Gól vzkříšení, ale také parádní trefa. Vránův "věšák" je mezi pěti top akcemi dne

Sport Sport
28. 5. 2021 8:01
Branka Jakuba Vrány je podle výběru mezinárodní federace IIHF jednou z pěti nejhezčích akcí sedmého dne mistrovství světa v Lotyšsku.
Radost českých hokejistů
Radost českých hokejistů | Foto: Reuters

Běžela 42. minuta utkání se Švédskem a Češi se snažili nepříznivý stav utkání zvrátit v početní výhodě. Jakub Vrána si na pravém kruhu přichystal puk na střelu a poté parádní ranou do šibenice překonal Reideborna.

Byla to nejen klíčová branka, která svěřence kouče Pešána nakopla k famóznímu obratu na 4:2. Ale také se dostala do výběru nejhezčích momentů 7. dne MS, jak je vybrala IIHF. Podívejte se na ně.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy