Manažer Lva vypnul mobil. Myslím, že je hotovo, říká Ševc

Adam Sušovský Adam Sušovský
27. 6. 2014 5:00
Zklamání a pachuť. To jsou prý ta správná slova. Obránce Martin Ševc minulý týden podepsal se Lvem Praha novou smlouvu. Teď cítí rozčarování, že ani vedení klubu nemá odvahu říct hráčům pravdu.
Martin Ševc nemá žádné informace. Minulý týden podepsal se Lvem novou smlouvu a v novinách se dočetl, že klub končí. Manažerovi se nemůže dovolat.
Martin Ševc nemá žádné informace. Minulý týden podepsal se Lvem novou smlouvu a v novinách se dočetl, že klub končí. Manažerovi se nemůže dovolat. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - V Rusku nevíte dne ani hodiny. A přesně to teď platí i v situaci, do jaké se dostal Lev Praha. Mluví se o jeho konci, ale ani samotní hráči nevědí vůbec nic. Generální manažer Rašíd Chabibulin si totiž vypnul mobil.

"Takový je prostě ten ruský druh. Dělá si s hráči, co se mu zachce," zlobí se obránce Martin Ševc v rozhovoru pro Aktuálně.cz. Minulý týden podepsal se Lvem smlouvu na dva roky, pěkně ho přitom napálili.

Vedení klubu Ševce ujišťovalo, že budoucnost klubu je vyřešena. Za pár dní je vše jinak.

Ševc v tom ale nebyl sám a nedopadl zdaleka nejhůř. Takový obránce Ondřej Němec kvůli podpisu se Lvem odmítl z Ruska možná životní nabídky.

"Zklamání a pachuť, to je to, co teď přesně cítím," říká Ševc.

Na konci minulého týdne jste se Lvem podepsal novou smlouvu na dva roky. To jste ještě žádné podezření neměl?
To jsem podepsal. Myslel jsem, že bude všechno O.K. Jednání se protahovala, ale nakonec jsem smlouvu dostal. Řekli mi, že Lev sezonu hrát bude, že už stačí smlouvu pouze zaregistrovat.

A najednou přišla ve středu večer zpráva, že Lev končí, že?
Já o tom v podstatě taky nic nevím. Nikdo s námi nemluví, většinu informací mám z médií. Hned jsem volal agentovi, ten zatím taky nic neví. Takový už je život hokejisty.

Vedení klubu vás hráče o ničem neinformovalo?
To je prostě ten ruský druh. Dělá si s hráči, co se jim zachce. Manažer Rašíd Chabibulin má prý vypnutý telefon a nejde se mu dovolat, to podle mě o všem svědčí. Asi je hotovo. Zaráží mě ale tohle jednání. Je to vůči hráčům nefér a neslušné. Řada z nich už měla se Lvem ústní dohodu, takový Ondra Němec s klubem minulý týden podepsal smlouvu a odmítl kvůli ní mnohem vyšší nabídky z Ruska, které se už nemusí nikdy opakovat. Mohli říct hned, že je situace nejistá. O tom, že takový problém bude, přece museli vědět.

Vy jste kvůli smlouvě se Lvem taky odmítl lepší nabídky?
Neměl jsem jich tolik jako Ondra, ale taky jsem měl možnosti jít jinam za lepší peníze. Zvolil jsem kompromis Prahu, ta je pro mě Kladeňáka ideální.

Problém vás hráčů ze Lva teď nejspíš bude, že ostatní kluby KHL už mají většinou zaplněné limity cizinců. Tušíte, co bude?
Nevím, ale já bych do Ruska stejně nešel. Mám ženu a dvě malé děti, v takovém případě Rusko nepřichází v úvahu. Měl jsem za sebou dlouhou sezonu, klidně si odfrknu a začnu třeba až v říjnu někde v cizině.

Ve Švédsku, kde jste už několik sezon hrál?
Třeba. To teď vidím jako nejpravděpodobnější.

Dokážete si už vůbec v tuhle chvíli připustit, že Lev Praha úplně zanikne?
Je to zvláštní. Stačí si jen vzpomenout na minulou sezonu, jak jsme tady bojovali na české scéně, jak jsme hokejem strhli celé Česko. Je to škoda...

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při izraelském náletu na Gazu zemřelo sedm lidí, Palestinci si připomenou nakbu

Nejméně sedm lidí zemřelo ve městě Gaza při nočním izraelském leteckém útoku proti radikálnímu palestinskému hnutí Hamás. Podle agentury AP šlo o úder s největším počtem obětí od začátku nynější izraelské operace proti Hamásu v Pásmu Gazy. Násilnosti, které původně vypukly v Jeruzalémě, se v posledních dnech rozlily do smíšených židovsko-arabských měst v Izraeli.

Protesty, které přerostly v násilné střety, v pátek zachvátily i okupovaný Západní břeh Jordánu, kde izraelské jednotky zastřelily jedenáct Palestinců.

Další protiizraelské protesty se dnes očekávají v souvislosti s výročím takzvané nakby (katastrofy). Tou je pro Palestince vznik samostatného státu Izrael v roce 1948. V důsledku této události ze svých domovů odešly nebo z nich byly vyhnány statisíce Palestinců.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Toronto i přes závěrečnou prohru ovládlo Severní divizi

Hokejisté Toronta podlehli ve svém posledním zápase základní části NHL Winnipegu 2:4. Maple Leafs i přes druhou prohru za sebou ovládli Severní divizi a v play off vyzvou Montreal. Jets skončili třetí a ve vyřazovací části je čeká Edmonton.

Winnipeg v zápase dvakrát prohrával, ale skóre otočil a vítězně se naladil na play off. Toronto poslal v 8. minutě do vedení Pierre Engvall, který nenápadnou střelou z levého kruhu nachytal brankáře Connora Hellebuycka. Na začátku druhé třetiny srovnal Mason Appleton, ale Ilja Michejev poslal Maple Leafs opět do vedení.

Obrat ve skóre zařídil Kyle Connor, který nejprve v 34. minutě bekhendovým blafákem zakončil přečíslení dva na jednoho a ve 45. minutě tvrdou ranou bez přípravy překonal gólmana Jacka Campbella podruhé. Definitivní podobu skóre stanovil při závěrečné hře Toronta bez brankáře Jansen Harkins. Kanadský útočník se dočkal prvního gólu v sezoně.

před 1 hodinou

Rekonstrukce Václavského náměstí v Praze se prodraží až o 109 milionů korun

Rekonstrukce spodní části Václavského náměstí se prodraží až o 109 milionů korun. Většina z peněz navíc, konkrétně 85 milionů korun, má jít na stavu slepých tramvajových kolejí, které chce vedení magistrátu vybudovat k budoucímu použití. Zbylé peníze budou za práce, které si firma Hochtief nárokuje nad rámec původní smlouvy. Vyplývá to z materiálu, který v pondělí projednají radní. Stavební práce začaly loni a původně měly stát asi 330 milionů korun.

Stavební firma chce podle dokumentu pro radní po městu o asi 23 milionů více z důvodů víceprací vzniklých nepředvídatelnými okolnostmi. Například asi 8,7 milionu korun navíc firma naúčtovala za bourání betonových konstrukcí komunikace, 11,8 milionu za změny povrchových úprav a 4,1 milionu za úpravy kolektoru. Jiné menší položky firma z původní ceny odečetla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy