Lev má finanční problémy, tvrdí manažer Chabibulin

ČTK ČTK
4. 6. 2014 15:11
Hokejisté Lva Praha se postupem do finále play off Kontinentální ligy postarali o velký úspěch klubu, jeho budoucnost je ale nejistá.
HC Lev Praha.
HC Lev Praha. | Foto: Lev Praha

Moskva - Hokejisté Lva Praha se postupem do finále play off Kontinentální ligy postarali o velký úspěch klubu, jeho budoucnost je ale nejistá. Lev má finanční problémy, a přestože se do dalšího ročníku soutěže přihlásil, sportovní ředitel Rašid Chabibulin v ruském tisku přiznal, že k příští sezoně moc informací sdělit momentálně nemůže.

"V současnosti se v klubu normálně pracuje. Čekáme na rozhodnutí shora," uvedl Chabibulin pro Sovětskij Sport. O tom, zda má klub nějaké problémy, ale konkrétně mluvit moc nechtěl. "Nechci mluvit o něčem, co není moje parketa. Vím, že v klubu jsou nějaké problémy a řeší se. Myslím, že bude brzy jasno. Co jsem pochopil, tak jsou problémy s financováním klubu v budoucnosti," řekl.

Chabibulin zároveň přiznal, že je v kontaktu s prezidentem klubu Jevgenijem Myškovským, i to, že se na vyřešení situace podílí i šéf KHL Alexander Medveděv. Na otázku, zda bude Lev v příští sezoně hrát v KHL, jasně neodpověděl. "Nemůžu k tomu nic říct. Musíme chvíli počkat. Za týden bude situace víceméně jasná," dodal Chabibulin.

Nejasná ekonomická situace je i hlavním důvodem, proč Lev zatím neoznámil příchod žádného hráče ani prodloužení smlouvy se stávajícími členy kádru. Jisté ani není, kdo bude tým trénovat. Kari Jalonen po sezoně odešel k finské reprezentaci. Nahradit by jej ale měl krajan Jukka Rautakorpi, který naposledy vedl Tapparu Tampere. Podle Sovětského sportu již souhlasil s podmínkami smlouvy.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Schůzka ruského prezidenta Putina a jeho amerického protějška Bidena, chystaná na červen, se může uskutečnit ve Švýcarsku, uvedl ruský list Kommersant

Moskva dosud oficiálně nepotvrdila, že se schůzka uskuteční. Ještě hodně záleží na tom, jak dopadnou jednání šéfů diplomacií obou zemí Sergeje Lavrova a Antonyho Blinkena, naplánovaná na 19. a 20. května na Islandu, připomněl Kommersant.

Biden navrhl Putinovi schůzku během telefonického rozhovoru v polovině dubna. Přesný termín nebyl uveden. Bílý dům jako místo setkání navrhl třetí zemi. Kreml uvedl, že nedal oficiální odpověď ohledně schůzky a Moskva návrh studuje. Podle zdrojů Kommersantu Biden navrhl, že by se mohl s Putinem sejít v jedné z evropských zemí 15.-16. června.

před 8 hodinami

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

"Musím se smutkem říct, že i po této malé genocidě pokračovaly beztrestný útlak a vraždění členů čínské komunity, ať už kvůli rasismu nebo z úmyslu je okrást," uvedl López Obrador. Podle něj diskriminace byla založena na rozšířených stereotypech, kterým Číňané v té době čelili.

Mexický prezident také řekl, že jeho země je vděčná za bratrství, které Čína prokázala během epidemie covidu-19. Mexiko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19, si v Pekingu objednalo zhruba 29 milionů dávek vakcíny proti covidu-19, z nichž zatím dostalo deset milionů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy