Plekanec tak špatný nebyl. Pastrňák, Voráček nebo Mrázek ale zklamali

Deník Aktuálně.cz hodnotil české hokejisty na mistrovství světa. Proč zklamali Jakub Voráček s Davidem Pastrňákem? Prolistujte si to v přiložené fotogalerii...
PETR MRÁZEK 4 - Potvrdil sezonu, kterou bude chtít co nejdřív hodit za hlavu. Nejen tenhle gól byl z kategorie hloupých, Mrázek pouštěl na turnaji nešťastné branky stejně jako celý rok v Detroitu. Pravděpodobně měl být gólmanem číslo jedna pro čtvrtfinále, mnohem větší jistotou ale oplýval jeho kolega.
PAVEL FRANCOUZ 1 - Není mu co vytknout. Nebýt jeho zákroků proti Norsku a Francii, možná Češi neubránili povinné body ani s nimi a čtvrtfinále vůbec nehráli. S Ruskem kapituloval třikrát, ani jednou za to ale nemohl. V tomhle zápase byl problém jinde. Jinak platilo, že pokud Francouz nastoupil do branky, mohli být Češi klidní. On byl jistota.
RADKO GUDAS 1 - Nejlepší český hráč na turnaji. Radko Gudas rozdával tvrdé rány i hity, taky ale nejspíše definitivně potvrdil i mýty, že je pouze bekem bijcem. Jak válel směrem dozadu, tak mohutně podporoval útok. A pro mnohé spoluhráče byl velkou inspirací.
RADIM ŠIMEK 2 - Spolu s Gudasem vytvořil nejsilnější a nejspolehlivější obrannou dvojici, jakou česká obrana na posledních šampionátech měla. Po sezoně zamíří do NHL. Až zapracuje na tom, aby občas od modré netrefoval prvního hráče před sebou, může ve svém týmu časem vystoupat do jedné z vysokých rolí.
Foto: Michal Eger
Adam Sušovský Adam Sušovský
19. 5. 2017 6:03
Čeští hokejisté na mistrovství světa neuspěli. Po prohře 0:3 ve čtvrtfinále s Ruskem jedou domů bez medaile i popáté za sebou. Mimo jiné i proto, že hvězdy z NHL neplnily roli lídrů, jak se čekalo. Proč zklamal David Pastrňák a Jakub Voráček, zatímco Tomáš Plekanec navzdory kritice tak špatný nebyl? Prolistujte si ve fotogalerii, jak deník Aktuálně.cz slovy zhodnotil a jako ve škole oznámkoval jednotlivé hráče.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy