Gólman Hudáček po debaklu s USA vybouchl: Jsme slabí jako junioři, Švédi nás zničí

14. 5. 2017 21:20
Dvanáct víkendových gólů, to je bilance slovenského gólmana Júlia Hudáčka ze zápasů s Rusy a Američany. A osmadvacetiletý brankář se po dalším debaklu pořádně rozzuřil. „Nás by mohl trénovat Mike Babcock a chytat Carey Price, stejně by to nepomohlo,“ hřímal.
Július Hudáček
Július Hudáček | Foto: ČTK

Kolín nad Rýnem - Slovákům kape na mistrovství světa v hokeji za krk. A to pořádně. Pokud se v úterý proti Švédsku nezmátoří, reálně jim hrozí, že můžou elitní skupinu opustit. A ve slovenském týmu už tečou nervy. Emotivní vystoupení před slovenskými novináři předvedl gólman Július Hudáček.

Slováci proti Spojeným státům zaostávali ve všech činnostech. "Vypadalo to, jako kdyby Američani hráli proti juniorů. Jenže oni sami jsou junioři. Mají svoji kvalitu, my ji bohužel nemáme. Navíc mi tam chybí větší obětavost. Chodili jsme po puku jako vosy po medu. Viděli jste, jaké jsme dostávali góly. Do prázdné branky," láteřil gólman v rozhovoru se slovenskými novináři.

Slovákům nyní nezbývá nic jiného než porazit Švédy, nebo spoléhat na Dány, že skolí Itálii. Pokud Italové zvítězí, bude o sestupujícím rozhodovat minitabulka. "Věřím, že nám Dáni pomůžou, protože proti Švédsku nemáme žádnou šanci. Chápu, že nám fanoušci věří, ale chybí nám kvalita. Čeká nás jeden z nejsilnějších celků na turnaji, bude to zase jako hra kočky s myší."

Podle něj se toho před důležitým utkáním moc dělat nedá. "I kdyby nás trénoval Mike Babcock a chytal Carey Price, ani to by nepomohlo," dodal. Moc dobře ví, že slovenský tým tvoří nezkušení borci, jediný z nich nemá zkušenosti z NHL. Ale podobně jsou na tom Lotyši, kteří sahají po čtvrtfinále.

"Jenže ti mají třináct hráčů v KHL. Proč nemá Slovan Slováky? To jsou přesně ty ozázky, které je potřeba řešit. Celý systém je momentálně špatný. Kompetentní lidé tu patnáct let nic nedělali a tohle je výsledek. Problémy na mistrovstvích světa budeme mít ještě řadu let," zuřil Hudáček.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Letošní květen byl celosvětově nejteplejší od začátku měření v roce 1979

Letošní květen byl celosvětově v průměru nejteplejší od zahájení těchto měření v roce 1979. Na Havajských ostrovech byla zaznamenána rekordní koncentrace skleníkového plynu oxidu uhličitého (CO2) v atmosféře. Na oba rekordy, znepokojivé pro vývoj klimatu, podle agentury DPA upozornila Světová meteorologická organizace (WMO).

Globálně nejteplejší květen zaznamenala na základě svých dat evropská služba Copernicus. Podle ní byla během minulého měsíce průměrná teplota celosvětově o 0,63 stupně vyšší, než byl průměr v letech 1981 až 2010.

Ukazatele klimatické změny dosáhly nových nejvyšších hodnot, konstatovala dnes mluvčí WMO Clare Nullisová. "To má velký vliv na rozmanitost druhů a přírodu," upozornila mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nezaměstnanost v USA v květnu překvapivě klesla. Analytici kvůli koronaviru očekávali opak

Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech v květnu překvapivě klesla na 13,3 procenta z dubnové hodnoty 14,7 procenta. V pátek to oznámilo americké ministerstvo práce. Uplatnění na trhu práce našlo zhruba 2,5 milionu lidí, což znamená, že ti, kteří byli kvůli dopadům koronaviru propuštěni, se v květnu zpět do práce vraceli rychleji, než se čekalo.

Analytici předpokládali, že kvůli pandemii způsobené šířením koronaviru se míra nezaměstnanosti dostane v květnu až ke dvaceti procentům. Byla by tak nejvýše od velké hospodářské krize ve 30. letech minulého století.

Zdroj: ČTK
Další zprávy