Žádné fanzóny. Pařížská část MS je kvůli možným útokům preventivně ruší

ČTK ČTK
26. 4. 2017 9:09
Pořadatelé pařížské části MS v hokeji, ve které se představí i česká reprezentace, se rozhodli zrušit tradiční fanouškovské fanzóny v okolí arény.
Čeští fanoušci si v Paříži tradiční fanzóny neužijí.
Čeští fanoušci si v Paříži tradiční fanzóny neužijí. | Foto: ČTK

Paříž - Zpřísněná bezpečnostní opatření ve Francii po sérii teroristických útoků se dotknou i nadcházejícího hokejového mistrovství světa. Pořadatelé pařížské části šampionátu, ve které se představí i česká reprezentace, se rozhodli zrušit tradiční fanouškovské fanzóny v okolí arény.

"Francouzi se rozhodli plánované fanzóny zrušit, úřady se rozhodly jejich povolení stáhnout. Kolem arény se toho bude dít jen velmi málo," uvedl prezident Německé hokejové federace Franz Reindl pro agenturu DPA.

Poslední teroristický útok se v Paříži odehrál minulý týden, kdy byl v centru města na třídě Champs-Élysées zabit policista a zraněni další dva policisté a zahraniční turistka. Po útocích islamistů bylo ve Francii zabito podle DPA již více než 230 osob.

Zvýšená bezpečnostní opatření budou panovat i v Kolíně nad Rýnem, kde se vedle základní části a čtvrtfinále uskuteční také semifinále a medailové boje. "V podstatě se ale bude jednat o standard z pohledu mistrovství světa," uvedl Reindl.

Světový šampionát se v Paříži a Kolíně nad Rýnem uskuteční od 5. do 21. května. Češi se ve francouzské metropoli postupně utkají s Kanadou, Běloruskem, Finskem, Norskem, Slovinskem, Francií a Švýcarskem.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy