největší překvapení letošního ročníku. Finové nejen, že nedokázali porazil domácí výběr Francie, ale navíc prohráli 5:1. V dnešním zápase proti našemu výběru tak budou mít o motivaci postaráno. Pokud se seveřanům nepodaří zvítězit, hrozí jim podobná ostuda, jako reprezentantům do 20 let, kteří v letošním roce bojovali s Lotyšskem o záchranu v nejvyšší kategorii.

Sestava Finska

 

Korpisalo (Säteri) - Ohtamaa (A), Honka, Jaakola (A), V. Lajunen, Lehtonen, Hietanen, Järvinen - Aho, Filppula (C), Rantanen - Savinainen, Pihlström, J. Aaltonen - Kemppainen, Pyörälä, Puljujärvi - M. Aaltonen, J. Lajunen, Hännikäinen - Osala.

Sestava Česka

 

Mrázek (Francouz) - Gudas, R. Šimek, Kempný, Kundrátek, Jeřábek, Rutta, J. Krejčík - Pastrňák, Plekanec (A), Voráček (C) - Červenka, Jan Kovář (A), Radil - Birner, P. Vrána, Řepík - Hyka, Horák, R. Hanzl - T. Zohorna.

Oba týmy už jsou na ledě a utkání za pár minut začne. Český tým se představí v bílých dresech, Finové nastupují v modré sadě dresů. 

Utkání začalo! 

1

Pastrňák nahazoval před bránu, ale jeho ránu finská brána zablokovala. 

1

Finové po necelé minutě hry otevírá skóre. Nedorozumění v české obraně využil mladík Sebastian Aho, který objel branku a snažil se zakončit. Jeho pokus v bráně sice neskončil, dorazil jej však finský kapitán Valtteri Filppula. 

2

Češi se snaží okamžitě zareagovat, ale zastavuje je postavení mimo hru. 

2

Češi se snaží okamžitě zareagovat, ale zastavuje je postavení mimo hru. 

3

Kempného rána ustřelila kryt Rantanenovy brusle. 

3

Čas 2:41 a Finové vedou už o dvě branky. Rantanen našel na modré Jaakolu, jehož rána se otřela o Kempného a zapadla za bezmocného Mrázka. 

5

Pozornost Mrázka zkusil z velkého úhlu Pyörälä, český brankář si ale poradil. 

7

Český tým si zahraje první přesilovku. Na trestnou lavici míří finský útočník Osala. Naskýtá se tak šance na snížení skóre. 

autor: Tomáš Chudý | 8. 5. 2017 19:30

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama