Pozor na první lajnu Američanů, varuje Červenka

ČTK ČTK
19. 5. 2016 9:40
Třicetiletý mistr světa z roku 2010 byl jako jediný zástupce českého týmu u všech čtyř posledních vzájemných bitev s Američany.
Roman Červenka
Roman Červenka | Foto: ČTK

Moskva - Hokejový útočník Roman Červenka věří, že si čeští hokejisté přenesou formu ze základní skupiny i do dnešního čtvrtfinále mistrovství světa v Moskvě proti Spojeným státům americkým. Třicetiletý mistr světa z roku 2010 byl jako jediný zástupce českého týmu u všech čtyř posledních vzájemných bitev s Američany.

"Pamatuju si hlavně tu loňskou," vybavil se Červenkovi neúspěšný boj v Praze o bronz po porážce 0:3. Prohru s USA (2:5) musel strávit také v roce 2014 na olympijských hrách v Soči. Naopak radoval se ve čtvrtfinále před dvěma roky na světovém šampionátu v Minsku (4:3) a ve stejné fázi v roce 2011 v Bratislavě (4:0).

"Tým je jiný. Nemá to žádný vliv. Já věřím, že máme dobrou formu. Předvádíme dobrý hokej a doufám, že to přeneseme i do čtvrtfinále," řekl Červenka a už se nemohl dočkat play off. "Všichni máme rádi velké zápasy. Doufám, že jsme na to připravení a zvládneme to."

S úspěchem přichází tlak fanoušků

Češi chtějí pokračovat v aktivní hře. "Snažíme se tady dostávat všechny soupeře pod tlak. Takže si myslím, že i Američany budeme chtít napadat a budeme předvádět naši agresivní hru s bruslením. Může to být určitě recept, jak ve čtvrtfinále uspět," navázal se sedmi body za dvě branky a pět asistencí druhý nejproduktivnější hráč českého týmu.

Nechce zklamat fanoušky, kteří po podařeném průběhu turnaje očekávají boj o medaile. "Je to logické, že s úspěchem přichází větší tlak. Ale my věříme jeden v druhého. Myslím, že to bude dobré. Nemělo by nás to rozhodit. My musíme do zápasu dobře vstoupit, pak můžeme očekávání fanoušků splnit. Je to čtvrtfinále, může se stát všechno, ale musíme odejít z ledu s čistým svědomím," podotkl Červenka.

Pozor na první formaci

Pozor si musí dát český tým podle něj hlavně na elitní řadu Američanů. "Jejich sestavu jsem samozřejmě viděl. Asi nejlíp vypadá první lajna Foligno, Larkin, Matthews. Oni budou asi celkově hrát jednoduchou zámořskou hru, hodně chodit do brány a bruslit. Doufám, že to pro nás problém nebude," uvedl.

Na únavu po středečním cestování z Petrohradu do Moskvy se u mladého týmu USA podle Červenky moc spoléhat nedá. "Není to příjemné, ale nemá cenu o tom přemýšlet. Musíme do zápasu vlítnout a hrát náš hokej. Pak to bude dobrý," dodal Červenka.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy