Plekanec tak špatný nebyl. Pastrňák, Voráček nebo Mrázek ale zklamali

Deník Aktuálně.cz hodnotil české hokejisty na mistrovství světa. Proč zklamali Jakub Voráček s Davidem Pastrňákem? Prolistujte si to v přiložené fotogalerii...
PETR MRÁZEK 4 - Potvrdil sezonu, kterou bude chtít co nejdřív hodit za hlavu. Nejen tenhle gól byl z kategorie hloupých, Mrázek pouštěl na turnaji nešťastné branky stejně jako celý rok v Detroitu. Pravděpodobně měl být gólmanem číslo jedna pro čtvrtfinále, mnohem větší jistotou ale oplýval jeho kolega.
PAVEL FRANCOUZ 1 - Není mu co vytknout. Nebýt jeho zákroků proti Norsku a Francii, možná Češi neubránili povinné body ani s nimi a čtvrtfinále vůbec nehráli. S Ruskem kapituloval třikrát, ani jednou za to ale nemohl. V tomhle zápase byl problém jinde. Jinak platilo, že pokud Francouz nastoupil do branky, mohli být Češi klidní. On byl jistota.
RADKO GUDAS 1 - Nejlepší český hráč na turnaji. Radko Gudas rozdával tvrdé rány i hity, taky ale nejspíše definitivně potvrdil i mýty, že je pouze bekem bijcem. Jak válel směrem dozadu, tak mohutně podporoval útok. A pro mnohé spoluhráče byl velkou inspirací.
RADIM ŠIMEK 2 - Spolu s Gudasem vytvořil nejsilnější a nejspolehlivější obrannou dvojici, jakou česká obrana na posledních šampionátech měla. Po sezoně zamíří do NHL. Až zapracuje na tom, aby občas od modré netrefoval prvního hráče před sebou, může ve svém týmu časem vystoupat do jedné z vysokých rolí.
Foto: Michal Eger
Adam Sušovský Adam Sušovský
19. 5. 2017 6:03
Čeští hokejisté na mistrovství světa neuspěli. Po prohře 0:3 ve čtvrtfinále s Ruskem jedou domů bez medaile i popáté za sebou. Mimo jiné i proto, že hvězdy z NHL neplnily roli lídrů, jak se čekalo. Proč zklamal David Pastrňák a Jakub Voráček, zatímco Tomáš Plekanec navzdory kritice tak špatný nebyl? Prolistujte si ve fotogalerii, jak deník Aktuálně.cz slovy zhodnotil a jako ve škole oznámkoval jednotlivé hráče.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy