OBRAZEM Útok na NHL. Tihle Češi se v létě budou prát o šanci

Petr Zámorský podepsal v létě smlouvu v NHL a není jediným Čechem. Podívejte se, kteří čeští talenti se budou v létě prát o šanci v prvním týmu nejlepší klubové soutěže na světě.
Tomáš Nosek - Pro mnohé další překvapení, ale Tomáš Nosek o zájmu ze zámoří věděl už dlouho. Do Pardubic na něj jezdili koukat skauti Detroitu a tam také o víkendu podepsal dvouletou smlouvu. Nosek chce hrát NHL, ale počítá i s tím, že by příští rok strávil na farmě.
Jiří Sekáč - Nebyl ani draftován, ale ve Lvu Praha tenhle dvaadvacetiletý útočník letos vyrostl ve velkého hráče. Když se v zimě začaly ozývat týmy ze zámoří, dopředu avizoval, že letos za oceán uteče. Jiří Sekáč si zahrál i na mistrovství světa a smlouvu v NHL zatím podepsanou nemá. V zákulisí  se ale hovoří o velkém zájmu Ottawy Senators.
Roman Will - Možná ho ani neznáte, letos totiž tolik vidět nebyl. Mladý gólman Roman Will válel v první lize a zasloužil se o návrat Mladé Boleslavi do extraligy. Dobré jméno si ale už v minulosti udělal také v zámoří, když nastupoval v kanadské juniorce a teď dostane šanci i v profesionální soutěži. Dvaadvacetiletý gólman se v létě na dva roky upsal Coloradu a bude tam bojovat o místo v prvním týmu.
Petr Mrázek - Toho už ani není potřeba představovat. Dvaadvacetiletý Petr Mrázek už v dresu Red Wings jedenáct zápasů odchytal, až teď ho ale čeká zlomová sezona. Mrázek má v Detroitu dvoucestnou smlouvu na poslední rok a ten by chtěl celý konečně strávit v prvním týmu. Šanci by měl dostat. Dvojce Gustavssonovi skončila smlouva.
Foto: Roman Kučera
Adam Sušovský Adam Sušovský
17. 6. 2014 13:00
Motivaci mají přes léto velkou. Na jeho konci je totiž čeká přípravný kemp, ve kterém se budou prát o místo v NHL. Podívejte se, kteří Češi by se do nejlepší soutěže letos mohli dostat.

Praha - Petr Zámorský podepsal dvoucestný kontrakt s New York Rangers, o pár dnů později Tomáš Nosek překvapil smlouvu v Detroitu. Jiří Sekáč zatím kontrakt nepodepsal, také on se ho ale v létě nejspíš dočká.

A to nejsou jediné české talenty, které se v letních měsících potí v tělocvičně s vidinou místa v nejlepší hokejové soutěži.

Podívejte se, kteří Češi letos cítí šanci. A není jich málo.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 30 minutami

Vláda schválila návrh na podání žaloby na neplatnost rozhodnutí Evropské komise, podle nějž má ČR vrátit zhruba miliardu za zemědělské dotace.

Vláda schválila návrh na podání žaloby na neplatnost rozhodnutí Evropské komise, podle nějž má ČR vrátit zhruba miliardu za zemědělské dotace.

Zdroj: ČTK
Další zprávy