Francouz dostal šanci a zase válel. Vychytal si nominaci na čtvrtfinále? To se uvidí, řekl

Adam Sušovský Adam Sušovský
15. 5. 2017 6:44
Pavel Francouz byl hvězdou zápasu, to on důležitými zákroky nasměroval české hokejisty za výhrou 5:2 nad Francií a téměř jistému postupu do čtvrtfinále. Vychytal si výkonem post brankářské jedničky? "Co bude dál, to se uvidí," řekl českým novinářům. Trenéři se budou muset velmi brzy rozhodnout. Dát do nejdůležitějšího zápasu sezony přednost jemu, nebo Petru Mrázkovi?
Pavel Francouz v zápase proti Francii zaválel. Bude to stačit, aby si zachytal i čtvrtfinále?
Pavel Francouz v zápase proti Francii zaválel. Bude to stačit, aby si zachytal i čtvrtfinále? | Foto: Michal Eger

Paříž (od našeho zpravodaje) - Když se postaví do branky, je na něj spoleh. Vzhledem k postupu do čtvrtfinále vychytal Pavel Francouz klíčovou výhru nad Norskem, zaválel i včera proti Francii: Bude to ale on, kdo půjde do akce v nejdůležitějším zápasem turnaje? "To se uvidí," řekl po výhře nad Francií.

Francouz byl díky skvělý zákrokům v první polovině zápasu vyhlášen nejlepším českým hráčem, jenže důvěru ve šlágrech proti papírově silným soupeřům dostává od trenérů Petr Mrázek.

"Já jsem rád, za každý zápas, který na mistrovství světa dostanu. Myslím, že je dobré, že se spolu dělíme a ani jeden z nás není zatavený," řekl Francouz po skvělém výkonu o konkurenčním boji českým novinářům.

Tak se zeptám trošku jinak. Co říkáte na svou formu?

"Já nevím. Vždycky záleží na situacích, které se stanou při zápase. Já totiž moc nevěřím na formu.

Jak to myslíte?

"Že prostě můžete mít formu, ale párkrát se vám to tam stejně odrazí. Je spousta věcí, které gólman nemůže ovlivnit. Snažím se dělat svou práci ze všech sil, kluci mi pomáhají a funguje to. Já jsem rád, že vyhráváme.

Na turnaji jste předtím chytal proti Bělorusku a Norsku, v těch dvou zápasech jste ale moc zákroků neměl. Jednoduše proto, že vaši spoluhráči dobře bránili. To se teď proti Francii změnilo, nakonec jste byl vyhlášený nejlepším hráčem českého týmu. Byla to změna být najednou v zápřahu?

"Ale ne, to si člověk neodvykne za ty dva zápasy. Je to pořád o mé hlavě, jestli udržím koncentraci. Já neovlivním, kolik na mě půjde střel."

Muselo to být pro vás ale těžké hned od začátku, Francie měla gólových šancí jako první víc.

"Jo, Francie měla dobrý vstup do utkání, vytvořila si šance, ale naštěstí se nám to podařilo udržet za stavu 0:0, což bylo hodně důležitý. Nedostali se na koně. Z první přesilovky jsme dali gól, to nás trošku uklidnilo."

Jak vám bylo na začátku druhé třetiny, kdy jste sedm minut v kuse bránili oslabení a vy čelil palbě soupeře?

"Francouzi mají výborné hráče na přesilovku, jsou docela sehraní. Koukali jsme se na ně na videu, ale i tak nás párkrát vykombinovali. Ale hráli jsme výborně obětavě, padali do střel a týmovou prací to tam prostě utloukli a zvládli."

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pošta bude od dubna vydávat důchod opět i na pobočkách. Přizpůsobí se návykům seniorů

Česká pošta se v dubnu vrátí k výplatě důchodů standardním způsobem. Část seniorů si tak pro penzi bude moci dojít na pobočku. Uvedl to mluvčí Matyáš Vitík. Nejbližším výplatním dnem pro důchody je čtvrtek 2. dubna. 

Minulý měsíc kvůli koronaviru všechny důchody pošťáci roznášeli lidem domů.  Pošta podle Vitíka vyhodnotila tento dosavadní způsob výplaty. Úspěšnost doručování byla 80 procent, lokálně ve velkých městech ale pouze 35 procent.

"Z terénního dotazování mezi důchodci a z reakcí této klientely na pobočkách vyplynulo, že velká část těch, kteří si standardně nechávají posílat důchod na poštu, kde si ho také vyberou, nemají o doručování na adresu zájem a stále preferují návštěvu pobočky. S ohledem na tyto odlišnosti a klientské návyky různých skupin seniorů bude od 2. dubna Česká pošta bude vyplácet důchody standardním způsobem, jaký si důchodce zvolil a na který je zvyklý," sdělil Vitík.

Zdroj: ČTK
Další zprávy