reklama
 
 

Žádné fanzóny. Pařížská část MS je kvůli možným útokům preventivně ruší

26. 4. 2017 9:09
Pořadatelé pařížské části MS v hokeji, ve které se představí i česká reprezentace, se rozhodli zrušit tradiční fanouškovské fanzóny v okolí arény.

Paříž - Zpřísněná bezpečnostní opatření ve Francii po sérii teroristických útoků se dotknou i nadcházejícího hokejového mistrovství světa. Pořadatelé pařížské části šampionátu, ve které se představí i česká reprezentace, se rozhodli zrušit tradiční fanouškovské fanzóny v okolí arény.

"Francouzi se rozhodli plánované fanzóny zrušit, úřady se rozhodly jejich povolení stáhnout. Kolem arény se toho bude dít jen velmi málo," uvedl prezident Německé hokejové federace Franz Reindl pro agenturu DPA.

Poslední teroristický útok se v Paříži odehrál minulý týden, kdy byl v centru města na třídě Champs-Élysées zabit policista a zraněni další dva policisté a zahraniční turistka. Po útocích islamistů bylo ve Francii zabito podle DPA již více než 230 osob.

Zvýšená bezpečnostní opatření budou panovat i v Kolíně nad Rýnem, kde se vedle základní části a čtvrtfinále uskuteční také semifinále a medailové boje. "V podstatě se ale bude jednat o standard z pohledu mistrovství světa," uvedl Reindl.

Světový šampionát se v Paříži a Kolíně nad Rýnem uskuteční od 5. do 21. května. Češi se ve francouzské metropoli postupně utkají s Kanadou, Běloruskem, Finskem, Norskem, Slovinskem, Francií a Švýcarskem.

autor: ČTK | 26. 4. 2017 9:09

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama