Nejmladší kouč NHL Hynes povede Američany na světovém šampionátu

ČTK ČTK
8. 4. 2016 19:19
Americké hokejisty povede na světovém šampionátu v Rusku nejmladší kouč v NHL John Hynes z New Jersey Devils.
Hokejisté USA.
Hokejisté USA. | Foto: Milan Kammermayer

Colorado Springs - Americké hokejisty povede na světovém šampionátu v Rusku nejmladší kouč v NHL John Hynes z New Jersey Devils. Jednačtyřicetiletého trenéra čeká premiéra na střídačce reprezentačního áčka, s mládežnickými týmy však posbíral v minulosti řadu úspěchů.

S americkým výběrem do 18 let získal v letech 2004, 2006 a 2008 kompletní sadu medailí z mistrovství světa. Dvacítce pomohl v roce 2004 jako asistent k historickému titulu.

K mužstvu New Jersey přišel loni v létě po šesti letech strávených na farmě Pittsburghu. Ve své první sezoně v NHL s Devils nepostoupil do play off.

V září bude Hynes jedním z asistentů Johna Tortorelly na Světovém poháru v Torontu. Na květnovém MS v Moskvě a Petrohradu se pokusí s hokejisty USA navázat na loňský bronzový úspěch z Prahy.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Guvernér New Yorku Cuomo čelí již druhému obvinění z obtěžování

Demokratický guvernér New Yorku Andrew Cuomo čelí již druhému obvinění ze sexuálního obtěžování mladé členky svého poradního týmu. Charlotte Bennettová, která pracovala od března loňského roku jako poradkyně pro zdravotnictví, uvedla, že jí guvernér kladl nevhodné otázky, nikdy se jí ale nedotkl. Politik reagoval tím, že nikdy neměl v úmyslu chovat se nevhodně, píše agentura AP. Kancelář guvernéra nechá věc nezávisle prověřit, případ bude vyšetřovat bývalá federální soudkyně.

"Pochopila jsem, že se mnou chce guvernér spát, cítila jsem se velmi nepříjemně a vyděsilo mě to," uvedla Bennettová citovaná serverem Politico s tím, že Cuomo se jí ptal na její milostný život, třeba, zda "měla styk se starším mužem". Některé rozhovory jí prý připadaly "jako z hororového filmu."

Po jednom z nepříjemných rozhovorů Bennettová oznámila guvernérovo chování jeho personální ředitelce. Společně se dohodly na přesunu na jinou pozici v rámci úřadu, při které nebude v kontaktu s guvernérem. Bennettová je podle AP s novou pozicí spokojená a nehodlá se již k záležitosti vracet.

Zdroj: ČTK
Další zprávy