Lev má finanční problémy, tvrdí manažer Chabibulin

ČTK ČTK
4. 6. 2014 15:11
Hokejisté Lva Praha se postupem do finále play off Kontinentální ligy postarali o velký úspěch klubu, jeho budoucnost je ale nejistá.
HC Lev Praha.
HC Lev Praha. | Foto: Lev Praha

Moskva - Hokejisté Lva Praha se postupem do finále play off Kontinentální ligy postarali o velký úspěch klubu, jeho budoucnost je ale nejistá. Lev má finanční problémy, a přestože se do dalšího ročníku soutěže přihlásil, sportovní ředitel Rašid Chabibulin v ruském tisku přiznal, že k příští sezoně moc informací sdělit momentálně nemůže.

"V současnosti se v klubu normálně pracuje. Čekáme na rozhodnutí shora," uvedl Chabibulin pro Sovětskij Sport. O tom, zda má klub nějaké problémy, ale konkrétně mluvit moc nechtěl. "Nechci mluvit o něčem, co není moje parketa. Vím, že v klubu jsou nějaké problémy a řeší se. Myslím, že bude brzy jasno. Co jsem pochopil, tak jsou problémy s financováním klubu v budoucnosti," řekl.

Chabibulin zároveň přiznal, že je v kontaktu s prezidentem klubu Jevgenijem Myškovským, i to, že se na vyřešení situace podílí i šéf KHL Alexander Medveděv. Na otázku, zda bude Lev v příští sezoně hrát v KHL, jasně neodpověděl. "Nemůžu k tomu nic říct. Musíme chvíli počkat. Za týden bude situace víceméně jasná," dodal Chabibulin.

Nejasná ekonomická situace je i hlavním důvodem, proč Lev zatím neoznámil příchod žádného hráče ani prodloužení smlouvy se stávajícími členy kádru. Jisté ani není, kdo bude tým trénovat. Kari Jalonen po sezoně odešel k finské reprezentaci. Nahradit by jej ale měl krajan Jukka Rautakorpi, který naposledy vedl Tapparu Tampere. Podle Sovětského sportu již souhlasil s podmínkami smlouvy.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy