Hraj tvrdě, radil Davidu Musilovi před premiérou otec František

ČTK ČTK
18. 4. 2017 16:13
Z AHL do národního týmu před mistrovstvím světa zamířil obránce David Musil. Člen slavného hokejového rodu je z pozvánky do širšího kádru mile překvapený a slibuje, že bude o své místo v týmu tvrdě bojovat.
David Musil
David Musil | Foto: Reuters

Praha - V sobotu přiletěl ze zámoří do Prahy, krátce se aklimatizoval a ode dneška se hokejový obránce David Musil snaží přesvědčit trenéry, aby mu dali šanci i na mistrovství světa. Syn mistra světa z roku 1985 Františka Musila a vnuk legendy Jaroslava Holíka věří, že má šanci se do konečné nominace probojovat.

"Budu bojovat, to je jediné, co můžu udělat. Hrát nejlíp, co umím, pak už je to na trenérech, jestli mě vyberou, nebo ne," řekl čtyřiadvacetiletý Musil po dnešním tréninku národního týmu v Praze. "Je krásný pocit tady být. Táta za reprezentaci hrál, když jsem byl ještě hodně malý. Pro mě je to velká pocta," podotkl.

Jeho otec v reprezentaci působil i jako asistent trenéra. "Říkal, že první dojem je důležitý, tak ať do toho dám všechno, co můžu," prozradil Musil, co mu otec řekl před cestou do Prahy. "A taky mi radil, abych hrál tvrdě. To je asi nejdůležitější," pousmál se defenzivně laděný bek, jenž v sezoně působil v nižší zámořské lize AHL v Bakersfieldu a Tucsonu.

Trenéři reprezentace oznámili, že Musila do přípravného kempu pozvali minulý týden. A bylo to trochu překvapení. "Jestli mě pozvánka překvapila? My bojovali o play off, tak jsem o tom moc nepřemýšlel, jestli se to stane. Ale když mi trenér zavolal, byl jsem hodně rád," řekl Musil.

Rodák z Calgary reprezentoval Českou republiku na světových šampionátech hráčů do 18 i 20 let. I proto řadu hráčů v týmu znal. "Když jsme se koukal na soupisku, tak jsem byl až překvapený kolik," uvedl Musil, jenž před čtyřmi lety hrál na MS dvacítek s Tomášem Hykou. O rok dříve se potkal v týmu s Petrem Mrázkem, Petrem Holíkem nebo Jiřím Sekáčem.

Na přesvědčení trenérů nemá moc času, premiérový start v seniorském národním týmu by si měl odbýt v sobotu v Norimberku. Rychle si proto musí zvyknout na širší rozměry evropského kluziště. "Je trochu větší, ale myslím, že to nebude problém," konstatoval. Vyrovnat se musí i s nervozitou. "Vždycky, když člověk někam jde nově, je tam nervozita," uvedl Musil.

Člen slavné hokejové rodiny, do které patří vedle otce a Jaroslava Holíka i Jiří Holík nebo Robert "Bobby" Holík, má zatím na svém kontě jen čtyři starty v NHL. Edmonton, který jej v roce 2011 draftoval ve druhém kole, mu dal malou šanci v sezoně 2014/15. V aktuálním ročníku jej sice Oilers z farmy k hlavnímu týmu také povolali, do utkání ale nezasáhl. "Holt musím více makat," prohlásil Musil.

O NHL chce bojovat i nadále, i když mu nyní skončila tříletá nováčkovská smlouva. "Určitě tam chci ještě rok zůstat. Uvidíme, kde budou nabídky a podle toho se budu muset zařídit," řekl Musil. "Zatím jsem šanci bohužel nedostal, ale chtěl bych bojovat dál a dostat se tam," uvedl.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 22 minutami

Nejméně dva mrtvé a až 20 zraněných si vyžádaly výbuchy bomb v afghánském Dželálábádu. Tamní oblast je považována za baštu Islámského státu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie a celníci na Vysočině zadrželi tři migranty, kteří byli schováni v autě

Policie a celníci na Vysočině zadrželi tři migranty z Turecka, které převážel rumunský řidič schované v autě. Dva migranti byli nezletilí. Novináře o tom dnes informovala policejní mluvčí z Vysočiny Dana Čírtková. Dodala, že auto zadrželi na 111. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu.

Migranti se pohybovali podle Čírtkové po území EU bez platných dokladů. Při výslechu uvedli, že cestovali z Turecka letecky do Srbska, poté v nákladovém prostoru nákladního vozidla jeli do Bulharska a dále do Rumunska. Zde nastoupili do dodávky, kterou řídil občan Rumunska. S ním jeli do Maďarska, odtud přes Slovensko do České republiky. Jejich cílovými státy podle policie měly být Německo a Francie.

„Po provedení všech úkonů správního řízení byli dva šestnáctiletí mladíci na základě předběžného opatření okresního soudu ve čtvrtek 16. září umístěni do zařízení pro cizince v Praze. S dospělým cizincem jsme zahájili správní řízení ve věci ukončení přechodného pobytu a poté mu udělili výjezdní příkaz,“ uvedl vedoucí odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina Oldřich Chaloupka.

Řidiče dodávky policisté podezírají z přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Muž je stíhán na svobodě a v případě prokázání viny mu hrozí až dvouleté vězení.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Národní pouť k výročí sv. Ludmily pokračovala mší, kterou sloužil papežský legát

Národní pouť k výročí 1100 let od smrti svaté Ludmily v Tetíně na Berounsku dnes pokračovala mší, kterou sloužil papežský legát Christoph Schönborn. Jde o jednu z hlavních částí programu. Přijelo několik tisíc věřících. Mše se konala na louce na kraji obce. Dopravu návštěvníků zajišťovala i kyvadlová autobusová doprava, přijeli také lidé v Moravy, někteří byli v krojích.

Starosta Tetína a předseda spolku Svatá Ludmila Martin Hrdlička při zahájení mše řekl, že čeští historici a genealogové zjistili, že je kardinál Schönborn přímým potomkem svaté Ludmily. "Proto jsme připravili certifikát, který tuto skutečnost dokládá," dodal Hrdlička.

Schönborn se narodil na zámku Skalka, v roce 1945 byla jeho rodina vysídlena v rámci odsunu Němců, poté žila převážně v Rakousku. Papežský legát je jmenovaný přímo papežem při mimořádných příležitostech. Schönborn také v Tetíně vyřídil osobní pozdravy od papeže Františka. V úvodní části mše se s věřícími pomodlil česky, i když nejprve zmínil, že přes své předsevzetí se česky nenaučil.

Pouť začala v pátek přivezením lebky české světice z Prahy, dnes odpoledne bude vystavena v místním kostele svaté Ludmily. Dnešní program doplní koncert, výstava i vyhlášení celosvětového srazu Ludmil a Bořivojů. Přemyslovský kníže Bořivoj byl Ludmiliným manželem.

Příběh zakladatelky přemyslovské dynastie a babičky svatého Václava dnes připomene i prezentace poutní cesty po stopách Ludmiliných potomků nebo loutkové ztvárnění legendy o této světici. Národní pouť pokračuje i v neděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy