Pozor na první lajnu Američanů, varuje Červenka

ČTK ČTK
19. 5. 2016 9:40
Třicetiletý mistr světa z roku 2010 byl jako jediný zástupce českého týmu u všech čtyř posledních vzájemných bitev s Američany.
Roman Červenka
Roman Červenka | Foto: ČTK

Moskva - Hokejový útočník Roman Červenka věří, že si čeští hokejisté přenesou formu ze základní skupiny i do dnešního čtvrtfinále mistrovství světa v Moskvě proti Spojeným státům americkým. Třicetiletý mistr světa z roku 2010 byl jako jediný zástupce českého týmu u všech čtyř posledních vzájemných bitev s Američany.

"Pamatuju si hlavně tu loňskou," vybavil se Červenkovi neúspěšný boj v Praze o bronz po porážce 0:3. Prohru s USA (2:5) musel strávit také v roce 2014 na olympijských hrách v Soči. Naopak radoval se ve čtvrtfinále před dvěma roky na světovém šampionátu v Minsku (4:3) a ve stejné fázi v roce 2011 v Bratislavě (4:0).

"Tým je jiný. Nemá to žádný vliv. Já věřím, že máme dobrou formu. Předvádíme dobrý hokej a doufám, že to přeneseme i do čtvrtfinále," řekl Červenka a už se nemohl dočkat play off. "Všichni máme rádi velké zápasy. Doufám, že jsme na to připravení a zvládneme to."

S úspěchem přichází tlak fanoušků

Češi chtějí pokračovat v aktivní hře. "Snažíme se tady dostávat všechny soupeře pod tlak. Takže si myslím, že i Američany budeme chtít napadat a budeme předvádět naši agresivní hru s bruslením. Může to být určitě recept, jak ve čtvrtfinále uspět," navázal se sedmi body za dvě branky a pět asistencí druhý nejproduktivnější hráč českého týmu.

Nechce zklamat fanoušky, kteří po podařeném průběhu turnaje očekávají boj o medaile. "Je to logické, že s úspěchem přichází větší tlak. Ale my věříme jeden v druhého. Myslím, že to bude dobré. Nemělo by nás to rozhodit. My musíme do zápasu dobře vstoupit, pak můžeme očekávání fanoušků splnit. Je to čtvrtfinále, může se stát všechno, ale musíme odejít z ledu s čistým svědomím," podotkl Červenka.

Pozor na první formaci

Pozor si musí dát český tým podle něj hlavně na elitní řadu Američanů. "Jejich sestavu jsem samozřejmě viděl. Asi nejlíp vypadá první lajna Foligno, Larkin, Matthews. Oni budou asi celkově hrát jednoduchou zámořskou hru, hodně chodit do brány a bruslit. Doufám, že to pro nás problém nebude," uvedl.

Na únavu po středečním cestování z Petrohradu do Moskvy se u mladého týmu USA podle Červenky moc spoléhat nedá. "Není to příjemné, ale nemá cenu o tom přemýšlet. Musíme do zápasu vlítnout a hrát náš hokej. Pak to bude dobrý," dodal Červenka.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Policie obvinila zaměstnance Generálního finančního ředitelství z trestného činu přijetí úplatku

Podle kriminalistů Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) požadoval deset milionů korun, polovinu z toho skutečně převzal. Sdělil to v pondělí mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Kriminalisté zaměstnance obvinili 13. února, poskytování bližších informací má vyhrazeno dozorový státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze, dodal mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Pardubicku hořela skládka. Ke Zdechovicím se sjelo 18 jednotek hasičů z okolí

Požár, který vypukl v neděli odpoledne na skládce u Zdechovic na Pardubicku, likvidovali hasiči celou noc. Na místě se vystřídalo 18 jednotek hasičů. V pondělí ráno přijede na skládku bagr, kterým bude hořící hromada rozhrabávána a dohašována, informovala na webu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Skládka začala hořet v neděli po 17:00. Hasiči oheň lokalizovali asi po třech hodinách, povolali i kolegy ze Středočeského kraje. Kolem 23:00 podle mluvčí začaly jednotky z místa odjíždět. "Na místě zůstávala pouze jednotka ze Zdechovic, ovšem zhruba ve čtvrt na dvě ráno se ohniska požáru opět rozhořela a musely být povolány jednotky z Přelouče, Kladrub a Řečan nad Labem," uvedla mluvčí. V pondělí kolem 8:00 se začne dohašovat pomocí bagru, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy