Klepiš si hrál na Jágra, místo hřívy měl Voráčkovy trenky

ČTK ČTK
11. 5. 2015 15:20
Vedle hvězdného útočníka Jaromíra si dres Pittsburghu s číslem 68 oblékl i Jakub Klepiš, který se rozhodl pobavit spoluhráče.
Jakub Klepiš si hraje na Jágra
Jakub Klepiš si hraje na Jágra | Foto: ČTK

Praha - Na dnešním tréninku české hokejové reprezentace v Praze se na ledě proháněli dva Jágrové. Vedle hvězdného útočníka Jaromíra si dres Pittsburghu s číslem 68 oblékl i Jakub Klepiš, který se rozhodl pobavit spoluhráče.

"Vzniklo to náhodou. Známá od mamky mi dala dres, že ho chce podepsat od Jardy. Ráno mi to podepsal, tak jsem si řekl, že bych mohl udělat nějakou srandu," vyprávěl Klepiš novinářům po tréninku. Vedle dresu nezapomněl ani na další vylepšení, dlouhou hokejku a dlouhé vlasy. "Hokejku vymyslel Michal Vondrka, nebyl jsem v tom sám," usmíval se Klepiš.

Protože měl Jágr v době svého angažmá u Tučňáků dlouhé vlasy a Klepiš je v současnosti prakticky plešatý, musel je nějak napodobit. "Vlasy vznikly nakonec. Hledal jsem nějaké černé tričko, nakonec mi dal Voras (Jakub Voráček) spoďáry. Naštěstí nosí dvoje, takže to bylo v pohodě. Byly čisté," smál se Klepiš.

O svém plánu dopředu mluvil s několika spoluhráči. "Ptal jsem se kluků kolem, jestli to mám udělat. Třeba Vorase, protože je to kapitán a všichni ho posloucháme. Říkal, ať to udělám, že to bude sranda. Bál jsem se, jestli se Jarda nenaštve, ale nenaštval," přiznal Klepiš.

Ještě na ledě si ale pro jistotu u hvězdného útočníka zjišťoval, zda je všechno v pohodě. "Nemohl jsem ho najít. Kluci říkali, že se nejdřív usmál, pak se ptal, kdo to je. Že mě nepoznal. Pak jsem za ním jel, jestli není naštvaný, a on že samozřejmě že ne. Že je to sranda," řekl útočník, který je momentálně zraněný, a nebude tak hrát ani v úterním zápase proti Švýcarsku.

Nečekaný moment pobavil i další spoluhráče. "Jako uvolnění je to super. Věděl jsem to dopředu, ale nešlo o žádnou prohranou sázku. 'Klépa' se takhle rozhodl už před tréninkem, že to udělá," řekl Jiří Novotný, kterého osobně překvapily falešné vlasy. "O těch trenkách jsem nevěděl," smál se Novotný, který se s Jágrem i Klepišem před pěti lety radoval ze zisku titulu mistrů světa v Německu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 55 minutami

Benátky zažívají nápor turistů. Příští rok už bude vstup do centra za peníze

Do Benátek se před pondělním církevním svátkem Ferragosto vydalo téměř sto tisíc turistů. S fenoménem masového turismu se tak město na laguně potýká stejně jako před koronavirovou pandemií, poznamenala agentura APA.

Před svátkem, který je zároveň vrcholem období dovolených, v sobotu v Benátkách úřady napočítaly na 93 000 turistů. Bylo mezi nimi 75 000 cizinců, vyplývá z dat benátské koordinační a monitorovací centrály, která má k dispozici veškeré městské kamery.

Letošní léto je přitom poslední, kdy se mohou jednodenní turisté do historického centra dostat bez vstupného, které bude zavedeno v příštím roce. Turisté, kteří žijí mimo region Benátsko a nehodlají ve městě přespat, si pak budou vstup do historického města rezervovat na internetu. Lidé, kteří se objednají dlouho dopředu, mají dostat slevu.

Podle toho, který den se do Benátek vydají, budou platit za vstup do města tři až deset eur (73 až 244 korun). Rezervační systém má být otestován už v příštích týdnech.

Benátská radnice zatím nechystá stanovit denní limit počtu turistů, ale chce příliv návštěvníků regulovat. V některé dny bývá ve městě na laguně přes 100 000 turistů.

Svátek Ferragosto, který je v Itálii dnem pracovního volna, zavedl v roce 18 před naším letopočtem císař Augustus, a připomínal ukončení sklizně první srpnový den. V křesťanské éře byly oslavy posunuty na polovinu měsíce a spojeny se svátkem Nanebevzetí Panny Marie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy